Naujienos kraunasi...

"Neptūno" trenerių štabą papildęs J. Žuža davė pažadą klaipėdiečiams (interviu)

"Neptūno" trenerių štabą papildęs J. Žuža davė pažadą klaipėdiečiams (interviu)
Klaipėdos „Neptūno“ trenerių štabą sustiprino Jurica Žuža. Su 39-erių specialistu pasirašytas dviejų metų kontraktas. Kazio Maksvyčio asistentu kartu su Tomu Rinkevičiumi dirbsiantis kroatas taip pat žarstys patarimus „Neptūno“ dublerių ekipos aukštaūgiams, kurie varžysis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). 

J. Žuža profesionaliai krepšinį žaidė 1996–2016 m. ir atstovavo Zadaro ‚Zadar“ (Kroatija), Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija), Zagrebo „Cibona“ (Kroatija), Bursos „Tofaš“ (Turkija) ir kitiems žinomiems Europos klubams.

Spalvingi karjeros vingiai Juricą buvo nubloškę net į egzotiškąjį Katarą. Būtent iš jo 2014 m. vidurio puolėjas ir atvyko į Lietuvą. Nuo 2015 m. gruodžio „centras“ Panevėžio „Lietkabelyje“ buvo Kazio Maksvyčio auklėtinis, o 2016–2017 m. klube jau darbavosi kaip trenerio asistentas.

J. Žuža keturis sezonus rungtyniavo prestižiniame Eurolygos turnyre ir dirbo su Europos krepšinio trenerių guru Željko Obradovičiumi.

KAVA IR SOC. TINKLAI – NEATSIEJAMA DIENOS DALIS

– Daugiau nei 3 sezonų iš eilės nesate praleidęs niekur, išskyrus gimtojoje Kroatijoje. Būtent sezonas su „Neptūnu“ jums bus ketvirtasis Lietuvoje. Kuo sužavėjo mūsų kraštas, kad jame nutarėte apsistoti rekordiškai ilgai?

– Visų pirma, krepšinis man reikia daugiau negu sportas ar darbas. Lietuva yra krepšinio šalis, turinti labai gerai išvystytą infrastruktūrą, naujas arenas. Lietuvos čempionatas kasmet stiprėja, kas yra taip naudinga ir jūsų nacionalinei rinktinei.

„Neptūnas“ turi dideles tradicijas, čia užaugo tokie žymūs krepšininkai kaip Eurelijus Žukauskas, Arvydas Macijauskas. Žinau, kad žmonės Klaipėdoje mėgsta krepšinį ir tikiuosi, kad mes juos padarysime laimingus ir jie galės didžiuotis būsimu „Neptūno“ sezonu.

– Kaip praleidote atostogas?

– Kaip visada. Mėgstu tiesiog būti savo gimtajame Zadare ir leisti laiką su savo šeima, draugais. Mano namas yra 500 m atstumu nuo Viduržemio jūros. Dažnai prie jos apsilankome, nes esu aistringas žvejys ir apskritai jūros gerbėjas. Nemėgstu keliauti, nes tai tenka labai dažnai daryti sezono metu.

– Ar jau teko artimiau susipažinti su Klaipėda?

– Girdėjau, kad Klaipėda yra labai gražus miestas, tačiau kol kas neteko jo pažinti iš arčiau. Pastaruosius sezonus atvykęs į uostamiestį matydavau tik sporto salę ir viešbutį. Žinoma, dabar bus daugiau progų pažinti miestą ir aš tai būtinai padarysiu.

– Esate aktyvus socialiniuose tinkluose. Kaip vertinate geriausių Lietuvos klubų veiklą juose?

– Labai gerai. Socialinė medija šiais laikais yra be galo svarbu. Tai lengvas būdas nuolat palaikyti artimą ryšį su gerbėjais, didinti jų ratą. LKL klubai šioje srityje yra labai organizuoti.

– Esate ne tik jūros ir žvejybos, bet ir kavos mėgėjas. Galbūt ją iš naujo atradote žaisdamas Italijoje?

– Taip, kava ir laikraštis kasdien yra mano rankose. Negaliu įsivaizduoti savo dienos be kavos. Be abejo, tokiose šalyse kaip Graikija, Italija ir Turkija kava yra neatsiejama kultūros dalis. Man du puodeliai kavos per dieną yra pakankamas skaičius.

„NEPTŪNE“ – YPATINGAS DĖMESYS VIDINEI ATMOSFERAI

– Krepšinį profesionaliai žaidėte iki 38-erių. Kokie veiksniai leido taip ilgai tęsti karjerą?

– Rūpinausi savo kūnu ir sportine forma. Kiekvieną vasarą 4 savaites ilsėdavausi, o vėliau pradėdavau ruoštis artėjančiam sezonui su asmeniniu treneriu Sime Tomaševičiumi. Su juo bendradarbiavome 10 metų ir tai yra pagrindinė priežastis, kodėl galėjau taip ilgai žaisti krepšinį.

Mano jaunystės laikais vyravo kitos taisyklės – mūsų treneriai buvo labai griežti, dirbti ir augti su jais tikrai nebuvo lengva. Galima sakyti, mes kažkuria prasme užaugome gatvėje, kasdien žaisdavome krepšinį ir futbolą, o dabar vaikai šiuos žaidimus žaidžia „Play Station“ ar kompiuterio pagalba. Mano tėvas yra labai griežtas vyrukas, Aš, būdamas 39-erių, labai jį gerbiu ir niekada nesakau jam nieko, kas galėtų jį bent kiek įžeisti. Tokia ta manoji karta Kroatijoje (šypsosi).

– Baigėte pirmąjį savo kaip trenerio sezoną. Ar jaučiatės smarkiai patobulėjęs šioje srityje?

– Kai esi žaidėjas, tu turi rūpintis tik savimi, o trenerio darbas yra rūpintis dešimčia ir daugiau žaidėjų. Pirmieji mėnesiai buvo sudėtingi, tačiau vėliau viskas klostėsi gerai.

– Kuo jus apskritai žavi krepšinis ir trenerio profesija?

– Aš mėgstu viską, kas susiję su krepšiniu – darbą su žaidėjais salėje ar vaizdo peržiūrų kambaryje. Dirbti krepšinio srityje man yra didžiulė garbė. Krepšinis yra mano gyvenimas. Noriu, kad taip būtų ir ateityje.

– Kuo Kazys Maksvytis išsiskiria iš kitų trenerių?

– Visų pirma, Kazys yra labai geras žmogus. Labai. Žinoma, jis yra geras treneris, kuris supranta krepšinį. Man patinka jo žmogiškumas, paprastumas. Jis savo asistentams duoda reikalingos laisvės ir su jais nuolat bendradarbiauja. Aišku, galutinius sprendimus priima jis, nes taip ir turi elgtis vyriausiasis treneris.

– Kiek klubo rezultatams svarbi gera komandinė atmosfera? Kaip ją ketinate kurti „Neptūne“?

– Galime turėti geriausius pasaulio žaidėjus, bet jeigu neturėsime geros vidinės atmosferos ir „chemijos“, viskas bus labai blogai ir gerų rezultatų nepasieksime. Kai komplektuoji komandą, didelį dėmesį reikia skirti žaidėjų charakteriams. Tikiu, kad „Neptūną“ papildę ir prie klubo dar prisijungsiantys vaikinai bus būtent tokie, kokių mus reikia.

– Ankstesniuose interviu minėjote, kad didžiausią įspūdį tarp trenerių jums paliko Željko Obradovičius. Kodėl? 

– Željko neabejotinai yra geriausias Europos treneris. Jis man neišdildomą įspūdį ir kaip asmenybė, ir kai specialistas. Jo treniruotės pasiruošimo sezonui etape yra labai sunkios. Krepšininkai prakaitą lieja 4 kartus per dieną. Kiekviena treniruotė yra tarsi rungtynės, niekada negali atsipalaiduoti, jeigu sezonas nesibaigė. Jo filosofija – padaryti viską, kad jo žaidėjai taptų čempionais ir tokiais gerais, kokiais tik gali būti. Jeigu esi perėjęs Željko mokyklą, tavęs neišgąsdins jokios treniruotės ar treneriai. Aš iš jo išmokau daug ir dabar stengiuosi tas pamokas perteikti jau pats būdamas treneris.

– Kaip vertinate savo mėgstamiausio futbolo klubo Splito „Hajduk“ šansus Europos lygos atrankoje?

– „Hajduk“ man visada buvo pirmoje vietoje. Buvau stadione, palaikiau klubą ir mačiau, kai jis žengia į lemiamą Europos lygos etapą. Buvome žymiai geresni už „Broendby“ klubą iš Danijos. Visi tikėjome, kad prasimušime į kitą etapą. Dabar laukia paskutinis iššūkis – Liverpulio „Everton“. Jei įveiksime anglų barjerą, žaisime pagrindiniame Europos lygos turnyre. „Hajduk“ nėra tik futbolo klubas, mums tai – religija!

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Juventus" gretose - Ukrainos rinktinės puolėjas (video)
"Juventus" gretose - Ukrainos rinktinės puolėjas (video)
Prasčiau nei planuota sezoną pradėjusi Utenos „Juventus“ ekipa netrukus sulauks pastiprinimo. Klubas pasirašė sutartį su 30 metų 207 cm ūgio Ukrainos rinktinės puolėju Maksymu
K.Maksvytis: broliai Jucikai laukia tarpusavio dvikovos, bus įdomu
K.Maksvytis: broliai Jucikai laukia tarpusavio dvikovos, bus įdomu
Klaipėdos „Neptūnas“ intensyviai ruošiasi jau trečiadienį nuo 19 val. „Švyturio“ arenoje vyksiančiai FIBA Čempionų lygos dvikovai su dabartiniais Latvijos krepšinio
Į Klaipėdą atvyksta Latvijos vicečempionai su J.Juciku
Į Klaipėdą atvyksta Latvijos vicečempionai su J.Juciku
Jau trečiadienį nuo 19 val. „Švyturio“ arenoje Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai FIBA Čempionų lygos antrajame ture kils į mūšį su svečiais iš
K.Maksvytis: "Lietuvos ryto" žaidimo braižas pasikeitė, laukia įdomi dvikova
K.Maksvytis: "Lietuvos ryto" žaidimo braižas pasikeitė, laukia įdomi dvikova
Šeštadienį nuo 17.20 val. Klaipėdos „Neptūno“ Vilniuje laukia sunki Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) akistata su vietos „Lietuvos ryto“
"Lietuvos ryto" pranešimas dėl tikrovės neatitinkančių A.Zuoko pareiškimų
"Lietuvos ryto" pranešimas dėl tikrovės neatitinkančių A.Zuoko pareiškimų (1)
Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas, reaguodamas į viešoje erdvėje išsakytus savivaldybės tarybos nario Artūro Zuoko pareiškimus, nori pranešti, kad tokie jo teiginiai
"Neptūnas" užmezgė draugystę su Kretingos rajonu
"Neptūnas" užmezgė draugystę su Kretingos rajonu
„Neptūnas“, FIBA Čempionų lygos turnyre reprezentuojantis ne tik Klaipėdos, bet ir visos Vakarų Lietuvos vardą, plečia bendraminčių ratą - užmegzta draugystė su Kretingos rajonu.„Neptūno“
"Neptūno" kapitonas S.Galdikas: tikimės parodyti gražų ir pergalingą krepšinį
"Neptūno" kapitonas S.Galdikas: tikimės parodyti gražų ir pergalingą krepšinį
au šįvakar Klaipėdos „Neptūnas“ savo žiūrovų akivaizdoje pradės 2017-2018 metų sezono tarptautinį krikštą – Kazio Maksvyčio auklėtiniai kils į kovą prieš
D.Zavackas tapo "Neptūno" sporto direktoriumi
D.Zavackas tapo "Neptūno" sporto direktoriumi
Klaipėdos „Neptūno“ klubas pranešė apie bendradarbiavimą su ilgamečiu komandos krepšininku Donatu Zavacku – jam patikėtos sporto direktoriaus pareigos.Beveik du dešimtmečius
Vos neprisižaidęs "Neptūnas" Utenoje laimėjo 1 tašku (video komentarai)
Vos neprisižaidęs "Neptūnas" Utenoje laimėjo 1 tašku (video komentarai)
