Naujienos kraunasi...

Ž.Urbonas: "Jei išlaikytume R.Broadusą, kitą komandos dalį sudarytų vaikai"

Ž.Urbonas: "Jei išlaikytume R.Broadusą, kitą komandos dalį sudarytų vaikai"
Utenos „Juventus“ ekipa jau mėnesį laiko yra tarp tų, kurie bent kartą istorijoje yra iškovoję Lietuvos krepšinio lygos (LKL) medalius. Nors praėjus trisdešimčiai dienų po triumfo komanda jau neturi vyr. trenerio Dainiaus Adomaičio, kapitono Arvydo Šikšniaus, o įvairios priežastys neleido debiutuoti ULEB Europos taurės turnyre, klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas nenusimena.

Uteniškiai aktyviai dairosi laisvųjų agentų rinkoje, sudarė kelias sutartis su naujais rėmėjais, o rudenį pirmą kartą istorijoje į Rytų Aukštaitijos sostinę atves FIBA Europos taurės turnyrą. „Norėtųsi atsipūsti, tačiau turime labai daug namų darbų, o laiko šią vasarą yra itin mažai“, – oficialiai klubo svetainei internete atsiduso Ž.Urbonas.

– Prėjusiame sezone komanda iškovojo daug skambių pergalių. Sezonas tikriausiai pranoko lūkesčius?

– Lūkesčiai buvo visada, nes kiekvieną sezoną tu nori iškovoti bronzos medalius. Bent jau kažkur giliai širdyje tikiesi. Visi treneriai per pastaruosius šešis sezonus deklaruodavo, kad kelia sau maksimalius tikslus ir nori iškovoti medalius. Buvo metų, kai prie medalių prieidavome iki labai arti, o buvo metų – kai likdavome tolėliau.

Šiais metais, kai pamatėme medalius ant savo krūtinių, tie lūkesčiai, be jokios abejonės, išsipildė. Svarbu ir tai, kad tai buvo metai, kai, turbūt, sunkiausiai buvo įmanoma iškovoti bronzos medalius. Prieš sezoną pirmos trys vietos jau buvo rezervuotos. Visų atkrintamųjų varžybų metų krepšinio ekspertai neabejojo, kad medaliai atiteks Klaipėdos klubui, tad juos iškovoti buvo ypatingai malonu.

– Šios pergalės klubui suteikė teisę dalyvauti Europos taurės turnyre. Po daug diskusijų, dvejonių ir svarstymų buvo pasirinktas ne ULEB, bet FIBA projektas. Kodėl?

– Kadangi anksčiau nebuvome Europos krepšinio virtuvėje, tai iš šios situacijos pasisėmėme nemažai patirties. Iš vienos pusės lyg ir viskas gerai, Europos krepšinis yra aukštumoje, tačiau iš kitos pusės supranti, kad tai yra tarsi politiniai žaidimai.

Taip, mes iškovojome teisę žaisti ULEB organizuojamame turnyre, bet jų reikalavimai buvo be proto aukšti tokiam miestui kaip Utena, turinčiam tokią areną. Tų reikalavimų praktiškai buvo neįmanoma įvykdyti per tokį trumpą laiką. Šiais metais čempionatas baigėsi birželio 10 dieną, todėl rekonstruoti areną iki 2500 sėdimų vietų mes turėjome du mėnesius.

Salei nebūtų užtekę vien teleskopinių tribūnų arenos galuose, kurias mes ir dabar planuojame pasigaminti FIBA organizuojamam turnyrui. Mums būtų reikėję statyti balkoną, o tai yra specifinis statinys pačioje arenoje, todėl būtų reikėję įvairiausių ekspertizių bei begalės kitų darbų. Neturėjome jokių galimybių spėti iki nustatyto termino. Tad vienas iš svarbiausių pasirinkimo motyvų buvo arena.

Žinoma, nemenką vaidmenį suvaidino ir finansai. Džiaugiamės, kad matydami mūsų laipsnišką darbą prisijungė keli nauji rėmėjai, tačiau ta finansinė našta dalyvaujant ULEB Europos taurės turnyre vis tiek būtų buvusi per daug didelė. Likti po sezono skolose tai nėra „Juventus“ kelias ir toks niekada nebus. Mes gyvenime ir gyvensime su tuo, ką turime. Kiek sugeneruojame lėšų į biudžetą, tiek jų ir išleidžiame. 

ULEB organizuojame Europos taurė yra prabangi. Aš kartais net nelabai suprantu, už ką. Be abejo, ten susirenka stiprios komandos, tačiau truputį per didelė to kaina. FIBA turnyro struktūra po truputį panašėja į UEFA sistemą. Už patekimą į kitą etapą tu gauni premiją, klubai neapkrauti neaiškiais mokesčiais. Mes naudojamės ta situacija, kad tarp lygų vyksta kažkokie nesklandumai ir vieni bando į savo gretas prisivilioti finansais. Mes juos skaičiuojame, todėl ir pasirinkome FIBA organizuojamą turnyrą.

– „Juventus“ klubui priėmus sprendimą buvo daug kalbų, kad tas turnyras bus BBL lygio, nebus gerų komandų. Ar jau galima daryti kažkokias išvadas, kokio lygio turnyras tai bus?

– Paraiškas komandos turi pateikti iki liepos 15 dienos, todėl matyt tik tada ir sužinosime, kas ten dalyvaus. Tačiau, kiek teko kalbėti su Lietuvos krepšinio federacijos atstovais, tai bus pakankamai aukšto lygio turnyras. Jokiu būdu ne BBL. Tikrai nenuvertinant „Šiaulių“, bet manau, kad tokio lygio komandų tame turnyre bus ne viena, ne dvi ir gal net ne dešimt. Teko girdėti, kad turnyre žada pasijungti stiprios Vokietijos, Izraelio komandos. Be to, BBL čempionate dalyvauja tik kelių šalių klubai, o čia bus Europos taurės turnyras.

– Kaip pats manote, kiek yra tiesos kalboms, kad „Juventus“ su savo pergalėmis šiek tiek pralenkė laiką ir Utenos galimybes?

– Visiškai surinku. Tas torto gabalas buvo tiks didelis, kad mes jį šiaip ne taip prarijome, tačiau jis vis tiek buvo ne mūsų jėgoms. Grįžtant atgal, arena neatitinka Europos klasės standartų, mūsų biudžetas Europos kontekste, ypač pavertus į eurus, atrodo gana slogiai. Aišku, džiaugiamės tuo, ką turime ir nesame visiški vargšai.

Manau, kad net istoriškai esame viena greičiausiai bronzos medalius iškovojusių LKL komandų. Žinoma, neskaitant Prienų. Mums tam prireikė tik šešių sezonų. „Šiauliai“ medalių siekė bene dešimtmetį, „Neptūnas“ vos ne du dešimtmečius. Yra klubų, kurie išvis dar nėra patekę į stipriausiųjų ketveriukę, o jau žaidžia daugybę metų. Taigi, šie darbai gal yra pasiekti šiek tiek anksčiau, nei mes planavome.

– Grįžkime prie kasdieninių rūpesčių. Jau oficialiai paskelbta, kad Dainius Adomaitis stojo prie „Neptūno“ vairo, Arvydas Šikšnius taip pat iškeliavo į Klaipėdą. Labai skaudžios šios netektys?

–Viešoje erdvėje girdisi šiek tiek neteisingi išsireiškimai: „netektys“, „praradimai“, „paleidote žaidėjus“... Reikia suvokti realybę – tai yra natūralus procesas. Baigėsi sezonas, baigėsi ir sutartys su žaidėjais bei treneriais. Jie nebėra „Juventus“ klubo dalis. Jie tampa laisvais agentais. Kadangi jie tokiais tapo, tai į juos pretenduoti gali ir Maskvos CSKA, ir Čikagos „Bulls“, ir Utenos „Juventus“, ir Klaipėdos „Neptūnas“. Jie rinkosi eiti ten, kur jiems pasiūlė geresnes sąlygas.

Aš džiaugiuosi, kad tie žmonės nors metus buvo Utenoje, kad mes sugebėjome juos čia pasikviesti. Džiaugiuosi, kad pavyko suburti tokį kolektyvą, kuris mūsų miestui padėjo iškovoti visus titulus. 

Galiu jiems tik palinkėti sėkmės ir pasidžiaugti, kad „Juventus“ klubas tapo tramplinu pereiti į didesnius pinigus ir didesnius siekius. Šių žmonių kaina rinkoje išaugo tris-keturis kartus. Mes neturime jokių variantų tris-keturis kartus padidinti savo biudžetą. 

– Kokios galimybės komandoje išlaikyti Rashauną Broadusą, kurio kaina po praėjusio sezono taip pat gerokai išaugo?

– Jei jį nupirktume, tai kitą komandos dalį turėtų sudaryti vaikai, nes jo kaina dabar yra vos ne pusė mūsų klubo biudžeto. Vėlgi, smagu dėl to, ką jis nuveikė mūsų komandoje ir kaip išaugo jo vertė. Galiu taip pat tik pasidžiaugti, kad bent vieną sezoną jis buvo su mumis.

– Kaip dabar vyks darbas laisvųjų agentų rinkoje? Tikriausiai vėl viskas prasidės nuo trenerio?

– Galima postringauti apie visokias sistemas: kaip gerai, kai žaidėjai kartu lieka du ar keturis sezonus. Taip, tai yra gerai, bet vėl grįšiu prie tų pačių pinigų. Reikia turėti, ką tiems žaidėjams ar treneriams pasiūlyti. Mums tai yra neįmanoma. Mes galima taip pasirašyti jaunesnį ar ne taip įvertintą žaidėją. Tarkim, kaip Saulius Kulvietis. Prieš dvejus metus jis buvo tiesiog žaidėjas tarp daugelio, o dabar jis jau yra rinkos žaidėjas. Džiugu, kad mes pratęsėme su juo sutartį ir kitą sezoną jis tikrai bus su mumis.

Mes praėjusiais metais viską pradėjome nuo nulio ir įrodėme, kad galima pasiekti rezultatų. Komandoje buvo likę tik Kulvietis ir Edgaras Stanionis. Viską rinkome iš naujo ir turėjome geriausią sezoną klubo istorijoje. 
Nieko čia naujo ir nieko čia baisaus. Komanda bus renkama iš naujo. Aišku, pradėsime nuo trenerio, o toliau bursime žaidėjus. Nuo čia naujo, turime tokios patirties. Pirmą sezoną LKL pradėjome komandą burti rugsėjo 1 dieną, antrą sezoną – rugpjūčio 15 dieną. Pernai sutartį su treneriu sudarėme rugpjūčio 1 dieną. Visi šie sezonai mums buvo sėkmingi, tad ir toliau viską darysime ramiai bei apgalvotai.

– Prognozuojama, kad kitą sezoną LKL lygis bus labai aukštas. Ar nebijote, kad ilgai laukiant paprasčiausiai gali nebelikti pajėgių žaidėjų?

– Žaidėjų liks (juokiasi). Su tam tikrais žaidėjais, su jų agentais yra vedamos tam tikros kalbos, domimasi, ką jie galvoja, kokios jų kainos. Tiesiog metamos meškerės ir tas laimikis po truputį traukiamas. Viena žuvis nutrūksta, kitą ištrauki gerą, dar kitos, sezono pabaigoje, matai, kad išvis nereikėjo traukti. 

Ateinantį sezoną žaisime Europoje, jau yra žaidėjų, kurie norėtų save ten parodyti, todėl manau, kad ir vėl mūsų lauks įdomus sezonas.

–Pats esate laimėjęs nemažai LKL bronzos medalių būdamas žaidėju. Dabar jį iškovojote būdamas treneriu. Ar labai skiriasi jausmas po pergalės?

– Skiriasi. Kai laimėdavau žaisdamas, būdavo daugiau siautulio. Žinoma, tada buvau jaunesnis. Turėdavau daug energijos, todėl po pergalės norėdavosi iškrėsti kažką neįtikėtino. O dabar esi treneris ir į viską žiūri ramiau. Be abejo, buvo to džiaugsmo. Su Dainius gal truputėlį ir pakrykštavome kaip vaikai. Natūralu.

Be abejo, tas vidinis džiaugsmas buvo beprotiškai didelis vien dėl to, kad Utenai pirmą kartą atnešėme tokią pergalę. O dar tas sutikimas Utenoje... Dainius juokėsi, kad jaučiasi tarsi Eurolygą antrą kartą laimėjęs. Utenai šis laimėjimas prilygo tarsi pergalei Eurolygoje.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgirio" rėmėjų šeimoje - naujas narys
"Žalgirio" rėmėjų šeimoje - naujas narys
Kauno „Žalgirio“ rėmėjų šeimoje – naujas narys. Lietuvos čempionų partnerių gretas papildė šalyje lyderiaujanti statybinės įrangos nuomos bendrovė „Ramirent“.Naująjį
Ž.Urbonas stojo prie "Juventus " vairo
Ž.Urbonas stojo prie "Juventus " vairo
Be vyr. trenerio likusį Utenos „Juventus“ komanda naujo stratego ieškoti neskubės. Pirmadienį vykusiame klubo valdybos posėdyje nuspręsta šias pareigas laiminai patikėti
LKL savaitės apžvalga: pralaimėjimų liūne paskendę Utenos ir Prienų klubai
LKL savaitės apžvalga: pralaimėjimų liūne paskendę Utenos ir Prienų klubai
Penktoji „Betsafe–LKL“ pirmenybių savaitė atnešė pirmąjį pasitraukimą, iš savo pareigų atsistatydino komandos iš pralaimėjimo liūno neištraukęs Gediminas
"Žalgiris" nepagailėjo "Vytauto" krepšininkų (A.White'o dėjimų video)
"Žalgiris" nepagailėjo "Vytauto" krepšininkų (A.White'o dėjimų video)
Tarp dvejų Eurolygos rungtynių įsiterpusiame „Betsafe–LKL“ mače Kauno „Žalgirio“ komanda neturėjo daug vargo. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai
"Neptūnas" tiesiog sumindė svečius iš Dzūkijos
"Neptūnas" tiesiog sumindė svečius iš Dzūkijos
Šeštąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate sekmadienį iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ (6/2) ekipa.Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 98:58 (19:8,
Po dar vienos nesėkmės "Juventus" vyr. trenerio postą paliko G.Petrauskas
Po dar vienos nesėkmės "Juventus" vyr. trenerio postą paliko G.Petrauskas
Utenos „Juventus“ klubas liko be vyr. trenerio. Po šeštadienio pralaimėjimo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ LKL) čempionate Kėdainių „Nevėžio“
Aukštaitijos derbyje triumfavo pergalingą žygį tęsiantis "Lietkabelis"
Aukštaitijos derbyje triumfavo pergalingą žygį tęsiantis "Lietkabelis"
„Mercedes-Benz“ pristatomame Aukštaitijos derbyje nugalėjęs Panevėžio „Lietkabelis“ (8/0) ir toliau lieka vienintele komanda „Betsafe-LKL“ čempionate nepatyrusia
"Lietuvos rytas" iškovojo triuškinančią pergalę Šiauliuose
"Lietuvos rytas" iškovojo triuškinančią pergalę Šiauliuose (1)
Komandiškai žaidęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (6/2) antrą kartą sezone peržengė 100 taškų ribą ir iškovojo šeštąją pergalę „Betsafe-LKL“
Sezono rekordą pagerinusio M.Granto vedamas "Nevėžis" šventė pirmą pergalę
Sezono rekordą pagerinusio M.Granto vedamas "Nevėžis" šventė pirmą pergalę
Kėdainių „Nevėžio“ (1/4) klubas nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją „Betsafe–LKL“ čempionate.Malcolmo Granto vedami svečiai 80:74 (17:20,
 Rimanto Kaukėno paramos fondas kviečia likti neabejingais
Rimanto Kaukėno paramos fondas kviečia likti neabejingais
Krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupė ir labdaros – paramos fondas, globojantis sunkiomis ir retomis ligomis sergančius vaikus, kviečia tapti neabejingais!RIMANTO KAUKĖNO PARAMOS
"Iš pusės žodžio" susikalbėti bando "Vytautas"
"Iš pusės žodžio" susikalbėti bando "Vytautas"
„Braliukai“ – taip dažnai vadiname savo kaimynus latvius. Ar yra lengva susikalbėti su savo kaimynais? O jeigu vienam iš jų yra uždėtos ausinės ir jis gali tik skaityti iš
"Nevėžio" gretas papildė puolėjas iš Latvijos
"Nevėžio" gretas papildė puolėjas iš Latvijos
Kėdainių „Nevėžio“ komandos gretose naujas veidas. Komandą papildė 29 metų puolėjas iš Latvijos Rihardas Kuksikas.Praėjusį sezoną krepšininkas baigė Prancuzijos antrojoje
Steponas Babrauskas. Kapitono atsakomybė
Steponas Babrauskas. Kapitono atsakomybė
Kapitono pareigos nėra tik prierašas rungtynių protokole. Tai yra garbė, su kuria ateina ir atitinkama atsakomybė. Atsakomybė vesti komandą į priekį ne tik esant ant parketo rungtynių metu,
M.Echodo trauma nėra sunki, tačiau "Lietuvos rytui" kurį laiką teks verstis be jo
M.Echodo trauma nėra sunki, tačiau "Lietuvos rytui" kurį laiką teks verstis be jo
Vilniaus „Lietuvos rytas“ antradienį vyksiančias ypač svarbias Europos taurės rungtynes namie su Krasnodaro „Lokomotiv“ komanda turės žaisti be savo aukštaūgio Martyno
Linksmas "Derinys": "Lietkabelio" žaidėjai - lyderiai aikštėje, o kaip užkulisiuose?
Linksmas "Derinys": "Lietkabelio" žaidėjai - lyderiai aikštėje, o kaip užkulisiuose?
Jei kiltų klausimas, kuri komanda geriausiai įvaldžiusi derinius šį sezoną, abejonių turėtų nebūti daug – Panevėžio „Lietkabelis“ dar nepralaimėjo „Betsafe–LKL“
"LKL akademija" - duris į sportą atveriantis projektas
"LKL akademija" - duris į sportą atveriantis projektas
Aušrinė Sakalauskaitė sportu domisi nuo septynerių, o prieš dvejus metus panoro su tuo sieti ateitį.Mergina pasinaudojo galimybe studijuoti „LKL akademijoje“, ir pabaigusi
R.Seibutis: "Nieko aukščiau nei rinktinė negali būti" (video interviu)
R.Seibutis: "Nieko aukščiau nei rinktinė negali būti" (video interviu)
Renaldas Seibutis skambiai pradėjo naują „Betsafe–LKL“ čempionatą ir pateikė rimtą paraišką rinktinę formuojančiam Dainiui Adomaičiui.32 metų gynėjas po blankaus sezono
LKL'25. Daugiau nei du dešimtmečius gyvuojantis G.Einikio 61 taško rekordas
LKL'25. Daugiau nei du dešimtmečius gyvuojantis G.Einikio 61 taško rekordas
Nuo istorinio vakaro jau praėjo 22 metai, o Gintaras Einikis vis dar sėdi rezultatyviausio LKL krepšininko soste.61 taškas per vienerias rungtynes – rekordas, prie kurio priartėti
"Juventus" po atkaklios kovos pralaimėjo Turkijoje
"Juventus" po atkaklios kovos pralaimėjo Turkijoje
Be traumuotų Arvydo Šikšniaus ir Lauryno Samėno žaidęs Utenos „Juventus“ (0/2) klubas metė rimtą kovą galingai Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (2/0) ekipai. FIBA Čempionų
"Lietuvos ryto" legionieriui B.Magdenui sėkmingai atlikta operacija
"Lietuvos ryto" legionieriui B.Magdenui sėkmingai atlikta operacija
Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjui Benui Madgenui antradienį atlikta kairės rankos operacija, po kurios jis negalės rungtyniauti apie 6 savaites.Taikliarankis gynėjas šeštadienį
"Juventus" gretose - Ukrainos rinktinės puolėjas (video)
"Juventus" gretose - Ukrainos rinktinės puolėjas (video)
Prasčiau nei planuota sezoną pradėjusi Utenos „Juventus“ ekipa netrukus sulauks pastiprinimo. Klubas pasirašė sutartį su 30 metų 207 cm ūgio Ukrainos rinktinės puolėju Maksymu
Savaitės interviu: tėvo ir sūnaus Šeškų pasakojimas (video)
Savaitės interviu: tėvo ir sūnaus Šeškų pasakojimas (video)
Edvinas Šeškus vėl mėgaujasi krepšiniu, ir tai daro savo tėvo treniruojamoje komandoje.Tris sezonus Vilniaus „Lietuvos rytui“ priklausęs, bet prie komandos nepritapęs
LKL žaidėjų nestabdys: rungtynių per FIBA langus nebus
LKL žaidėjų nestabdys: rungtynių per FIBA langus nebus
Lietuvos krepšinio lyga nusprendė nevykdyti „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių per pertrauką, skirtą tarptautinėms varžyboms, ir atliko tvarkaraščio pakeitimus.Pasitarus
"Šiauliai" dalijasi patirtimi su moksleiviais
"Šiauliai" dalijasi patirtimi su moksleiviais
Kol "Betsafe - LKL" ir BBL krepšinio sezonas įsibėgėja ir varžybų grafikas nėra toks įtemptas, "Šiaulių" krepšinio klubo krepšininkai mielai dalinasi
LKL savaitės epizodų uogos - L.Biručio dėjimai
LKL savaitės epizodų uogos - L.Biručio dėjimai
Laurynas Birutis dar kartą atkreipė ne tik sirgalių, bet ir Lietuvos rinktinės trenerių dėmesį – „Šiaulių“ aukštaūgis dėjimais daužė Kauno „Žalgirio“
"Lietkabelis" pateikė puikią staigmeną sirgaliams!
"Lietkabelis" pateikė puikią staigmeną sirgaliams!
Be pralaimėjimų šį sezoną rungtyniaujantis Panevėžio „Lietkabelis“ klubo gerbėjams paruošė dar vieną siurprizą, tik šįkart – už krepšinio aikštelės
"Lietuvos rytas" žaidžia paskutinį sezoną
"Lietuvos rytas" žaidžia paskutinį sezoną
Vilniaus "Lietuvos rytas" tokiu pavadinimu žaidžia paskutinį sezoną. Vienas garsiausių Lietuvos krepšinio klubų nuo kito sezono tikrai keis pavadinimą, o jame gali atsirasti ir
NBA skautus dominęs kaunietis milžinas baigia karjerą nesulaukęs 30-ies
NBA skautus dominęs kaunietis milžinas baigia karjerą nesulaukęs 30-ies
Kadaise labai perspektyviu Lietuvos krepšininku laikytas ir NBA skautų dėmesio sulaukdavęs Ovidijus Galdikas priverstas baigti karjerą būdamas vos 29-erių.Kaip praneša portalas Krepšinis.lt,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
Krepšinio torentai (128) 09.27 13:59
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime