Šou su rekordu surengęs C.Anthony išgelbėjo JAV garbę mače su Australija

Autorius: Krepšinis.lt.
Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių favoritė JAV rinktinė (3/0) po labai ilgo laiko tarpo susidūrė su rimtu iššūkiu. Trečiojo A grupės turo rungtynėse NBA žvaigždės tik po itin atkaklios kovos palaužė Australiją – 98:88 (29:29, 20:25, 21:13, 28:21).

Sveiką kailį išnešti šiose rungtynėse amerikiečiams padėjo Carmelo Anthony, pataikęs 9 tritaškius, pelnęs 31 tašką ir tapęs visų laikų rezultatyviausiu JAV rinktinės žaidėju olimpinių žaidynių istorijoje, rašo Krepšinis.lt.

Amerikiečiai prieš šias rungtynes nerimavo ne veltui. „Jie gali mus įveikti. Mes tai žinome ir atitinkamai ruošiamės“, – artėjant trečiajam grupės mačui pareiškė JAV rinktinės treneris Mike'as Krzyzewski, o varžovai iš Okeanijos nagus ėmė rodyti nuo pirmųjų susitikimo minučių.

Uraganiškai pradėję susitikimą Andrejaus Lemanio auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje įgijo 8 taškų pranašumą, tačiau į tai amerikiečiai netruko sureaguoti ir baigiantis ketvirčiui pasivijo varžovus – 29:29 po 10 min.

Tačiau australai ginklų neketino sudėti. Įsismaginęs įžaidėjas Patty Millsas per pirmąją mačo pusę pelnė 15 taškų, o po jo metimo įpusėjus antrajam ketvirčiui australai vėl atitrūko – 41:36. Sužaidus 20 min. Australija buvo priekyje 54:49, o šią žinią specialiais pranešimais per išmaniųjų telefonų programėles visam pasauliui pranešė didžiausios JAV žiniasklaidos ir naujienų agentūros.

Trečiąjį kėlinį JAV rinktinė pradėjo spurtu 9:0 ir išsiveržė į priekį (58:54), tačiau A. Lemanio minutės pertraukėlė stabilizavo situaciją ir australai vėl atstatė pusiausvyrą – (60:60). Visą kėlinį komandos žengė koja kojon, tačiau baigiantis ketvirčiui amerikiečiai įgijo trapią 3 taškų persvarą (70:67).

Kevirtajame kėlinyje australai vėl atstatė pusiausvyrą, tačiau iniciatyvos ėmėsi C. Anthony. Du tritaškius iš eilės pataikęs puolėjas vėl truktelėjo į priekį amerikiečius (78:74). Netrukus po dar vieno C. Anthony tritaškio ketvirčiui įpusėjus JAV rinktinė įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse (83:76). Nors australai į atlapus JAV krepšininkams kibo iki paskutinių sekundžių, pateikti didžiausios sensacijos Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse jiems nepavyko.

JAV rinktinei tai buvo 71-oji pergalė oficialiose tarptautinėse rungtynėse iš eilės. Amerikiečiai be pralaimėjimų tarptautinėje arenoje žygiuoja beveik 10 metų. Paskutinį kartą JAV krepšininkai nuleistomis galvomis areną paliko 2006 m. rugsėjo 1 d., kai pasaulio čempionato Japonijoje pusfinalyje sensacingai po pratęsimo 95:101 nusileido Graikijai.

Labiausiai patyrusiam JAV rinktinės žaidėjui C.Anthony šios rungtynės apskritai tapo išskirtinėmis. 32-ejų Niujorko „Knicks“ puolėjas tapo visų laikų rezultatyviausiu JAV rinktinės žaidėju olimpinių žaidynių istorijoje, pralenkdamas LeBroną Jamesą (273 taškai). 26-ąsias rungtynes olimpiadoje žaidęs Carmelo tai padarė dar pirmajame kėlinyje, per kurį pelnė 14 taškų ir rekordą pasiekė pataikydamas tritaškį pačioje ketvirčio pabaigoje (tuo metu jo sąskaitoje jau buvo 276 taškai).

