Naujienos kraunasi...

"Neptūno" trenerių štabą papildęs J. Žuža davė pažadą klaipėdiečiams (interviu)

"Neptūno" trenerių štabą papildęs J. Žuža davė pažadą klaipėdiečiams (interviu)
Klaipėdos „Neptūno“ trenerių štabą sustiprino Jurica Žuža. Su 39-erių specialistu pasirašytas dviejų metų kontraktas. Kazio Maksvyčio asistentu kartu su Tomu Rinkevičiumi dirbsiantis kroatas taip pat žarstys patarimus „Neptūno“ dublerių ekipos aukštaūgiams, kurie varžysis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). 

J. Žuža profesionaliai krepšinį žaidė 1996–2016 m. ir atstovavo Zadaro ‚Zadar“ (Kroatija), Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija), Zagrebo „Cibona“ (Kroatija), Bursos „Tofaš“ (Turkija) ir kitiems žinomiems Europos klubams.

Spalvingi karjeros vingiai Juricą buvo nubloškę net į egzotiškąjį Katarą. Būtent iš jo 2014 m. vidurio puolėjas ir atvyko į Lietuvą. Nuo 2015 m. gruodžio „centras“ Panevėžio „Lietkabelyje“ buvo Kazio Maksvyčio auklėtinis, o 2016–2017 m. klube jau darbavosi kaip trenerio asistentas.

J. Žuža keturis sezonus rungtyniavo prestižiniame Eurolygos turnyre ir dirbo su Europos krepšinio trenerių guru Željko Obradovičiumi.

KAVA IR SOC. TINKLAI – NEATSIEJAMA DIENOS DALIS

– Daugiau nei 3 sezonų iš eilės nesate praleidęs niekur, išskyrus gimtojoje Kroatijoje. Būtent sezonas su „Neptūnu“ jums bus ketvirtasis Lietuvoje. Kuo sužavėjo mūsų kraštas, kad jame nutarėte apsistoti rekordiškai ilgai?

– Visų pirma, krepšinis man reikia daugiau negu sportas ar darbas. Lietuva yra krepšinio šalis, turinti labai gerai išvystytą infrastruktūrą, naujas arenas. Lietuvos čempionatas kasmet stiprėja, kas yra taip naudinga ir jūsų nacionalinei rinktinei.

„Neptūnas“ turi dideles tradicijas, čia užaugo tokie žymūs krepšininkai kaip Eurelijus Žukauskas, Arvydas Macijauskas. Žinau, kad žmonės Klaipėdoje mėgsta krepšinį ir tikiuosi, kad mes juos padarysime laimingus ir jie galės didžiuotis būsimu „Neptūno“ sezonu.

– Kaip praleidote atostogas?

– Kaip visada. Mėgstu tiesiog būti savo gimtajame Zadare ir leisti laiką su savo šeima, draugais. Mano namas yra 500 m atstumu nuo Viduržemio jūros. Dažnai prie jos apsilankome, nes esu aistringas žvejys ir apskritai jūros gerbėjas. Nemėgstu keliauti, nes tai tenka labai dažnai daryti sezono metu.

– Ar jau teko artimiau susipažinti su Klaipėda?

– Girdėjau, kad Klaipėda yra labai gražus miestas, tačiau kol kas neteko jo pažinti iš arčiau. Pastaruosius sezonus atvykęs į uostamiestį matydavau tik sporto salę ir viešbutį. Žinoma, dabar bus daugiau progų pažinti miestą ir aš tai būtinai padarysiu.

– Esate aktyvus socialiniuose tinkluose. Kaip vertinate geriausių Lietuvos klubų veiklą juose?

– Labai gerai. Socialinė medija šiais laikais yra be galo svarbu. Tai lengvas būdas nuolat palaikyti artimą ryšį su gerbėjais, didinti jų ratą. LKL klubai šioje srityje yra labai organizuoti.

– Esate ne tik jūros ir žvejybos, bet ir kavos mėgėjas. Galbūt ją iš naujo atradote žaisdamas Italijoje?

– Taip, kava ir laikraštis kasdien yra mano rankose. Negaliu įsivaizduoti savo dienos be kavos. Be abejo, tokiose šalyse kaip Graikija, Italija ir Turkija kava yra neatsiejama kultūros dalis. Man du puodeliai kavos per dieną yra pakankamas skaičius.

„NEPTŪNE“ – YPATINGAS DĖMESYS VIDINEI ATMOSFERAI

– Krepšinį profesionaliai žaidėte iki 38-erių. Kokie veiksniai leido taip ilgai tęsti karjerą?

– Rūpinausi savo kūnu ir sportine forma. Kiekvieną vasarą 4 savaites ilsėdavausi, o vėliau pradėdavau ruoštis artėjančiam sezonui su asmeniniu treneriu Sime Tomaševičiumi. Su juo bendradarbiavome 10 metų ir tai yra pagrindinė priežastis, kodėl galėjau taip ilgai žaisti krepšinį.

Mano jaunystės laikais vyravo kitos taisyklės – mūsų treneriai buvo labai griežti, dirbti ir augti su jais tikrai nebuvo lengva. Galima sakyti, mes kažkuria prasme užaugome gatvėje, kasdien žaisdavome krepšinį ir futbolą, o dabar vaikai šiuos žaidimus žaidžia „Play Station“ ar kompiuterio pagalba. Mano tėvas yra labai griežtas vyrukas, Aš, būdamas 39-erių, labai jį gerbiu ir niekada nesakau jam nieko, kas galėtų jį bent kiek įžeisti. Tokia ta manoji karta Kroatijoje (šypsosi).

– Baigėte pirmąjį savo kaip trenerio sezoną. Ar jaučiatės smarkiai patobulėjęs šioje srityje?

– Kai esi žaidėjas, tu turi rūpintis tik savimi, o trenerio darbas yra rūpintis dešimčia ir daugiau žaidėjų. Pirmieji mėnesiai buvo sudėtingi, tačiau vėliau viskas klostėsi gerai.

– Kuo jus apskritai žavi krepšinis ir trenerio profesija?

– Aš mėgstu viską, kas susiję su krepšiniu – darbą su žaidėjais salėje ar vaizdo peržiūrų kambaryje. Dirbti krepšinio srityje man yra didžiulė garbė. Krepšinis yra mano gyvenimas. Noriu, kad taip būtų ir ateityje.

– Kuo Kazys Maksvytis išsiskiria iš kitų trenerių?

– Visų pirma, Kazys yra labai geras žmogus. Labai. Žinoma, jis yra geras treneris, kuris supranta krepšinį. Man patinka jo žmogiškumas, paprastumas. Jis savo asistentams duoda reikalingos laisvės ir su jais nuolat bendradarbiauja. Aišku, galutinius sprendimus priima jis, nes taip ir turi elgtis vyriausiasis treneris.

– Kiek klubo rezultatams svarbi gera komandinė atmosfera? Kaip ją ketinate kurti „Neptūne“?

– Galime turėti geriausius pasaulio žaidėjus, bet jeigu neturėsime geros vidinės atmosferos ir „chemijos“, viskas bus labai blogai ir gerų rezultatų nepasieksime. Kai komplektuoji komandą, didelį dėmesį reikia skirti žaidėjų charakteriams. Tikiu, kad „Neptūną“ papildę ir prie klubo dar prisijungsiantys vaikinai bus būtent tokie, kokių mus reikia.

– Ankstesniuose interviu minėjote, kad didžiausią įspūdį tarp trenerių jums paliko Željko Obradovičius. Kodėl? 

– Željko neabejotinai yra geriausias Europos treneris. Jis man neišdildomą įspūdį ir kaip asmenybė, ir kai specialistas. Jo treniruotės pasiruošimo sezonui etape yra labai sunkios. Krepšininkai prakaitą lieja 4 kartus per dieną. Kiekviena treniruotė yra tarsi rungtynės, niekada negali atsipalaiduoti, jeigu sezonas nesibaigė. Jo filosofija – padaryti viską, kad jo žaidėjai taptų čempionais ir tokiais gerais, kokiais tik gali būti. Jeigu esi perėjęs Željko mokyklą, tavęs neišgąsdins jokios treniruotės ar treneriai. Aš iš jo išmokau daug ir dabar stengiuosi tas pamokas perteikti jau pats būdamas treneris.

