"Lietuvos ryto" ir "Žalgirio" dublerių dvikovą laimėjo vilniečiai (rezultatai, aprašymas)

Penkerius metus trunkančias „Lietuvos rytui“ nemalonias tendencijas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukė dublerių ekipa. „Perlo-MRU“ (13-8) krepšininkai savų sirgalių akivaizdoje 81:70 (24:28, 21:7, 19:12, 17:23) patiesė Kauno „Žalgiris-2“ (11-10) ekipą.

Esminis rungtynių lūžis įvyko jau antrajame kėlinyje. Jo pradžioje Tomo Masiulio auklėtiniai dar turėjo keturių taškų pranašumą, tačiau netrukus aikštelės šeimininkai spurtavo 9:0 ir po Margitio Normanto dėjimo komandas skyrė jau penki taškai (36:31).

Po didžiosios pertraukos svečiai krito į dar gilesnę duobę – kauniečiai per pirmąsias 5 trečiojo ketvirčio minutes sukrapštė vos 2 taškus, o tuo pasinaudoję Vilniaus krepšininkai padidino savo atotrūkį iki dvidešimties taškų ir taip nulėmė rungtynių baigtį (59:39).

Šioms rungtynėms „Perlas-MRU“ jau registravo praėjusio sezono naudingiausią lygos žaidėją Antaną Udrą, tačiau sunkią traumą išsigydęs puolėjas aikštelėje nepasirodė.

„Perlas-MRU“: Remigijus Sugintas 24, Tomas Galeckas ir Domantas Pipiras po 11, Gytis Brazauskas 8.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 18, Martynas Echodas ir Martynas Sajus po 13, Kristupas Žemaitis po 13.

„Sūduva-Mantinga“ savo sirgaliams pergalę prieš „Ežerūną-Karį“ padovanojo tik rungtynių pabaigoje

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (18-3) 2015-uosius metus savo arenoje vainikavo pergalingai. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai antroje rungtynių dalyje 79:60 nugalėjo Molėtų „Ežerūną-Karį“ (6-15).

Molėtų krepšininkai pirmoje rungtynių dalyje nepasidavė išankstinėms prognozėms ir ne tik neleido varžovams greitai įgyti didesnės persvaros, bet ir patys dažnai persverdavo svarstykles.

Netrukus „Ežerūnas-Karys“ pasinaudojo didelėmis sūduviečių gynybos spragomis – antrojo kėlinio pabaigoje Eimantas Narušis pataikė iš toli ir taip persvėrė rungtynių rezultatą savo komandos naudai (35:34).

Visgi dviženklę persvarą aikštelės šeimininkams pavyko susikrauti po ilgosios pertraukos. Marijampolės klubo krepšininkai trečiojo kėlinio pradžioje spurtavo 9:0 ir po Pauliaus Vaitiekūno dvitaškio sūduviečiai įgijo dvylikos taškų pranašumą (48:36).

Nepaisant to, „Sūduvos-Mantingos“ pozicijos susvyravo ketvirtojo kėlinio viduryje – varžovų gynyboje pradėjusi klimpti Suvalkijos sostinės ekipa per pirmąsias penkias ketvirčio minutes pelnė vos du taškus, o tuo pasinaudoję svečiai po taiklaus Narušio tolimo metimo sumažino skirtumą iki keturių taškų (60:64).

Tačiau po šio „Ežerūno-Kario“ išpuolio Marijampolės ekipos krepšininkai pelnė trylika taškų iš eilės ir saugų pranašumą susigrąžinę šeimininkai šventė pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Vaitiekūnas 22 (15 atk. kam.), Aurimas Kieža 17 (12 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 13, Donatas Sabeckis 10.

„Ežerūnas Karys“: Eimantas Narušis 15, Andrius Juknevičius 14, Simonas Lekys 8.

„Šilutė“ svečiuose patiesė „Delikatesą“

Devintąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo „Šilutės“ (9-12) ekipa. Petro Joniko auklėtiniai svečiuose 72:68 (21:17, 17:16, 20:14, 14:21) nugalėjo Joniškio „Delikateso“ krepšininkus (8-13).

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms svečiai dar turėjo, saugų vienuolikos taškų pranašumą (70:59). Visgi kapituliuoti savo arenoje nenorėjęs „Delikatesas“ surengė spurtą 9:1 ir po Šarūno Kulevičiaus tolimo metimo skirtumas tarp komandų sumenko iki trijų taškų (68:71).

Vis tik kitoje atakoje tas pats Š.Kulevičius netaikliai atakavo iš tos pačios tolimos pozicijos ir šilutiškiams neliko nieko kito, kaip tik baudos metimu įtvirtinti savo pergalę.

„Delikatesas“: Rokas Čepanonis 18, Šarūnas Kulevičius 12, Mantas Margiris 11, Darius Griškėnas ir Pranas Skurdauskas po 9.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 17, Aurelijus Pukelis 17 (14 atk. kam.), Deividas Kumelis 13 (7 rez. perd.), Edvinas Alunderis 11 (12 atk. kam.).

„Telšiai“ tik rungtynių pabaigoje nusileido „Vyčiui“

Šakių „Vyčio“ (14-7) komanda nelengvai, tačiau palaužė „Telšių“ (10-11) ekipą. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai svečiuose vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse triumfavo 77:75 (22:23, 18:13, 16:24, 21:15).

Labai sėkmingai susitikimą pradėjo Mindaugas Norkus, tačiau „Vytis“ neleido varžovams išsiveržti į priekį – 14:9.

Nors „Telšiai“ vis tik sugebėjo persverti rezultatą (26:25), tuo ilgai nesidžiaugė – 40:36. Paulius Beliavičius tempė „Vytį“ į priekį, bet kovingai nusiteikę telšiškiai atlaikė spaudimą ir po trijų kėlinių sugebėjo pirmauti 60:56.

Paskutiniame ketvirtyje užvirė itin atkakli kova: rezultatas nuolat svyravo ir likus minutei nė viena komanda neturėjo nė taško persvaros – 74:74. Karolis Brusokas išvedė „Vytį“ į priekį (76:74), bet tuomet Ovidijus Kaminskis pataikė vieną baudos metimą. Likus 8 sekundėms, P.Beliavičius stojo mesti labai svarbių baudos metimų ir pataikė vieną iš jų – 77:75. Per likusį laiką „Telšiai“ atakos nesurengė, tad pergalę šventė šakiškiai.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 27, Dominykas Domarkas 12 (8 rez. perd.), Marijus Užupis 11, Karolis Brusokas 10 (7 atk. kam.).

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 19 (10 atk. kam.), Laurynas Kaveckis 16, Audrius Maneikis 15, Ovidijus Kaminskis ir Nerijus Barauskas – po 7, Tomas Domarkas 6.

Rungtynėse Jonavoje – šeimininkų pergalė prieš „Lietkabelį-2“

Paskutinėse Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2015-ųjų metų čempionato rungtynėse Jonavoje vietos „Petrochemos-Dexteros“ (11-10) krepšininkai 74:60 (21:17, 18:15, 14:17, 21:11) įveikė Panevėžio „Lietkabelio-2“ (3-18) ekipą.

Pirmojoje šio sezono komandų tarpusavio dvikovoje Panevėžyje Jonavos klubas šventė pergalę solidesniu skirtumu 81:63. Rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje „Petrochema-Dextera“ vertėsi be pagrindinio įžaidėjo Evaldo Aniulio.

Tado Sebežiovo ir Luko Grabausko metimai leido jonaviečiams išsiveržti į priekį susitikimo pradžioje 6:0 (2 min). Tiesa, netrukus Aurimo Stašaičio taškai sumažino svečių deficitą 8:5 (5 min), o dar buvo kelių minučių rezultatas tapo lygus 13:13 (8 min). Per likusį ketvirčio laiką Henriko Vorotnikovo vedamas Jonavos klubas susigrąžino pranašumą 21:17.

Antrąjį kėlinį „Lietkabelio-2“ krepšininkai pradėjo spurtuodami 9:2 (23:26, 13 min). T. Sebežiovas greitai išlygino rezultatą. Po trijų minučių taškų bado į priekį išsiveržusius svečius 28:29 į nokdauną pasiuntė toliau sėkmingai rungtyniavęs T.Sebežiovas, po kurio tritaškio kėlinio pabaigoje ekipas skyrė 7 taškai 39:32.

Tris pirmąsias trečiojo kėlinio minutes taškų nepelniusi „Petrochema-Dextera“ vis dar pirmavo 39:35. Ketvirčiui įpusėjus Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai vėl kiek atsiplėšė nuo varžovų 45:37. Jonaviečiams teko kėlinio pabaigoje atlaikyti panevėžiečių spaudimą ir svečiai prieš lemiamą kėlinį atsiliko tik 4 taškais 53:49.

Po Ričardo Verbicko ir Tomo Milinsko taškų serijos jonaviečiai susikrovė 9 taškų persvarą 58:49 (32 min). Panevėžio klubas po Gedimino Žalalio dvitaškio sugebėjo priartėti 60:55 (36 min), tačiau tritaškius pataikė R.Verbickas bei T.Sebežiovas ir ekipas skyrė jau 11 taškų skirtumas 68:57 (38 min). Per likusias rungtynių minutes šeimininkai įtvirtino pergalę 74:60.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 21 taškai, Henrikas Vorotnikovas 13, Karolis Šarukas ir Ričardas Verbickas po 10, Vytautas Kružikas ir Tomas Milinskas po 6, Justas Vazalis 4, Dainius Gulbinas ir Lukas Grabauskas po 2, Raimundas Žuklevičius ir Mintautas Bulanovas taškų nepelnė.

„Lietkabelis-2“: Simonas Slivka 12 taškų, Gediminas Žalalis ir Gediminas Butkus po 11.

Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Per pratęsimą "Atletą" patiesęs "Perlas" pirmą kartą žais ketvirtfinalyje
Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje
Dviženklį pranašumą išbarstę žalgiriečiai itin apmaudžiai baigė pasirodymą NKL
Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21,
"Delikatesas" dramatiškai iškopė į ketvirtfinalį, "Perlas" išlygino serijos su "Atletu" rezultatą
Joniškio „Delikatesas“ dramatiškai įšoko į „7bet-NKL“ ketvirtfinalio traukinį. Žilvino Petraičio auklėtiniai svečiuose 81:80 (22:15, 25:23, 18:18, 16:24)
"Ryto" dublerių sezoną užbaigė per pratęsimą sostinėje triumfavęs "Vytis-VDU"
Dar vienas Tito Januševičiaus rezultatyvus pasirodymas padėjo Šakių „Vyčiui-VDU“ žengti į ketvirtfinalį. Šakiškiai sostinėje 110:100 (26:24, 16:23, 30:24,
Titulo gynyba tęsiasi: "Žalgirio" dubleriai Kretingoje išplėšė lemiamą mačą
„7bet-NKL“ atkrintamosios įgauna pagreitį, o jose žūtbūtinę pergalę pasiekė Kauno „Žalgiris-2“. Titulą ginantys Vytauto Pliaugos auklėtiniai aštuntfinalyje svečiuose 88:72 (25:16,
"Atletas" neįtikėtinu spurtu atėmė aikštės pranašumą iš "Perlo", "Delikatesas" išlygino serijos rezultatą
Paskutiniame kėlinyje atsibudęs Kauno r. „Atletas“ iškovojo pirmąją pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalyje. Remigijaus Bardausko kariauna išvykoje 83:75 (13:25,
NKL atkrintamosios: žalgiriečiai prarado namų pranašumą, "Ryto" dubleriai krito Šakiuose
„7bet-NKL“ aštuntfinalio etape – pirmoji staigmena. Žemesnę vietą reguliariajame sezone užėmusi „Kretinga“ išvykoje 67:64 (19:12, 13:15, 16:14,
Vainauskas: stengiuosi nesikišti, tačiau duodu individualius patarimus savo žaidėjams
Devintoji serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Atvertos galimybės“ pasakoja apie studentų krepšinį ir Palangos „Olimpo“ bei Kauno kolegijos bendrystę. Klubo
NKL aštuntfinalio starte – pergalė nepadoriu skirtumu
Tadas Rinkūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o Ukmergės „Stekas“ įsirašė lengvą pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalio starte. Ukmergiškiai savo aikštėje
Aiškios visos NKL aštuntfinalio poros
Pasibaigus Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) reguliariojo sezono kovoms, paaiškėjo visos aštuntfinalio poros.40 ture buvo sužaistos šešerios rungtynės, kuriose
Žalgiriečius įveikę "Telšiai" užsitikrino antrą vietą, "Ryto" ir Neptūno" dubleriai patyrė nesėkmes
30 pergalė „Telšiams“ (30-8) užtikrino antrąją vietą „7bet-NKL“ reguliariajame sezone. Povilo Šakinio kariauna išvykoje 79:65 (16:18, 22:16, 21:16, 20:15)
"Sūduva-Mantinga" nutraukė fantastinę "Olimpo" seriją
„7bet-NKL“ sezono finišo tiesiojoje pergalę pasiekė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (29-8), kuri namų tvirtovėje 80:76 (9:19, 21:17, 24:19, 26:21) parklupdė Palangos
Dramoje su pratęsimu "Olimpas" laimėjo reguliarųjį sezoną (rezultatai)
Plonu ledu vaikščiojęs Palangos „Olimpas“ (31-5) dramatiškai pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Pajūrio komanda namuose 95:92 (26:15, 18:24, 14:18,
Žalgiriečiai nusileido marijampoliečiams, "Ryto" jaunimas nukovė autsaiderius
Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (28-7) ekipa, vedama Egidijaus Dimšos, laimėjo 28 kartą šiame „7bet-NKL“ sezone. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai savo aikštėje
Žalgiriečiai dramatiškai pralaimėjo, "Ryto" ir "Neptūno" dublerių mūšyje triumfavo klaipėdiečiai
5 pralaimėjimų seriją „7bet-NKL“ sezone nutraukęs Vilkaviškio „Perlas“ (17-18) namie 73:70 (21:22, 13:20, 18:13, 21:15) dramatiškai palaužė Kauno „Žalgirį-2“
Žalgiriečiai pratęsė "Vyčio-VDU" nesėkmių seriją
Š akių „Vytis-VDU“ (15-17) toliau neišbrenda iš nesėkmių ruožo. „7bet-NKL“ čempionate šakiškiai išvykoje 87:94 (16:25, 26:22, 17:22,