Iš viso Carmelo sąskaitoje šiuo metu yra 293 taškai, pelnyti olimpinėse žaidynėse. Rungtynėse su australais C. Anthony viso pelnė 31 tašką, pataikydamas 2/6 dvitaškių, 9/15 tritaškių, atkovojęs 8 kamuolius ir iš viso surinkęs 31 naudingumo balą.

19 taškų prie pergalės pridėjo Kyrie Irvingas, 14 – Kevinas Durantas, po 7 – Draymondas Greenas ir Kyle'as Lowry, po 6 – Klay Thompsonas ir DeMarcusas Cousinsas, kuris atkovojo ir 8 kamuolius.

Rezultatyviausias australų gretose buvo P. Millsas, kuris pelnė 30 taškų (6/11 dvit., 5/11 trit.). 15 taškų pridėjo Andrew Bogutas, 13 – Davidas Andersenas, 11 – Matthew Dellavedova, taip pat atlikęs ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Amerikiečiai šiose rungtynėse iš viso pataikė net 17 tritaškių iš 39 (44 proc.), o tai ir tapo pagrindine JAV rinktinės pergalės priežastimi. Šis mačas amerikiečiams garantavo kelialapį į ketvirtfinalį.

Primename, kad amerikiečiai pirmas dvi pergales pasiekė bendru 101 taško skirtumu – 119:62 nugalėjo Kiniją ir 113:69 – Venesuelą.

Australija olimpines žaidynes pradėjo įveikdama dvi iš keturių pajėgiausių Europos atstovių – lengvai įveikė Prancūziją (87:66) ir nugalėjo Serbiją (95:80).

Komentuoti
MrVycka2016-08-11 13:08:56 Cituoti
gražus mačas buvo, ypač pirma pusė, privertė amerikonus painervinti, ne be reikalo jie prieš rungtynes nuogąstavo...net neįsivaizduoju, kas mums palankiausia ketvirtfinalyje būtų...