– Kaip vertinate savo mėgstamiausio futbolo klubo Splito „Hajduk“ šansus Europos lygos atrankoje?

– „Hajduk“ man visada buvo pirmoje vietoje. Buvau stadione, palaikiau klubą ir mačiau, kai jis žengia į lemiamą Europos lygos etapą. Buvome žymiai geresni už „Broendby“ klubą iš Danijos. Visi tikėjome, kad prasimušime į kitą etapą. Dabar laukia paskutinis iššūkis – Liverpulio „Everton“. Jei įveiksime anglų barjerą, žaisime pagrindiniame Europos lygos turnyre. „Hajduk“ nėra tik futbolo klubas, mums tai – religija!

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Pieno žvaigždes" sustiprino aukštaūgis iš Ukrainos
"Pieno žvaigždes" sustiprino aukštaūgis iš Ukrainos
Pasvalio "Pieno žvaigždžių" komanda baiginėja komplektacijos darbus, nes artėjantis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas jau ne už kalnų.Rimanto Grigo auklėtiniu ateinantį
„Nevėžį“ sustiprino Eurolygos patirties turintis V. Lichodėjus
„Nevėžį“ sustiprino Eurolygos patirties turintis V. Lichodėjus
Kėdainių „Nevėžis“ pasirašė sutartį su Eurolygos patirties turinčiu legionieriumi iš Rusijos – Valerijumi Lichodėjumi.2016-2017 m. sezone  V.Lichodėjus vilkėjo
„Juventus“ pradėjo pasirengimą naujam sezonui
„Juventus“ pradėjo pasirengimą naujam sezonui
Antradienį į pirmąją pasirengimo naujam sezonui stovyklą susirinko Utenos „Juventus“ ekipa. Gedimino Petrausko treniruojama komanda baterijas dešimt dienų krausis vaizdingoje vietoje
"Nevėžį" sustiprino gynėjas iš Latvijos
"Nevėžį" sustiprino gynėjas iš Latvijos
„Nevėžio“ komanda toliau rikiuoja sudėtį artėjančiam sezonui. Komandos naujoku tapo 24 metų latvis Robertas Stumbris.Pastarąjį sezoną Robertas rungtyniavo Latvijoje ir vilkėjo „Jekabpils“
Pasirengimą sezonui pradėjęs "Neptūnas" įvardino tikslus (K. Maksvyčio komentaras)
Pasirengimą sezonui pradėjęs "Neptūnas" įvardino tikslus (K. Maksvyčio komentaras)
Klaipėdos „Neptūnas“ pradėjo pasiruošimą 2017–2018 m. sezonui. Pirmoje treniruotėje centriniame Klaipėdos stadione prakaitą liejo ir ekipos senbuviai, ir naujokai.Renaldas
A.Toupane'as: Š.Jasikevičius pabrėžė, jog padės man tobulėti bei tapti geresniu
A.Toupane'as: Š.Jasikevičius pabrėžė, jog padės man tobulėti bei tapti geresniu
Naujasis Kauno „Žalgirio“ komandos puolėjas Axelis Toupane praėjusią savaitę pasitiko intensyvia dienotvarke. Pirmadienį Kaune sėkmingai praėjęs medicininę apžiūrą prancūzas spėjo
LKL vicečempionai pasirengimą sezonui pradėjo su gera nuotaika (komentarai)
LKL vicečempionai pasirengimą sezonui pradėjo su gera nuotaika (komentarai)
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas Panevėžio „Lietkabelio“ klubas saulėtą pirmadienio rytą „Aukštaitijos“ stadione pradėjo pasiruošimą 2017–2018
"Vytauto" komandoje pirmą kartą klubo istorijoje rungtyniaus amerikietis
"Vytauto" komandoje pirmą kartą klubo istorijoje rungtyniaus amerikietis
Prienų - Birštono "Vytauto" klubo metraščiuose pagaliau atsiras įrašas bylojantis, kad šioje ekipoje rungtyniavo žaidėjas iš Jungtinių Amerikos Valstijų
"Juventus" susiejo ateitį su perspektyviu krepšininku
"Juventus" susiejo ateitį su perspektyviu krepšininku
Prieš kelias dienas apie trijų klubų krepšinio piramidę paskelbusi Utenos „Juventus“ ekipa tęsia darbus šioje srityje. Pirmadienį klubas pasiekė ilgalaikį susitarimą
"Nevėžio" atakoms diriguos įžaidėjas iš JAV
"Nevėžio" atakoms diriguos įžaidėjas iš JAV
Kėdainių „Nevėžis“ toliau rikiuoja gretas artėjančiam sezonui. Šiandien klubas pasirašė kontraktą su 185 cm ūgio įžaidėju iš Amerikos Malkolmu Grantu.Praėjusį
"Žalgiris" susigrąžino praėjusį sezoną Lenkijoje puikiai pasirodžiusį M.Sajų
"Žalgiris" susigrąžino praėjusį sezoną Lenkijoje puikiai pasirodžiusį M.Sajų
Kauno "Žalgiris" nusprendė susigrąžinti praėjusį sezoną Lenkijoje puikiai žaidusį Martyną Sajų.Iš Lietuvos čempionų dublerių komandos atėjęs kelmiškis su "Žalgiriu"
"Juventus" pradeda statyti unikalią krepšinio piramidę
"Juventus" pradeda statyti unikalią krepšinio piramidę (1)
Penktadienį Utenos „Juventus“ ekipa žengė dar vieną svarbų klubo struktūros žingsnį. Oficialiai buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp „Juventus“,
Lietuviams "Žalgirį" Londone rasti nebus sunku
Lietuviams "Žalgirį" Londone rasti nebus sunku
Londono areną, kurioje rugsėjo 22-ąją Londone ikisezonines rungtynes žais Kauno „Žalgiris“, viena Lietuvos sportininkų komanda jau yra išbandžiusi. Tiesa, tąkart tribūnos buvo
"Neptūnas" ir "Adidas" tapo partneriais: pristatytos naujosios klubo aprangos
"Neptūnas" ir "Adidas" tapo partneriais: pristatytos naujosios klubo aprangos
Klaipėdos „Neptūnas“ir sporto prekių gigantas „Adidas“ tapo partneriais. Ketvirtadienį uostamiesčio klubas Vilniuje surengė spaudos konferenciją, kurios metu buvo pristatytos
"Lietkabelyje" - nauji trenerio asistentas ir fizinio parengimo treneris
"Lietkabelyje" - nauji trenerio asistentas ir fizinio parengimo treneris
Panevėžio „Lietkabelio“ komandos vyriausiajam treneriui Artūrui Štalbergui talkins ne tik Gintaras Kadžiulis.Į Klaipėdos „Neptūną“ išvykusį Juricą Žužą
"Neptūno" trenerių štabą papildęs J. Žuža davė pažadą klaipėdiečiams (interviu)
"Neptūno" trenerių štabą papildęs J. Žuža davė pažadą klaipėdiečiams (interviu)
Klaipėdos „Neptūno“ trenerių štabą sustiprino Jurica Žuža. Su 39-erių specialistu pasirašytas dviejų metų kontraktas. Kazio Maksvyčio asistentu kartu su Tomu Rinkevičiumi
"Juventus" pristatė naują vyr. trenerį G. Petrauską ir įvardino tikslus
"Juventus" pristatė naują vyr. trenerį G. Petrauską ir įvardino tikslus
 „Juventus“ klubo atstovai antradienį svečiavosi Utenos rajono savivaldybėje, kur susitikime su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu pristatė naująjį komandos trenerį
R. Grigas grįžta prie "Pieno žvaigždžių" vairo
R. Grigas grįžta prie "Pieno žvaigždžių" vairo
Komandos kompektacijos darbus įpusėjusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ vadovybė ekipos vairą nusprendė patikėti anksčiau klube dirbusiam strategui. Antradienį klubo vadovai sukirto
"Šiaulių" atakas organizuos iš NCAA atvykstantis amerikietis
"Šiaulių" atakas organizuos iš NCAA atvykstantis amerikietis
Krepšinio klubas "Šiauliai" baigia ateinančio sezono komplektaciją į komandą pasikviesdami gynėją Teyvon Myers.Teyvon Myers – 188 cm ūgio 22-ių metų amžiaus
L.Samėnas: apie grįžimą į „Juventus“, Gediminą Petrauską bei sezoną Vengrijoje
L.Samėnas: apie grįžimą į „Juventus“, Gediminą Petrauską bei sezoną Vengrijoje
Utenos „Juventus“ šį tarpsezonį tęsia tradiciją susigrąžinti komandai praeityje atstovavusius krepšininkus. Aukštaitijos ekipos raudonai-baltus marškinėlius
A. Šikšnius grįžta į "Juventus" ekipą
A. Šikšnius grįžta į "Juventus" ekipą
Simas Buterlevičius artėjantį sezoną aikštelėje nebus vienintelis Utenos klubo narys, kuris mena 2015-ųjų metų „Juventus“ komandos triumfą. Trečiadienį buvo sudaryta sutartis
„Žalgirio“ sirgaliams linkėjimus siunčia komandos naujokas A.Toupanas
„Žalgirio“ sirgaliams linkėjimus siunčia komandos naujokas A.Toupanas
Šį tarpsezonį prie Kauno „Žalgirio“ komandos prisijungę klubo naujokai ir toliau vienas po kito prisistato klubo sirgaliams. Šįkart trumpame vaizdo įraše su ekipos
"Lietuvos rytas" į savo gretas kviečia Italijoje rungtyniavusį amerikietį
"Lietuvos rytas" į savo gretas kviečia Italijoje rungtyniavusį amerikietį
Artėjančiam sezonui intensyviai sudėtį rikiuojanti Vilniaus "Lietuvos ryto" komanda į savo gretas vilioja jauną amerikietį.Kaip skelbia krepšinio apžvalgininkas Davidas Pickas,
Debiutinį LKL sezoną sužaidęs D. Sabeckis: „Geriau tikėtis ir negalėjau“
Debiutinį LKL sezoną sužaidęs D. Sabeckis: „Geriau tikėtis ir negalėjau“
„Šiauliai“ praėjusį sezoną norėtų pamiršti kaip įmanoma greičiau. Saulės miesto ekipa netekusi generalinio rėmėjo svyravo ties išnykimo riba, o klubą paliko
"Šiaulių" gretose - du NKL rungtyniavę aukštaūgiai
"Šiaulių" gretose - du NKL rungtyniavę aukštaūgiai
Šiaulių „Šiauliai“ tęsia komandos sudėties formavimo darbus ir į Šiaulius pasikvietė du perspektyvius aukštaūgius: Šarūną Beniušį ir Giedrių
Dar vienas "Lietkabelio" naujokas - S. Jasaitis
Dar vienas "Lietkabelio" naujokas - S. Jasaitis
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas Panevėžio „Lietkabelio“ klubas savo sudėtį sustiprino dar vienu puikiai žinomu vietiniu krepšininku – Simu Jasaičiu,
"Neptūno" aprangą vilkės L. Kisielius
"Neptūno" aprangą vilkės L. Kisielius
Klaipėdos „Neptūną“ sustiprino Laimonas Kisielius. Su 32-ejų puolėju pasirašyta dviejų metų sutartis.„Klubas išreiškė didelį susidomėjimą manimi.
„Žalgiro" gretose - NBA patirties turintis prancūzas A.Toupane
„Žalgiro" gretose - NBA patirties turintis prancūzas A.Toupane
Kauno „Žalgirio“ komandą papildė dar vienas naujokas – Axelis Toupane. Su 201 cm ūgio prancūzu buvo pasirašyta sutartis pagal formulę „1+1“.Prieš kelias

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (412) 07.21 14:34
Krepšinio torentai (125) 04.20 19:55
NBA 2014-2015 (967) 03.13 02:29
EuroBasket 2015 (42) 03.07 22:47
Apie
Draugaukime