Naujienos kraunasi...

Ž.Urbonas: "Jei išlaikytume R.Broadusą, kitą komandos dalį sudarytų vaikai"

Ž.Urbonas: "Jei išlaikytume R.Broadusą, kitą komandos dalį sudarytų vaikai"
Utenos „Juventus“ ekipa jau mėnesį laiko yra tarp tų, kurie bent kartą istorijoje yra iškovoję Lietuvos krepšinio lygos (LKL) medalius. Nors praėjus trisdešimčiai dienų po triumfo komanda jau neturi vyr. trenerio Dainiaus Adomaičio, kapitono Arvydo Šikšniaus, o įvairios priežastys neleido debiutuoti ULEB Europos taurės turnyre, klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas nenusimena.

Uteniškiai aktyviai dairosi laisvųjų agentų rinkoje, sudarė kelias sutartis su naujais rėmėjais, o rudenį pirmą kartą istorijoje į Rytų Aukštaitijos sostinę atves FIBA Europos taurės turnyrą. „Norėtųsi atsipūsti, tačiau turime labai daug namų darbų, o laiko šią vasarą yra itin mažai“, – oficialiai klubo svetainei internete atsiduso Ž.Urbonas.

– Prėjusiame sezone komanda iškovojo daug skambių pergalių. Sezonas tikriausiai pranoko lūkesčius?

– Lūkesčiai buvo visada, nes kiekvieną sezoną tu nori iškovoti bronzos medalius. Bent jau kažkur giliai širdyje tikiesi. Visi treneriai per pastaruosius šešis sezonus deklaruodavo, kad kelia sau maksimalius tikslus ir nori iškovoti medalius. Buvo metų, kai prie medalių prieidavome iki labai arti, o buvo metų – kai likdavome tolėliau.

Šiais metais, kai pamatėme medalius ant savo krūtinių, tie lūkesčiai, be jokios abejonės, išsipildė. Svarbu ir tai, kad tai buvo metai, kai, turbūt, sunkiausiai buvo įmanoma iškovoti bronzos medalius. Prieš sezoną pirmos trys vietos jau buvo rezervuotos. Visų atkrintamųjų varžybų metų krepšinio ekspertai neabejojo, kad medaliai atiteks Klaipėdos klubui, tad juos iškovoti buvo ypatingai malonu.

– Šios pergalės klubui suteikė teisę dalyvauti Europos taurės turnyre. Po daug diskusijų, dvejonių ir svarstymų buvo pasirinktas ne ULEB, bet FIBA projektas. Kodėl?

– Kadangi anksčiau nebuvome Europos krepšinio virtuvėje, tai iš šios situacijos pasisėmėme nemažai patirties. Iš vienos pusės lyg ir viskas gerai, Europos krepšinis yra aukštumoje, tačiau iš kitos pusės supranti, kad tai yra tarsi politiniai žaidimai.

Taip, mes iškovojome teisę žaisti ULEB organizuojamame turnyre, bet jų reikalavimai buvo be proto aukšti tokiam miestui kaip Utena, turinčiam tokią areną. Tų reikalavimų praktiškai buvo neįmanoma įvykdyti per tokį trumpą laiką. Šiais metais čempionatas baigėsi birželio 10 dieną, todėl rekonstruoti areną iki 2500 sėdimų vietų mes turėjome du mėnesius.

Salei nebūtų užtekę vien teleskopinių tribūnų arenos galuose, kurias mes ir dabar planuojame pasigaminti FIBA organizuojamam turnyrui. Mums būtų reikėję statyti balkoną, o tai yra specifinis statinys pačioje arenoje, todėl būtų reikėję įvairiausių ekspertizių bei begalės kitų darbų. Neturėjome jokių galimybių spėti iki nustatyto termino. Tad vienas iš svarbiausių pasirinkimo motyvų buvo arena.

Žinoma, nemenką vaidmenį suvaidino ir finansai. Džiaugiamės, kad matydami mūsų laipsnišką darbą prisijungė keli nauji rėmėjai, tačiau ta finansinė našta dalyvaujant ULEB Europos taurės turnyre vis tiek būtų buvusi per daug didelė. Likti po sezono skolose tai nėra „Juventus“ kelias ir toks niekada nebus. Mes gyvenime ir gyvensime su tuo, ką turime. Kiek sugeneruojame lėšų į biudžetą, tiek jų ir išleidžiame. 

ULEB organizuojame Europos taurė yra prabangi. Aš kartais net nelabai suprantu, už ką. Be abejo, ten susirenka stiprios komandos, tačiau truputį per didelė to kaina. FIBA turnyro struktūra po truputį panašėja į UEFA sistemą. Už patekimą į kitą etapą tu gauni premiją, klubai neapkrauti neaiškiais mokesčiais. Mes naudojamės ta situacija, kad tarp lygų vyksta kažkokie nesklandumai ir vieni bando į savo gretas prisivilioti finansais. Mes juos skaičiuojame, todėl ir pasirinkome FIBA organizuojamą turnyrą.

– „Juventus“ klubui priėmus sprendimą buvo daug kalbų, kad tas turnyras bus BBL lygio, nebus gerų komandų. Ar jau galima daryti kažkokias išvadas, kokio lygio turnyras tai bus?

– Paraiškas komandos turi pateikti iki liepos 15 dienos, todėl matyt tik tada ir sužinosime, kas ten dalyvaus. Tačiau, kiek teko kalbėti su Lietuvos krepšinio federacijos atstovais, tai bus pakankamai aukšto lygio turnyras. Jokiu būdu ne BBL. Tikrai nenuvertinant „Šiaulių“, bet manau, kad tokio lygio komandų tame turnyre bus ne viena, ne dvi ir gal net ne dešimt. Teko girdėti, kad turnyre žada pasijungti stiprios Vokietijos, Izraelio komandos. Be to, BBL čempionate dalyvauja tik kelių šalių klubai, o čia bus Europos taurės turnyras.

– Kaip pats manote, kiek yra tiesos kalboms, kad „Juventus“ su savo pergalėmis šiek tiek pralenkė laiką ir Utenos galimybes?

– Visiškai surinku. Tas torto gabalas buvo tiks didelis, kad mes jį šiaip ne taip prarijome, tačiau jis vis tiek buvo ne mūsų jėgoms. Grįžtant atgal, arena neatitinka Europos klasės standartų, mūsų biudžetas Europos kontekste, ypač pavertus į eurus, atrodo gana slogiai. Aišku, džiaugiamės tuo, ką turime ir nesame visiški vargšai.

Manau, kad net istoriškai esame viena greičiausiai bronzos medalius iškovojusių LKL komandų. Žinoma, neskaitant Prienų. Mums tam prireikė tik šešių sezonų. „Šiauliai“ medalių siekė bene dešimtmetį, „Neptūnas“ vos ne du dešimtmečius. Yra klubų, kurie išvis dar nėra patekę į stipriausiųjų ketveriukę, o jau žaidžia daugybę metų. Taigi, šie darbai gal yra pasiekti šiek tiek anksčiau, nei mes planavome.

– Grįžkime prie kasdieninių rūpesčių. Jau oficialiai paskelbta, kad Dainius Adomaitis stojo prie „Neptūno“ vairo, Arvydas Šikšnius taip pat iškeliavo į Klaipėdą. Labai skaudžios šios netektys?

–Viešoje erdvėje girdisi šiek tiek neteisingi išsireiškimai: „netektys“, „praradimai“, „paleidote žaidėjus“... Reikia suvokti realybę – tai yra natūralus procesas. Baigėsi sezonas, baigėsi ir sutartys su žaidėjais bei treneriais. Jie nebėra „Juventus“ klubo dalis. Jie tampa laisvais agentais. Kadangi jie tokiais tapo, tai į juos pretenduoti gali ir Maskvos CSKA, ir Čikagos „Bulls“, ir Utenos „Juventus“, ir Klaipėdos „Neptūnas“. Jie rinkosi eiti ten, kur jiems pasiūlė geresnes sąlygas.

Aš džiaugiuosi, kad tie žmonės nors metus buvo Utenoje, kad mes sugebėjome juos čia pasikviesti. Džiaugiuosi, kad pavyko suburti tokį kolektyvą, kuris mūsų miestui padėjo iškovoti visus titulus. 

Galiu jiems tik palinkėti sėkmės ir pasidžiaugti, kad „Juventus“ klubas tapo tramplinu pereiti į didesnius pinigus ir didesnius siekius. Šių žmonių kaina rinkoje išaugo tris-keturis kartus. Mes neturime jokių variantų tris-keturis kartus padidinti savo biudžetą. 

– Kokios galimybės komandoje išlaikyti Rashauną Broadusą, kurio kaina po praėjusio sezono taip pat gerokai išaugo?

– Jei jį nupirktume, tai kitą komandos dalį turėtų sudaryti vaikai, nes jo kaina dabar yra vos ne pusė mūsų klubo biudžeto. Vėlgi, smagu dėl to, ką jis nuveikė mūsų komandoje ir kaip išaugo jo vertė. Galiu taip pat tik pasidžiaugti, kad bent vieną sezoną jis buvo su mumis.

– Kaip dabar vyks darbas laisvųjų agentų rinkoje? Tikriausiai vėl viskas prasidės nuo trenerio?

– Galima postringauti apie visokias sistemas: kaip gerai, kai žaidėjai kartu lieka du ar keturis sezonus. Taip, tai yra gerai, bet vėl grįšiu prie tų pačių pinigų. Reikia turėti, ką tiems žaidėjams ar treneriams pasiūlyti. Mums tai yra neįmanoma. Mes galima taip pasirašyti jaunesnį ar ne taip įvertintą žaidėją. Tarkim, kaip Saulius Kulvietis. Prieš dvejus metus jis buvo tiesiog žaidėjas tarp daugelio, o dabar jis jau yra rinkos žaidėjas. Džiugu, kad mes pratęsėme su juo sutartį ir kitą sezoną jis tikrai bus su mumis.

Mes praėjusiais metais viską pradėjome nuo nulio ir įrodėme, kad galima pasiekti rezultatų. Komandoje buvo likę tik Kulvietis ir Edgaras Stanionis. Viską rinkome iš naujo ir turėjome geriausią sezoną klubo istorijoje. 
Nieko čia naujo ir nieko čia baisaus. Komanda bus renkama iš naujo. Aišku, pradėsime nuo trenerio, o toliau bursime žaidėjus. Nuo čia naujo, turime tokios patirties. Pirmą sezoną LKL pradėjome komandą burti rugsėjo 1 dieną, antrą sezoną – rugpjūčio 15 dieną. Pernai sutartį su treneriu sudarėme rugpjūčio 1 dieną. Visi šie sezonai mums buvo sėkmingi, tad ir toliau viską darysime ramiai bei apgalvotai.

– Prognozuojama, kad kitą sezoną LKL lygis bus labai aukštas. Ar nebijote, kad ilgai laukiant paprasčiausiai gali nebelikti pajėgių žaidėjų?

– Žaidėjų liks (juokiasi). Su tam tikrais žaidėjais, su jų agentais yra vedamos tam tikros kalbos, domimasi, ką jie galvoja, kokios jų kainos. Tiesiog metamos meškerės ir tas laimikis po truputį traukiamas. Viena žuvis nutrūksta, kitą ištrauki gerą, dar kitos, sezono pabaigoje, matai, kad išvis nereikėjo traukti. 

Ateinantį sezoną žaisime Europoje, jau yra žaidėjų, kurie norėtų save ten parodyti, todėl manau, kad ir vėl mūsų lauks įdomus sezonas.

–Pats esate laimėjęs nemažai LKL bronzos medalių būdamas žaidėju. Dabar jį iškovojote būdamas treneriu. Ar labai skiriasi jausmas po pergalės?

– Skiriasi. Kai laimėdavau žaisdamas, būdavo daugiau siautulio. Žinoma, tada buvau jaunesnis. Turėdavau daug energijos, todėl po pergalės norėdavosi iškrėsti kažką neįtikėtino. O dabar esi treneris ir į viską žiūri ramiau. Be abejo, buvo to džiaugsmo. Su Dainius gal truputėlį ir pakrykštavome kaip vaikai. Natūralu.

Be abejo, tas vidinis džiaugsmas buvo beprotiškai didelis vien dėl to, kad Utenai pirmą kartą atnešėme tokią pergalę. O dar tas sutikimas Utenoje... Dainius juokėsi, kad jaučiasi tarsi Eurolygą antrą kartą laimėjęs. Utenai šis laimėjimas prilygo tarsi pergalei Eurolygoje.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Vytautas" pradėjo pasiruošimą naujam sezonui
"Vytautas" pradėjo pasiruošimą naujam sezonui
Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda susirinko į pirmąją oficialią naujojo sezono treniruotę, kuri vyko Birštono stadione. Tiesa, į ją susirinko ne visi žaidėjai. Kaip
M.Purlys nepaliko "Lietuvos ryto"
M.Purlys nepaliko "Lietuvos ryto"
Martynas Purlys lieka dirbti Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube, nors pavasarį pranešė ketinantis pasitraukti. Buvusį klubo direktorių klube išlaikyti nusprendė nauji vadovai.„Martynas
Į "Lietuvos rytą" sugrįžo R.Kuncaitis (komentarai)
Į "Lietuvos rytą" sugrįžo R.Kuncaitis (komentarai)
„Lietuvos ryto“ trenerių štabe – matytas veidas. Sostinės klubas sukirto rankomis su 53-ejų Robertu Kuncaičiu, kuris ateinantį sezoną bus vienu iš Rimo Kurtinaičio
"Nevėžis" susigrąžino J. Tamulį
"Nevėžis" susigrąžino J. Tamulį
Kėdainių „Nevėžio“ klube 2014-2015 m. sezone rungtyniavęs kėdainetis Justas Tamulis po dviejų metų pertraukos vilkės gimtojo miesto komandos marškinėlius.Praėjusiame sezone
"Juventus" gretas sustiprino patyręs amerikietis
"Juventus" gretas sustiprino patyręs amerikietis
Sudėties komplektavimo darbus bebaigiantis Utenos „Juventus“ klubas sulaukė dar vieno pastiprinimo. Gedimino Petrausko treniruojamas klubas sudarė vienerių metų sutartį su 32 metų 196
Vilniečiams - išskirtinis šansas susipažinti su atsinaujinusia "Lietuvos ryto" komanda
Vilniečiams - išskirtinis šansas susipažinti su atsinaujinusia "Lietuvos ryto" komanda
Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas jau šį savaitgalį visus sirgalius pakvies į pirmąją sezono treniruotę, kuri bus atvira visiems šio sporto mėgėjams.Šeštadienį,
Naujasis "Lietkabelio treneris: apie Jasaitį, Lavrinovičių amžių ir kita (interviu)
Naujasis "Lietkabelio treneris: apie Jasaitį, Lavrinovičių amžių ir kita (interviu)
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda prieš kelias dienas pradėjo pasiruošimą naujajam Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ir Europos taurės sezonui.Kol kas šalies vicečempionų
Miesto šventės proga "Juventus" padovanos mačą su Kazachstano čempionais
Miesto šventės proga "Juventus" padovanos mačą su Kazachstano čempionais
Rugsėjo 9 dieną Utena minės 756-ųjų įkūrimo metinių jubiliejų. Ta proga mieste vyks įvairūs renginiai bei šventinė programa, prie kurios prisidės ir „Juventus“ klubas.Būtent
„Juventus“ pradėjo pasirengimą naujam sezonui
„Juventus“ pradėjo pasirengimą naujam sezonui
Antradienį į pirmąją pasirengimo naujam sezonui stovyklą susirinko Utenos „Juventus“ ekipa. Gedimino Petrausko treniruojama komanda baterijas dešimt dienų krausis vaizdingoje vietoje
"Juventus" susiejo ateitį su perspektyviu krepšininku
"Juventus" susiejo ateitį su perspektyviu krepšininku
Prieš kelias dienas apie trijų klubų krepšinio piramidę paskelbusi Utenos „Juventus“ ekipa tęsia darbus šioje srityje. Pirmadienį klubas pasiekė ilgalaikį susitarimą
"Pieno žvaigždės" išlaikė kapitoną S.Babrauską
"Pieno žvaigždės" išlaikė kapitoną S.Babrauską
Steponas Babrauskas lieka Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandoje. Klubas savo svetainėje internete paskelbė, kad vadovams pavyko išlaikyti vieną pagrindinių žaidėjų.33 metų
"Juventus" direktorius E.Skersis: apie vasaros darbus, trijų klubų projektą ir kita
"Juventus" direktorius E.Skersis: apie vasaros darbus, trijų klubų projektą ir kita
Utenos „Juventus“ klubas antradienį Dubingiuose pradės pirmąją pasirengimo 2017/18 metų krepšinio sezonui stovyklą. Nors ekipos komplektacijos darbai dar nebaigti, klubo direktoriaus
Įspūdingas "Juventus" žingsnis: atakas rengs vienas geriausių Lenkijos lygos žaidėjų
Įspūdingas "Juventus" žingsnis: atakas rengs vienas geriausių Lenkijos lygos žaidėjų
Utenos „Juventus“ klubas rado ko gero svarbiausią artėjančio sezono komandos dėlionės sraigtą. Gedimino Petrausko taktiniam sumanymams aikštelėje artimiausius dvejus metus vadovaus
"Juventus" prisiviliojo LKL puikiai pasirodžiusį puolėją K.Guščiką (video)
"Juventus" prisiviliojo LKL puikiai pasirodžiusį puolėją K.Guščiką (video)
Utenos „Juventus“ klubas laimėjo principinę kovą iškart su keliomis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ekipomis ir prisiviliojo 25 metų 205 cm ūgio Karolį Guščiką.
"Juventus" pradeda statyti unikalią krepšinio piramidę
"Juventus" pradeda statyti unikalią krepšinio piramidę (1)
Penktadienį Utenos „Juventus“ ekipa žengė dar vieną svarbų klubo struktūros žingsnį. Oficialiai buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp „Juventus“,
"Dzūkija" sukomplektavo branduolį ir pradės pasiruošimą jubiliejiniam sezonui
"Dzūkija" sukomplektavo branduolį ir pradės pasiruošimą jubiliejiniam sezonui
Alytaus „Dzūkijos“ komanda pirmadienį pradeda pasirengimą jubiliejiniam, 25-ajam LKL sezonui. Klubo treneriai ir vadovai dar nebaigė komplektacijos, tačiau pirmoje stovykloje dalyvaus
Oficialu: "Lietuvos ryte" siautėjęs J.Palaciosas tapo "Neptūno" žaidėju (komentarai)
Oficialu: "Lietuvos ryte" siautėjęs J.Palaciosas tapo "Neptūno" žaidėju (komentarai)
Klaipėdos „Neptūnas“ sulaukė itin solidaus pastiprinimo. Reprezentacinį Vakarų Lietuvos klubą papildė Lietuvos krepšinio sirgaliams puikiai pažįstamas Juanas Palaciosas. Su
"Juventus" gretose - "centras" M.Kupšas (komentaras, video)
"Juventus" gretose - "centras" M.Kupšas (komentaras, video)
Utenos „Juventus“ klubas sulaukė pastiprinimo ir aukštaūgių grandyje. Ketvirtadienį uteniškiai sudarė vienerių metų sutartį su 26 metų 2017 cm ūgio Mindaugu Kupšu.Aukštaūgis
"Neptūnas" ir "Adidas" tapo partneriais: pristatytos naujosios klubo aprangos
"Neptūnas" ir "Adidas" tapo partneriais: pristatytos naujosios klubo aprangos
Klaipėdos „Neptūnas“ir sporto prekių gigantas „Adidas“ tapo partneriais. Ketvirtadienį uostamiesčio klubas Vilniuje surengė spaudos konferenciją, kurios metu buvo pristatytos
Naujas LKL sezonas – su nauju transliuotoju ir rekordiškai ilgu eterio laiku
Naujas LKL sezonas – su nauju transliuotoju ir rekordiškai ilgu eterio laiku
Lietuvos krepšinio lyga grįžta į televiziją, su kuria žengė istorinius žingsnius. BTV vėl transliuos karščiausias LKL batalijas.BTV ketveriems metams tapo oficialia LKL varžybų
Dėl A.Sireikos "Šiaulius" pasirinkęs A.Urbutis: galime pateikti netikėtumų
Dėl A.Sireikos "Šiaulius" pasirinkęs A.Urbutis: galime pateikti netikėtumų
Į Šiaulius grįžęs Antanas Sireika surinko jauną ir ambicingą komandą, tačiau tokiai ekipai reikia ir patyrusių žaidėjų, kurie sugebėtų pastūmėti jaunimą teisinga linkme. Vienas
Pirmas "Vytauto" naujokas - puolėjas iš Latvijos (video)
Pirmas "Vytauto" naujokas - puolėjas iš Latvijos (video)
Prienų-Birštono "Vytauto" gretose - pirmasis naujokas. Juo tapo 25 metų 200 cm puolėjas Karlis Apsitis.Su latviu pasirašyta sutartis dviem sezonams su galimybe ją pratęsti
"Juventus" pristatė naują vyr. trenerį G. Petrauską ir įvardino tikslus
"Juventus" pristatė naują vyr. trenerį G. Petrauską ir įvardino tikslus
 „Juventus“ klubo atstovai antradienį svečiavosi Utenos rajono savivaldybėje, kur susitikime su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu pristatė naująjį komandos trenerį
Pagrindinė "Lietuvos ryto" rėmėja tapo Japonijos įmonė
Pagrindinė "Lietuvos ryto" rėmėja tapo Japonijos įmonė
Japonijos bendrovė „The NEM.oi Foundation”, vystanti ir plėtojanti finansų revoliucija vadinamąją decentralizuotą finansinių transakcijų technologiją (angl. blockchain) bei skaitmeninę
L.Samėnas: apie grįžimą į „Juventus“, Gediminą Petrauską bei sezoną Vengrijoje
L.Samėnas: apie grįžimą į „Juventus“, Gediminą Petrauską bei sezoną Vengrijoje
Utenos „Juventus“ šį tarpsezonį tęsia tradiciją susigrąžinti komandai praeityje atstovavusius krepšininkus. Aukštaitijos ekipos raudonai-baltus marškinėlius
V.Šarakauskas grįžta į "Šiaulius"
V.Šarakauskas grįžta į "Šiaulius"
"Šiaulių" krepšinio komanda baigia formuoti puolėjų grandį pasikviesdami 35 m 204 cm žaidėją Vytautą Šarakauską.Paskutinius 5 sezonus Vytautas atstovavo Klaipėdos
"Lietkabelis" išsaugojo pagrindinį atakų organizatorių ir vieną lyderių
"Lietkabelis" išsaugojo pagrindinį atakų organizatorių ir vieną lyderių
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionui Panevėžio „Lietkabelio“ klubui pavyko savo gretose išsaugoti dar vieną svarbų žaidėją.Po užsitęsusių derybų pasiektas
Į "Juventus" grįžta L.Samėnas (video)
Į "Juventus" grįžta L.Samėnas (video)
Komplektacijos darbus artėjančiam sezonui tęsiantis Utenos „Juventus“ klubas pasikvietė dar vieną puikiai pažįstamą gynėją. Po metų pertraukos į uteniškių gretas sugrįžta

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (412) 07.21 14:34
Krepšinio torentai (125) 04.20 19:55
NBA 2014-2015 (967) 03.13 02:29
EuroBasket 2015 (42) 03.07 22:47
Apie
Draugaukime