"Rockets" ir "Knicks" atnaujino derybas dėl C.Anthony iškeitimo
Kaip jau rašėme, Hjustono "Rockets" klubas pasiryžęs suburti žvaigždžių trio ir bando įsigyti Niujorko "Knicks" lyderį Carmelo Anthony.Kaip praneša ESPN, komandos
"Rockets" neužtenka rekordinio kontrakto su J.Hardenu - nusitaikė ir į C.Anthony
Hjustono "Rockets" buria superžvaigždžių trejetą? Neseniai NBA supurtė žinia, kad "raketų" gretas papildė vienas geriausių lygos įžaidėjų Chrisas Paulas, o šiąnakt
Oficialu: trijulių krepšinio rungtis pripažinta olimpine
Penktadienį oficialiai pranešta, kad trijulių krepšinio rungtis pripažinta olimpine sporto šaka.Lietuva šioje srityje yra pasiekusi daug pergalių, tad tokia žinia yra palanki
„Knicks“ ir „Pelicans“ pergales pasiekė be M. Kuzminsko ir D. Motiejūno taškų, K. Porzingis patyrė traumą
Kiek netikėtą pergalę NBA pirmenybėse pasiekė trijų pralaimėjimų seriją nutraukę Niujorko „Knicks“ (27/41) krepšininkai, namuose nerezultatyvioje kovoje rezultatu 87:81 (18:24,
C.Anthony išplėšė pergalę, M.Kuzminskas pagaliau pajuto taškų skonį
NBA čempionate naktį iš šeštadienio į sekmadienį Niujorko „Knicks“ (24/35) namuose 110:109 (31:25, 29:25, 26:25, 24:34) palaužė Filadelfijos „76ers“ (22/36)
M. Kuzminskas žaidė naudingai, o „Knicks“ sirgaliai nušvilpė C. Anthony
Chaoso purtomas Niujorko „Knicks“ (21/27) klubas vargais negalais išsikovojo gurkšnį tyro oro. „Krepšinio Meka“ tituluojama „Madison Square Garden“
C.Anthony diskvalifikacija, "Knicks" nesėkmė po pratęsimo ir nepavargęs M.Kuzminskas
Pralaimėjimą NBA pirmenybėse patyrė Niujorko „Knicks“ (16/15) ekipa, svečiuose po pratęsimo 98:102 (25:22, 22:23, 19:20, 19:20, 13:17) nusileidusi Atlantos „Hawks“ (16/16)
"Spurs" atsisakė buvusio "Lietuvos ryto" įžaidėjo paslaugų
Buvusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjo Nicolaso Laprovittolos karjera San Antonijaus „Spurs“ klube neužtruko. NBA čempionų komanda nusprendė atsisakyti 26-erių metų 193
Ryžtingas NBA žingsnis - sugalvojo, kaip reguliuoti jaunimo ugdymą pasaulyje
NBA lyga žengia ryžtingą žingsnį – Nacionalinė krepšinio asociacija imasi veksmų, kurie jai padės kontroliuoti ir reguliuoti jaunų krepšininkų ugdymą visuose pasaulio kraštuose,
Prieš naują sezoną - rinktinės gydytojo patarimai, kaip išvengti traumų (interviu)
Jau netrukus prasidės naujas krepšinio sezonas. Kovas pradės ir didžiausia Lietuvoje „Perlas” Moksleivių krepšinio lyga, kurios naujos uniformos šįmet bus pažymėtos
J.Mačiulis atsipūtė po Rio: poilsio tikrai reikėjo
Po ilgo sezono Ispanijoje prie Lietuvos krepšinio rinktinės vėliausiai prisijungęs Jonas Mačiulis galiausiai sulaukė poilsio, po kurio teigia esantis pasiruošęs vėl kibti į darbus.Pirmasis
M.Kuzminskas - apie neišnaudotą olimpinį šansą bei pokalbius su psichologu
Rio de Žaneiro olimpines žaidynes trimis pergalėmis pradėję Lietuvos krepšininkai vieną po kito gavo tris skaudžius niuksus, po kurių galutinėje rikiuotėje liko septinti ir į gimtinę
LKF įvertino rinktinės pasirodymą olimpiadoje: "gerai" (komentarai, video)
Antradienį Kaune susirinkę Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto nariai įvairių Lietuvos rinktinių pasirodymą Olimpinėse žaidynėse, Pasaulio ir Europos čempionatuose įvertino
J M.Calderonas baigė karjerą Ispanijos rinktinėje
Jei Pau Gasolis ir Juanas Carlosas Navarro po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pareiškė norintys ir toliau vilkėti nacionalinės komandos aprangą, kitas Ispanijos krepšinio rinktinės
K.Duranto ir D.Jordano siautulys Europoje: šampanas, rūkalai ir merginos
K.Duranto ir D.Jordano siautulys Europoje: šampanas, rūkalai ir merginos (1)
Olimpinius aukso medalius Rio de Žaneire iškovoję JAV krepšininkai Kevinas Durantas ir DeAndre Jordanas švęsti išvyko ne į gimtinę, o į Europą. Jau keletą dienų NBA
Iš JAV - tiesmukas vertinimas: kol rinktinė J.Valančiūnui neparūps, nieko nebus
Iš JAV - tiesmukas vertinimas: kol rinktinė J.Valančiūnui neparūps, nieko nebus (3)
JAV krepšinio rinktinė toliau dominuoja pasaulyje, o jos vadovas Jerry Colangelo šypsosi.„Likusio pasaulio komandoms dar reikia gerokai pasitempti“, – po Rio de Žaneiro
Jausmingas klipas: "Ačiū, generole Jonai!"
Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių nusprendė pasitraukti iš vyriausiojo trenerio posto.„10 metų yra labai gražus laikotarpis. Buvo ir
J.Kazlausko pėdomis: fiasko patyrusios Brazilijos rinktinės treneris paliko postą (132)
Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių šeimininkei Brazilijos rinktinei krepšinio turnyras buvo dar nesėkmingesnis nei Lietuvos krepšininkams. Ir tai kainavo postą nuo 2010-ųjų
Olimpinį sidabrą iškovojęs S.Markovičius atsisveikino su Serbijos rinktine
Su Serbijos rinktine iki pat 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalo nukeliavęs ilgametis komandos gynėjas Stefanas Markovičius rinktinėje neberungtyniaus.28 -erių metų gynėjui paskutinysis
P.Gasolis su rinktine atsisveikins tik dar sykį pažaidęs su broliu
Vienas geriausių Europos krepšininkų, 36-erių ispanas Pau Gasolis artimiausiu metu neketina atsisveikinti su Ispanijos rinktine.Skelbiama, kad olimpinę bronzą Rio de Žaneire neseniai iškovojęs
Iš Oklahomos - dviprasmiška žinutė apie D.Sabonį: nereikia liaupsinti iš anksto
Ateinantį sezoną NBA debiutuosiančio Domanto Sabonio pasirodymą Rio de Žaneire akylai sekė ir Oklahomos „Thunder“ ekipos treneriai, ir klubo gyvenimą nušviečiantys žurnalistai.Lietuvos
Olimpiados finale serbai amerikiečiams pasipriešino tik pirmą kėlinį
Olimpiados finale serbai amerikiečiams pasipriešino tik pirmą kėlinį (1)
Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre sekmadienį buvo žaidžiamos lemiamos finalo rungtynės.Varžybų favoritė Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė susitiko
Australai liko be nieko: siautėjęs P.Gasolis dovanojo ispanams olimpinę bronzą
Dramatiškame Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finale dėl bronzos triumfavo Ispanijos rinktinė, po itin permainingos kovos mūšyje dėl bronzos 89:88 (23:17, 17:21, 27:26, 24:22) nugalėjo
Po laimėto finalo C.Anthony emocionaliai prabilo apie karjeros rinktinėje pabaigą
Trečią kartą olimpiniu auksu Rio de Žaneire pasidabinęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšinio rinktinės puolėjas Carmelo Anthony prabilo apie karjeros nacionalinėje komandoje
Serbų legenda A.Džordževičius dar prieš finalą pateko į žaidynių istoriją
Kaip bepasibaigtų olimpinių žaidynių krepšinio turnyro finalas, Serbijos rinktinės vyriausiasis treneris Aleksandras Džordževičius vis tiek pateks į olimpiadų istoriją.Australijos rinktinę
Nepadorus pusfinalis: lietuvius triuškinę australai - bejėgiai prieš Serbiją
Nepadorus pusfinalis: lietuvius triuškinę australai - bejėgiai prieš Serbiją (3)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Rio de Žaneiro „Carioca“ arenoje vykusiose antrose vyrų olimpinio krepšinio turnyro pusfinalio rungtynėse Serbijos rinktinė
Ispanai sensacijos nepateikė: Rio žaidynių finale - JAV rinktinė
Ketvirtadienio vakarą 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre prasidėjo pusfinalio etapas. Varžybų favoritė Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė susitiko
Lietuvos rinktinė Rio 2016. Ar tikrai viskas taip blogai ir kas taps jos gelbėtoju?
Lietuvos krepšinio rinktinės pasirodymas Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse baigėsi tikrai ne taip, kaip tikėjosi patys žaidėjai, treneriai ir mūsų šalies krepšinio aistruoliai.Po

NBA 2014-2015 (983) 09.12 21:31
Krepšinio torentai (127) 09.07 15:25
Ką šiuo metu klausotės? (413) 09.04 12:39
EuroBasket 2015 (42) 03.07 22:47