Trečiajame kėlinyje pabėgusi Klaipėdos „Neptūno“ ekipa persvarą išbarstė, bet iškovojo penktąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.Klaipėdiečiai išvykoje
Fiksuojami rekordai - net tris LKL mačus žiūrėjo daugiau žmonių nei finalą
Fiksuojami rekordai - net tris LKL mačus žiūrėjo daugiau žmonių nei finalą
Naujojo „Betsafe–LKL“ sezono kovos sutraukia rekordiškai didelę žiūrovų auditoriją prie televizoriaus ekranų.Net trejas „Betsafe–LKL“ naujojo sezono rungtynes
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: sukūrėme ateities komandą (video interviu)
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: sukūrėme ateities komandą (video interviu)
Kai Mindaugas Žukauskas 1999 m. tapo Eurolygos čempionu ir 2003 m. iškovojo Europos čempionato auksą, jis net negalvojo, kad po beveik dviejų dešimtmečių jo pagalbos reiks ir gimtajam
"Lietkabelis" - vienvaldis lyderis, į Panevėžį grįžęs K.Maksvytis - išvytas (komentarai)
"Lietkabelis" - vienvaldis lyderis, į Panevėžį grįžęs K.Maksvytis - išvytas (komentarai)
Panevėžio „Lietkabelis“ tapo vienintele komanda „Betsafe-LKL“ čempionate žengiančia be pralaimėjimų.Trečiajame kėlinyje 15 taškų pranašumą susikrovę Artūro
"Neptūnas-Akvaservis" prisistatė visuomenei
"Neptūnas-Akvaservis" prisistatė visuomenei
Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ vadovai surengė komandos pristatymą. Trečiadienio vidurdienį „Amberton Klaipėda“ 20-ajame aukšte įsikūrusiame restorane rinkosi Klaipėdos
Fantastiškai žaidęs R.Harrow atvedė pasvaliečius į pirmąją pergalę (komentarai)
Fantastiškai žaidęs R.Harrow atvedė pasvaliečius į pirmąją pergalę (komentarai)
Ryanas Harrow pagerino šio sezono rezultatyvumo rekordą, o antrajame kėlinyje pabėgusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa iškovojo pirmąją pergalę „Betsafe–LKL“
Prognozė: LKL lyderių akistatą laimės "Lietkabelis" (visi spėjimai)
Prognozė: LKL lyderių akistatą laimės "Lietkabelis" (visi spėjimai)
Penktajame „Betsafe–LKL” ture vyks keturi susitikimai, o viename iš jų jėgas pasitikrins čempionato lyderiai – Panevėžio „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.
"Neptūniečiams" įteikti naujų "Renault" automobilių rakteliai
"Neptūniečiams" įteikti naujų "Renault" automobilių rakteliai
Ilgus metus koja kojon su krepšiniu Lietuvoje žengęs prancūzų automobilių prekės ženklas „Renault“ šiemet tapo Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas“
"Žalgiris" pristatė naujojo sezono iššūkius ir biudžetą (video)
"Žalgiris" pristatė naujojo sezono iššūkius ir biudžetą (video)
Antradienį Kauno „Žalgirio“ klubas surengė tradicine tampančią spaudos konferenciją. Joje buvo pristatytos naujojo sezono gairės, atskleisti sportiniai tikslai, buvo apžvelgtas praėjęs
J.Palaciosas: LKL kasmet stiprėja, bet mūsų tikslas - prizininkų pakyla (interviu)
J.Palaciosas: LKL kasmet stiprėja, bet mūsų tikslas - prizininkų pakyla (interviu)
Naudingiausiu rugsėjo mėnesio „Betsafe–LKL“ čempionato krepšininku tapęs Klaipėdos „Neptūno“ ekipos aukštaūgis Juanas Palaciosas sustoti
"Lietuvos ryto" sirgaliai - apie artėjančias rungtynes su "Žalgiriu" ir perspektyvius žaidėjus
"Lietuvos ryto" sirgaliai - apie artėjančias rungtynes su "Žalgiriu" ir perspektyvius žaidėjus
„Lietuvos ryto“ aistruoliai nekantriai laukia pirmosios akistatos su Kauno „Žalgiriu“ ir itin pagarbiai atsiliepia šalies čempionus. Tačiau tuo pačiu jie tiki, kad „Siemens“
Meilė krepšiniui Kaunų šeimą atvedė į "Žalgirio" Garbės Klubą (VIDEO)
Meilė krepšiniui Kaunų šeimą atvedė į "Žalgirio" Garbės Klubą (VIDEO)
Augant Kauno „Žalgirio“ Garbės Klubo narių gretoms, daugėja ir istorijų, kurios atskleidžia kaip meilė krepšiniui vienija ne tik sirgalių tribūnose, bet ir šeimyniniame
LKL savaitės apžvalga: ryškėjantys čempionato lyderiai (video)
LKL savaitės apžvalga: ryškėjantys čempionato lyderiai (video)
Antroji „Betsafe–LKL“ savaitė išryškino čempionato lyderius, apkartino Vilniaus „Lietuvos ryto“ sugrįžimą į „Siemens“ areną bei
"Žalgiris" tris kėlinius vijosi "Nevėžį" (trenerių video komentarai)
"Žalgiris" tris kėlinius vijosi "Nevėžį" (trenerių video komentarai)
Tris kėlinius su ugnimi žaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai galiausiai susitvarkė su Kėdainių „Nevėžio“ ekipa. Sekmadienį išvykoje žalgiriečiai ketvirtąjį
"Neptūnas" tęsia pergalių seriją - svečiuose patiesė "Vytautą" (video komentarai)
"Neptūnas" tęsia pergalių seriją - svečiuose patiesė "Vytautą" (video komentarai)
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai tęsia pergalingą žygį Lietuvos krepšinio lygos („LKL-Betsafe“) čempionate – Kazio Maksvyčio auklėtiniai Prienuose rezultatu
LKL savaitgalio prognozė: pirmojo ketverto komandų pergalės
LKL savaitgalio prognozė: pirmojo ketverto komandų pergalės
Šį savaitgalį „Betsafe–LKL” pirmenybėse laukia ketverios rungtynės, kuriose varžovus egzaminuos keturios stipriausios šalies komandos.Be pralaimėjimų žengiantys
Dažnai klydęs "Žalgiris" krito Klaipėdoje (trenerių video komentarai)
Dažnai klydęs "Žalgiris" krito Klaipėdoje (trenerių video komentarai)
Kauno „Žalgirio“ komanda patyrė pirmąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) naujajame sezone. Trečiojo turo rungtynėse uostamiestyje žalgiriečiai suklydo net 21 kartą
K.Maksvytis: barstyti taškų nesiruošiame (M.Paulausko, S.Galdiko komentarai)
K.Maksvytis: barstyti taškų nesiruošiame (M.Paulausko, S.Galdiko komentarai)
Šįvakar Klaipėdos „Neptūno“ laukia labai rimtas išbandymas Lietuvos krepšinio lygos („LKL-Betsafe“) čempionate - nuo 18.45 val. „Švyturio“
LKL trečiajame ture tarpusavyje kovos visi keturi lyderiai
LKL trečiajame ture tarpusavyje kovos visi keturi lyderiai
Keturios komandos per pirmus du „Betsafe–LKL“ čempionato turus nepatyrė pralaimėjimo kartėlio, bet dar iki savaitgalio pergalių seriją pratęs tik dvi.Jau trečiajame „Betsafe–LKL“
Naujasis "Neptūno" įžaidėjas debiutuos mače prieš "Žalgirį"
Naujasis "Neptūno" įžaidėjas debiutuos mače prieš "Žalgirį"
Naujasis Klaipėdos „Neptūno“ įžaidėjas Malcolmas Armsteadas debiutuoti turėtų savaitės viduryje.„Neptūno“ ketvirtadienį laukia rimčiausias iššūkis –

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
Krepšinio torentai (128) 09.27 13:59
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime