Naujienos kraunasi...

"Nevėžio" treneris R.Cvirka: tai pirmasis sezonas, kada M.Kupšas žaidžia krepšinį (interviu)„Patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome geriausiųjų aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių Baltijos krepšinio lygos ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis“, – po ekipos treniruotės kalbėjo Kėdainių „Nevėžio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka. Jis ir jo kariauna ginklų anksčiau laiko sudėti neketina.

Sezonas – vienas įdomiausių istorijoje

– Treneri, ką tik pradėjo suktis paskutinysis – ketvirtasis „Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynių ratas. Kėdainių „Nevėžis“ šiuo metu su 8 pergalėmis ir 20 pralaimėjimų žygiuoja devintas. Kokie tikslai buvo keliami prieš sezoną ir apie kokius tikslus komandoje yra kalbama dabar?

– Tikslas pas mane, kaip pas komandos trenerį yra pasiruošti kiekvienoms rungtynėms ir jas sužaisti kaip galima geriau, iškovoti kuo daugiau pergalių. Tikslą apibrėžti sunku, ir jis susideda iš mažų detalių. Tikslas priklauso nuo komandos biudžeto, žaidėjų traumų, nuo jų pasiruošimo.

– Ar „Nevėžio“ sirgaliai šiame sezone turės galimybę išvysti mylimo miesto komandą besivaržančią pajėgiausiųjų lygos komandų aštuntuke?

– Žinoma. Kol yra šansų, tikslas visą laiką yra nustatytas šitoks.

– O kokie realūs Kėdainių „Nevėžio“ šansai patekti į tą išsvajotąjį aštuonetuką? Šiuo metu Kėdainių „Nevėžį“ ir vos laipteliu aukščiau įsitaisiusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ skiria vos dvi pergalės.

– Situacija nėra labai gera. Privalo susiklostyti tam palankios aplinkybės. Pirmiausia patys turime pradėti laimėti. Paskutinįjį mačą žaidėme su Prienų-Birštono „Vytautu“ ir tikrai tąkart nesužaidėme geriausių savo rungtynių. Tam buvo subjektyvios ir objektyvios priežastys, tačiau tai reikalo nekeičia – rungtynės, kurios buvo žaidžiamos namuose, buvo pralaimėti. Laukia dar aštuoni susitikimai. Žaisim, žiūrėsim, kaip atrodysim, kaip mes būsime pasiruošę, ar būsime sveiki. Daug kas priklauso nuo to, kaip sužais kitos lygos komandos.

Dabar ką nors prognozuoti sudėtinga, nes visi prieš visus gali puikiai sužaisti. Visi gali laimėti prieš tą patį Kauno „Žalgirį“ ar Vilniaus „Lietuvos rytą“.

– Vadinasi, šis Lietuvos krepšinio lygos sezonas – labai įdomus?

– Įdomus. Matyt, vienas įdomiausių visoje lygos istorijoje.

Geriausia pergalė – prieš „Žalgirį“

– Aštuonios pergalės Kėdainių „Nevėžiui“ šiame sezone gal ir nėra blogas rezultatas?

– Nežinau. Buvo nemažai rungtynių, kurias galėjome laimėti, bet, kaip ir minėjau, tam yra objektyvios ir subjektyvios priežastys. Į kai kuriuos varžovus galėjome kabintis sezono pradžioje – bet, žinoma, pavėlavome su pasiruošimu, žaidėjai dar nebuvo susižaidę, prie pralaimėjimų privedė ir komplektacijos spragos. Antra, po Naujųjų metų žaidėjai sirgo, buvo traumuoti. Kovėmės, pralaimėjome nedideliais skirtumais, bet pralaimėjome. Aišku, būtume labai patenkinti, jei šiuo metu turėtume keliomis pergalėmis daugiau.

– Jums, kaip treneriui – kurios „Nevėžio“ rungtynės sezone buvo gražiausios?

– Manau, kad geros varžybos buvo su „Žalgiriu“, kuomet laimėjome Kaune. Tame mače buvo disciplina, palaikymas, buvo mintis, gynyba nebloga.

Džiaugiasi kiekvieno žaidėjo indėliu

– Ramūnai, kokios šiandien yra „Nevėžio“ stipriosios pusės?

– Stipriosios? Iš esmės – viena ir pagrindinė – kolektyvinis, komandinis žaidimas. Galėčiau pasakyti, kokia yra silpnoji pusė – nestabilumas. Vienas rungtynes galime sužaisti gerai, kitas dvi – labai blogai. Kalbu apie tai, kad nėra stabilumo žaidime. Kai visi gerai sužaidžiam – tai yra stiprioji pusė. Bet tam gerai sužaisti privalo septyni-aštuoni žaidėjai. Jeigu gerai sužaidžia tik du arba trys – kaip taisyklė, mes pralošiame.

– Kurį laiką ramybės nedavė įžaidėjo klausimas. Kaip atrodo naujasis ekipos narys, vos prieš dvi savaites prie Kėdainių „Nevėžio“ prisijungęs įžaidėjas Edgaras McKnightas?

– Naujokas pamažu įsilieja į komandą. Aišku, sezono gale tai padaryti labai sunku, tačiau jis, manau, mums padės. Aš įžaidėją vertinu pagal tai, kaip jis gali perduoti rezultatyvų perdavimą. Jis kol kas rungtyniauja nedaug – dvylika-penkiolika minučių ir atlieka po penkis-šešis rezultatyvius perdavimus. Vadinasi, perdavimą turi. Gal jam kol kas sudėtingiau su metimu, fiziniu pasiruošimu, bet matosi, kad rezultatyvų perdavimą tikrai gali atlikti.

– Treneri, komandą lipdyti pradėjote, ko gero, paskutiniai visoje lygoje. Ar buvo tokių ekipos žaidėjų, kurie padarė išskirtinį progresą?

– Manau, kad kiekvienas žaidėjas šiame sezone įnešė savo indelį į komandą. Jeigu peržvelgtume jų karjerą, kur, ką jie žaidė prieš tai, manau, gavo ir žaidybinio laiko daugiau.

Kai kurie jau buvo „nurašyti“, kalbama, kad jie turėtų kone žaisti NKL, o ne LKL. Kažkas įnešė daugiau, kažkas – mažiau, tačiau visi atidavė dalį savęs.

Imkime tą patį Mindaugą Kupšą. Manau, kad tai pirmasis jo sezonas, kada jis žaidžia krepšinį, o ne dalyvauja krepšinyje. Paimtas į „Žalgirį“ jis daugiau laiko leido ne aikštelėje, o ant suoliuko. Jis dėjo didelį žingsnį į priekį. Turėtų dėti ir dar didesnį, nes laiko yra.

Parankių varžovų nėra

– Sekmadienį laukia namų rungtynės su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Treniruojatės po du kartus kasdien. Šiandien – laisva diena. Kaip komanda atrodė vakarinėje treniruotėje?

– Komandai buvo laisvesnis tarpas, daugiau padirbėjom ties fiziniu pasiruošimu. Krepšininkai pervargę, ir tai natūralu turint trečią dieną po dvi treniruotes.

Treniruotė intensyvi, nuolat vyksta veiksmas. Per varžybas kiekvienas turi savo laisvas atkarpas, o treniruotėje tokių nėra. Privalai dirbti visą treniruotę.

– Įsitvirtinus aštuntojoje turnyro lentelės vietoje „Nevėžiui“ gali kliūti labai neparankus varžovas.

– Skirtumo nėra. Ir septintai, ir šeštajai turnyro lentelės komandai atkrintamosiose gali kliūti tikrai neparankūs varžovai. Tiesą pasakius, nematau, kuris čia varžovas mums šiais metais būtų parankus. Žaisti su „Žalgiriu“ ar „Lietuvos rytu“ nėra paranku nei vienai komandai. Bet atkrintamosios jau yra prestižas.

Šį sezoną patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių BBL ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis.

Šimtaprocentinė koncentracija į įvykius aikštelėje

– Ar jautėte, kad sezono pradžioje į „Nevėžį“ smigo ypatingai aštrios kritikos strėlės? Tarsi buvo laukimas, kada komanda paslys, pralaimės visas rungtynes iš eilės, gal netgi iškris iš lygos?

– Aplinkiniai matyt taip ir galvojo. Mes visą sezoną dirbome kryptingai ir toliau taip dirbsime. Dirbsime taip ir likusius pusantro mėnesio.

– Ar Ramūnui Cvirkai svarbi pašalinių nuomonė?

– Koncentruojuosi į žaidėjų darbą. Rungtynių metu taip pat nelabai girdžiu, kas dedasi aplink. Žiūriu, kas vyksta aikštelėje, atsiriboju nuo aplinkinių.

– Sezono pabaiga – jau visai netoli. Norėtumėte pasilikti vyriausiojo Kėdainių „Nevėžio“ trenerio poste?

– Kaip aš sakau: prieš sezoną, būna, manęs klausia, kodėl pasirinkau vieną ar kitą komandą. Tačiau treneris nesirenka. Tau pasiūlo darbą ir tu jau tada galvoji – priimti pasiūlymą ar ne. Sunku pasakyti pasiliksiu ar nepasiliksiu. Negaliu atsisėsti salėje ir sakyti: „Aš pasilikau“. Čia ne koks restoranas, kuriame aš pasilikčiau po darbo valandų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lietuvos čempionės krito Baltarusijoje
Lietuvos čempionės krito Baltarusijoje
Marijampolės „Sūduva“ pralaimėjimu pradėjo dviejų dienų viešnagę Baltarusijos sostinėje. Marijampolietės Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL) rezultatu 65:89 (13:21,
#ŽaliaBalta. Modelis S.Mykolaitytė - apie kraštietį žalgirietį, NBA ir lietuvius fanus
#ŽaliaBalta. Modelis S.Mykolaitytė - apie kraštietį žalgirietį, NBA ir lietuvius fanus
Eurolygos rungtynės „Žalgirio“ arenoje toliau tampa reginiu, kurio nepraleidžia ir žinomi Lietuvos visuomenės ir pramogų pasaulio atstovai. Praėjusią savaitę Kaune vykusiose Eurolygos
Savaitės gražiausių epizodų penketuke - Lietuvos rinktinės žaidėjų spektakliai
Savaitės gražiausių epizodų penketuke - Lietuvos rinktinės žaidėjų spektakliai
Lietuvos krepšinio rinktinė, sudaryta daugiausia iš „Betsafe–LKL“ krepšininkų, šią savaitę žais dvejas rungtynes atrankoje į 2019-ųjų pasaulio čempionatą.
M.Kuzminskas susitiko su "Lakers" klubo atstovais
M.Kuzminskas susitiko su "Lakers" klubo atstovais
Kaip praneša JAV žiniasklaida, šiuo metu naujos komandos beieškantis Mindaugas kuzminskas buvo susitikęs su Los Andželo "Lakers" klubo atstovais.ESPN apžvalgininkas Ohmas
D.Sabonis svariai prisidėjo prie "Pacers" pergalių serijos pratęsimo
D.Sabonis svariai prisidėjo prie "Pacers" pergalių serijos pratęsimo
Domantas Sabonis vėl žaidė rezultatyviai, o jo atstovaujama Indianos "Pacers" (10/8) komanda pratęsė pergalių seriją Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje.Šiąnakt
Reportažas apie vieną "Žalgirio" lyderių E.Ulanovą: geras žaidimas ateina su patirtimi
Reportažas apie vieną "Žalgirio" lyderių E.Ulanovą: geras žaidimas ateina su patirtimi
Praėjusią savaitę Malagoje visų krepšinio gerbėjų akys po mačo nukrypo į rungtynių didvyriu tapusį Edgarą Ulanovą, kuris sunkiu metu Kauno „Žalgirį“ truktelėjo į priekį
LKL apžvalga: šventą vietą užėmęs E.Šaulys bei pamokslą išklausęs V.Čepukaitis
LKL apžvalga: šventą vietą užėmęs E.Šaulys bei pamokslą išklausęs V.Čepukaitis
Lyderių dvikova Panevėžyje paženklinta devintoji „Betsafe–LKL“ pirmenybių savaitė. Monstriškai rungtyniavęs Mindaugas Kupšas, iššovęs Evaldas
J.Valančiūno klubo revanšas, svarus D.Sabonio indėlis į "Heat" sutriuškinimą (rezultatai)
J.Valančiūno klubo revanšas, svarus D.Sabonio indėlis į "Heat" sutriuškinimą (rezultatai)
Šiąnakt Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje pergales iškovojo abi komandos, kurių marškinėlius vilki žaidėjai iš Lietuvos.Jono Valančiūno atstovaujama
A.Kavaliauskas: "Mama yra svarbiausias žmogus mano gyvenime" (video)
A.Kavaliauskas: "Mama yra svarbiausias žmogus mano gyvenime" (video)
Krepšininkas Antanas Kavaliauskas papasakojo apie santykius su mama ir išsakė jai daug šiltų padėkos žodžių už tai, ką jam pavyko gyvenime pasiekti. Kauno „Žalgirio“
M.Kupšas - naudingiausias LKL savaitės žaidėjas
M.Kupšas - naudingiausias LKL savaitės žaidėjas
Mindaugas Kupšas ne kartą buvo renkamas į savaitės žaidėjų penketuką, galiausiai Utenos „Juventus“ aukštaūgis pripažintas ir geriausiu savaitės krepšininku.M.
Jaunieji talentai vėl rinkosi Druskininkuose (video)
Jaunieji talentai vėl rinkosi Druskininkuose (video)
Lapkričio 17 – 19 dienomis Druskininkų sportininkų rengimo centre, kelis kartus per dieną skambėjo šūkis – „Mes už Lietuvą!“. Čia tris dienas stovykloje –
"Šiauliai" viršijo 100 taškų ribą ir LKL nutraukė 8 pralaimėjimų seriją
"Šiauliai" viršijo 100 taškų ribą ir LKL nutraukė 8 pralaimėjimų seriją
Po aštuonių pralaimėjimų iš eilės į pergalių kelią „Betsafe–LKL“ čempionate sugrįžo „Šiaulių“ (3/9) ekipa.Nuo pat mačo pradžios dviženklį
Karjeros rungtynes sužaidęs M.Kupšas leido "Juventus" įveikti  "Dzūkiją" (komentarai)
Karjeros rungtynes sužaidęs M.Kupšas leido "Juventus" įveikti "Dzūkiją" (komentarai)
Įtikinamą pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ (3/9) klubas. Paskutinėse rungtynėse prieš dviejų
"Chimki" savo aikštėje nusileido "Zenit" (efektingo momento video)
"Chimki" savo aikštėje nusileido "Zenit" (efektingo momento video)
VTB Vieningoje lygoje kiek netikėtą nesėkmę dviženkliu skirtumu savo žiūrovų akivaizdoje patyrė Maskvos srities "Chimki" (4/2) komanda.Eurolygoje dalyvaujantys pirmenybių vicečempionai
"Lietuvos rytas" krito Klaipėdoje (video komentarai)
"Lietuvos rytas" krito Klaipėdoje (video komentarai)
Klaipėdoje puikus šeštadienio vakaras: „Neptūnas“ (9/3) „Švyturio“ arenoje, stebint maždaug 5500 krepšinio sirgalių, Lietuvos krepšinio lygos
Rekordiškai mažai klydęs "Vytautas" namuose įveikė "Nevėžį"
Rekordiškai mažai klydęs "Vytautas" namuose įveikė "Nevėžį"
Prienų – Birštono „Vytauto“ (2/9) ekipa į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.Mačo pabaigoje 17 taškų persvarą
#TimeOutŽalgiris. Nuo žinomo modelio pasirinkimo iki flirtuojančių latvių
#TimeOutŽalgiris. Nuo žinomo modelio pasirinkimo iki flirtuojančių latvių
Didžiulė krepšinio sirgalių minia ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje stebėjo Eurolygos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vitorijos „Baskonia“ komandų.
A.Sabonis: "Pigiausia - nedalyvauti niekur" (straipsnis)
A.Sabonis: "Pigiausia - nedalyvauti niekur" (straipsnis)
Ketverias rungtynes Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos taurės B grupėje sužaidęs Kėdainių „Nevėžis“, su dvejomis pergalėmis ir dvejomis nesėkmėmis, jau buvo
Maskvoje - neįtikėtina dvikova ir čempionų pergalė paskutinę pratęsimo sekundę
Maskvoje - neįtikėtina dvikova ir čempionų pergalė paskutinę pratęsimo sekundę
Eurolygos aštuntajame ture susitiko dvi komandos, kurios vadinamos vienomis favoričių laimėti turnyrą.Čempionų titulą ginantys Stambulo "Fenerbahce" (5/3) krepšininkai Rusijoje
"Iš pusės žodžio": latvio užduotis - suprasti latviškai kalbantį lietuvį
"Iš pusės žodžio": latvio užduotis - suprasti latviškai kalbantį lietuvį
Vargu, ar kas abejoja, jog lietuvių ir latvių kalbos panašios. Tačiau retas kuris šių kalbų panašumą išbandė praktiškai.Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkams
"Žalgiriui" nepavyko pratęsti pergalių serijos Eurolygoje (video komentarai)
"Žalgiriui" nepavyko pratęsti pergalių serijos Eurolygoje (video komentarai) (1)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neatsilaikė prieš pastaruoju metu įspūdingai rungtyniaujančios Vitorijos „Baskonia“ komandos puolimą. Trečiajame kėlinyje turėtą
"Real" su J.Mačiuliu reabilitavosi - iškovojo triuškinančią pergalę
"Real" su J.Mačiuliu reabilitavosi - iškovojo triuškinančią pergalę
Madrido "Real" (5/3) klubas, kuriam atstovauja Jonas Mačiulis, atsigauna po siaubingo vakaro antradienį Vitorijoje, kai vietos "Baskonia" (3/5) ekipai pralaimėjo net 75:65.Ipanijos
Arti trigubo dublio buvęs N.Calathesas atvėsino "užsivedusią" "Anadolu Efes"
Arti trigubo dublio buvęs N.Calathesas atvėsino "užsivedusią" "Anadolu Efes"
Dvi pergales iš eilės Eurolygoje po penkių nesėkmių paeiliui iškovojusiai Stambulo "Anadolu Efes" (2/6) komandai laimėjimų serijos pratęsti nepavyko.Buvusio žalgiriečio
Į Kauną atvykęs T.Shengelia: tikiuosi su "Žalgiriu" susitikti atkrintamosiose
Į Kauną atvykęs T.Shengelia: tikiuosi su "Žalgiriu" susitikti atkrintamosiose
Trečiadienio vakarą Kauno oro uoste nusileidusi Vitorijos „Baskonia“ ekipa tik trumpam užsuko į viešbutį, iš kurio pajudėjo į „Žalgirio“ areną. Čia baskai
Nuotaikingame derinyje - puikiai vienas kitą pažįstantis "Dzūkijos" duetas
Nuotaikingame derinyje - puikiai vienas kitą pažįstantis "Dzūkijos" duetas
Gediminas Navickas jau spėjo susibičiuliauti su ispanu Alejandro Hernandezu.Abu krepšininkai antrą sezoną atstovauja Alytaus „Dzūkijos“ klubui ir kartu leidžia nemažai laiko.A.
Milano klubui su A.Gudaičiu ir M.Kalniečiu pergalei prireikė dviejų pratęsimų
Milano klubui su A.Gudaičiu ir M.Kalniečiu pergalei prireikė dviejų pratęsimų
Praėjusią savaitę skaudžiai nuo Kauno "Žalgirio (4/3) namie nukentėjusi Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujama Milano "Ax Armani" (2/5) komanda reabilitavosi Eurolygoje.Trečiadienį
"Barcelona" iššvaistė milžinišką pranašumą ir pralaimėjo Bamberge
"Barcelona" iššvaistė milžinišką pranašumą ir pralaimėjo Bamberge
Praėjusiame sezone daug kritikos sulaukusi ir šiame žadėjusi padėtį pagerinti Barselonos "Barcelona" (2/5) neišlipa iš nesėkmių liūno.Katalonai Eurolygos mače išvykoje
Eurolygos finalo dalyvių dvikovoje - "Olympiakos" pergalė po pratęsimo
Eurolygos finalo dalyvių dvikovoje - "Olympiakos" pergalė po pratęsimo
Eurolygoje trečiadienį susitiko du praėjusio sezono finalo dalyviai, o jų dvikovoje prireikė papildomo laiko.Graikijos vicečempionai Pirėjo "Olympiakos" (5/2) krepšininkai Turkijoje

Vartotojo meniu
Diskusijos
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime