Aštuoniolikmečiai nukovė čempionato šeimininkus

Tvirtą charakterį parodžiusi ir šeimininkų spaudimą atlaikiusi Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė iškovojo antrąją pergalę iš eilės Europos čempionate Graikijoje.

Sauliaus Štombergo auklėtiniai D grupės rungtynėse po atkaklios kovos palaužė Graikijos bendraamžius 70:64 (10:16, 22:20, 16:10, 22:18).  Likus minutei iki mačo pabaigos rezultatas dar buvo lygus, bet per likusį laiką lietuviai neleido varžovams pelnyti nei taško ir išplėšė pergalę.

Lietuviai privertė graikus dažniau klysti (18-11), tiksliau metė dvitaškius. Lietuvos krepšininkai taip pat sėkmingai išnaudojo antruosius šansus, po kurių pelnė 15 taškų, kai varžovai tik 5.  Rezultatyviausi Lietuvos komandoje buvo Laurynas Bieliauskas ir Martynas Varnas (6 rez,perd.), pelnę po 14 taškų. 10 pridėjo Martynas Echodas (6 atk.kam.), 9- Laurynas Birutis, 8 – Tadas Sedekerskis ( 7 atk.kam.)

Nieko nelaukę graikai lietuviams parodė šeimininkų statusą, rungtynes pradėję 8:0. Po tokio varžovų spurto mūsų šalies atstovai sunkiai atsigavo, įpusėjus ketvirčiui turėjo jau 10 taškų deficitą (4:14), tačiau per kitas penkias minutes mobilizavosi ir sumažino atsilikimą (10:16).

Efektyviai išnaudodami varžovų klaidas lietuviai antrajame kėlinyje pasivijo Graikijos krepšininkus (20:20, 6 min.) ir netrukus išsiveržė į priekį (25:23, 5 min.), o šeimininkai buvo priversti imti minutės pertraukėlę. Toliau didesnę laiko dalį vyko atkakli kova, bet paskutinę minutę tiksliau sužaidę graikai vėl susigrąžino pranašumą – 36:32.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui Graikijos komanda pirmavo 4 taškais (43:39), po šeimininkų tritaškio jie nutolo (46:39, 3min.). Bet lietuviai neleido įsismaginti varžovams ir, pelnę 7 taškus iš eilės, išlygino rezultatą (46:46, 1min.), o po Arno Beručkos dvitaškio Lietuvos ekipa išsiveržė į priekį (48:46).

Likus žaisti 6 minutes minimalią persvarą turėjo graikai (55:54). Ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis (58:58, 4 min.), o rungtynių įtampa tik augo. Graikus gelbėjo tikslūs tolimi metimai, likus žaisti kiek daugiau nei minutę jie pirmavo 2 taškais (64:62). M.Echodas dvitaškiu metimu išlygino rezultatą (64:64, 59 sek.), o M.Varnas išvedė lietuvius į priekį (66:64, 22 sek.). Graikai nepelnė taškų ir stabdė lietuvius pražangomis, tas pats M.Varnas tiksliai sumetė 4 baudos metimus ir Lietuvos komanda šventė sunkią pergalę – 70:64.

Rytoj, šeštadienį (07.25) Lietuvos komanda varžysis su Kroatija.

Čempionų taurę vėl iškėlęs Štombergas: daug metų praėjo, o niekam to pakartoti ir nepavyko
Kaip ir prieš dvidešimt metų, 2003-iaisiais, Stokholme, taip ir 2023-iaisiais Vilniuje Lietuvos rinktinės kapitonas Saulius Štombergas iškėlė Europos čempionų taurę į
Macijausko šou Auksinės rinktinės pergalei neužteko – kvapo pritrūko ketvirtame kėlinyje
Lietuvos krepšininkų triumfo Europos čempionate dvidešimtmečiui skirtose parodomosiose rungtynėse Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje Auksinė rinktinė 62:68 (18:20,
Aiški vėl į aikštelę išbėgsiančios auksinės 2003-ųjų rinktinės sudėtis – trūks dviejų žaidėjų
2003 metų rugsėjį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė triumfavo Europos čempionate Švedijoje. Minint šios pergalės dvidešimtmetį, rugsėjo 21 dieną legendinė rinktinė
Auksinė 2003 metų rinktinė vienam vakarui išbėgs į aikštelę
2003 metais Lietuvos krepšinio rinktinė šaliai padovanojo Europos čempionato aukso medalius. Minint šios skambios pergalės dvidešimtmetį, rugsėjo 21 dieną Vilniaus „Avia
Europos U 18 čempionate triumfavo serbai
Serbijoje vykusiose Europos jaunimo (U 18) pirmenybėse triumfavo titulą ginusius varžovus parklupdę turnyro šeimininkai.Serbai finale užtikrintai 81:71 (24:24, 17:16, 15:11, 25:20) pranoko
Švedus palaužę lietuviai Europos čempionate iškovojo 11-ą vietą
Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė baigė pasirodymą Europos čempionate.Remigijaus Bardausko treniruojami vaikinai paskutiniajame turnyro mače 82:79 (25:9, 20:20, 17:19, 20:31) palaužė
Apmaudžiai mačą paleidę aštuoniolikmečiai po pratęsimo krito prieš Italiją
Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė Europos čempionatą užbaigs maču dėl 11-osios vietos.Remigijaus Bardausko auklėtiniai dramatiškame ir pratęsimo pareikalavusiame mūšyje
Turkams nusileidę aštuoniolikmečiai pasitraukė iš kovos dėl medalų
Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinei nepavyko prasibrauti tarp aštuonių geriausių Europoje.Remigijaus Bardausko auklėtiniai dramatiškame Senojo žemyno pirmenybių aštunfinalyje
Jaunuosius lietuvius ir jų varžovus prieš atkrintamąsias užpuolė infekcija
Nišo mieste, Serbijoje, vykstančio Europos jaunių vaikinų (iki 18 metų) čempionato dalyviais susidūrė su sveikatos problemomis, rašo Krepšinis.lt.FIBA praneša, kad net
Prancūzams pralaimėję aštuoniolikmečiai aštuntfinalyje kausis su turkais
Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė (1/2) nesėkme užbaigė Europos čempionato grupių etapą.Remigijaus Bardausko auklėtiniai 69:92 (15:20, 14:24, 16:19, 24:29) buvo priversti pripažinti
Švedus sutriuškinę aštuoniolikmečiai atsidarė pergalių sąskaitą Europos pirmenybėse
Lietuvos U18 vaikinų rinktinė (1-1) iškovojo pirmąją pergalę Serbijoje vykstančiame Europos čempionate.Remigijaus Bardausko treniruojama komanda antrajame A grupės mače 99:80 (23:15, 28:17,
U 18 rinktinė Europos čempionate startavo dramatišku pralaimėjimu
Lietuvos U18 vaikinų rinktinei (0/1) nepavyko pergalingai pradėti Serbijoje vykstančio Europos aštuoniolikmečių čempionato.Remigijaus Bardausko treniruojama rinktinė turnyro starte po rezultatyvios,
Be nesėkimių pasiruošimą užbaigusi U18 rinktinė rengiasi šturmuoti aukštumas Europos čempionate
Jau šį šeštadienį Nišo mieste (Serbija) startuoja Europos vaikinų U18 čempionatas, kuriame varžysis ir Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė, treniruojama Remigijaus
Bosnes tiesiog sumindžiusios jaunės – Europos čempionato ketvirtfinalyje
Uraganinį pasirodymą aštunfinalyje surengusi Lietuvos U18 merginų rinktinė – tarp aštuonių geriausių Europoje ir per žingsnį nuo patekimo į U19 pasaulio čempionatą.Viliaus
Įspūdingų Murausko ir Krivo vedami jauniai galingai trinktelėjo durimis Europos čempionate
Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinei pavyko pergalingai užbaigti Europos čempionato kovas.Karolio Abramavičiaus auklėtiniai paskutiniajame turnyro mače 89:64 (23:19, 27:19, 21:17,
Aštuoniolikmetės Europos čempionate startavo nesėkme
Lietuvos U18 merginų rinktinė (0-1) nesėkme pradėjo Graikijoje vykstantį Europos čempionatą.Viliaus Stanišausko treniruojamos merginos turnyro starte 61:70 (16:13, 14:22, 18:15, 13:20) pralaimėjo
Siaubingai dažnai klydę jauniai pralaimėjo ketvirtfinalio trilerį šeimininkams turkams
Skaudžiausiu būdu pirmą nesėkmę patyrusi Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė liko už Europos čempionato pusfinalio borto.Karolio Abramavičiaus treniruojami jauniai turnyro ketvirtfinalyje
Krivo ir Murausko vedami jauniai aštuntfinalyje sutriuškino čekus
Lietuvos U18 vaikinų rinktinė lemiamas Europos čempionato kovas pradėjo su trenksmu.Neklumpantys Karolio Abramavičiaus auklėtiniai aštunfinalyje 88:57 (27:16, 24:13, 21:13, 16:15) nepasigailėjo
Su lietuviais ketvirtfinalyje kovosiantys turkai tiesiog sumindė britus
Lietuvos rinktinė sužinojo varžovus Europos jaunių (U18) čempionato ketvirtfinalyje.Jais tapo turnyro šeimininkė Turkijos komanda, kuri aštuntfinalyje net 82:38 (23:11, 18:7, 30:10,
Įspūdinga: ir kroatus sutriuškinę jauniai pirmąjį Europos čempionato etapą baigė neusklupę
Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė (3-0) Europos čempionato grupės etapą užbaigė be kluptelėjimų.Karolio Abramavičiaus auklėtiniai paskutiniajame mače prieš atkrintamąsias
Būsimus aštuoniolikmečių varžovus čekus serbai sudorojo jau pirmajame kėlinyje
Turkijoje vykstančio jaunių (U18) Europos čempionato aštuntfinalyje Lietuvos (3-0) rinktinė susitiks su C grupėje pergalės skonio nepajutiusiais čekais (0-3).Čekijos aštuoniolikmečiai
Krivo ir Murausko vedami lietuviai Europos čempionate nušlavė ir italus
Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė (2-0) tęsia sėkmingą pasirodymą U18 Europos čempionate.Karolio Abramavičiaus treniruojami vaikinai 79:61 (15:19, 23:19, 18:9, 23:14) palaužė
Aštuoniolikmečiai užtikrinta pergale startavo Europos čempionate
Lietuvos U18 vaikinų rinktinė (1-0) pergalingai pradėjo savo žygį Europos čempionate.Karolio Abramavičiaus auklėtiniai turnyro starte 75:56 (19:14, 19:17, 18:17, 19:8) užtikrintai pranoko juodkalniečius
"Žalgiris" kviečia prisiminti trilerį Malagoje su sugrįžusiomis legendomis Einikiu ir Štombergu
Kauno „Žalgiris“ tęsia #ZalgirisClassics rubriką, kurioje supažindinama su legendinėmis Kauno „Žalgirio“ rungtynėmis. Sekmadieniais ir ketvirtadieniais „Žalgirio“
Lygiai prieš 22 metus. Pergalė, grąžinusi "Žalgirį" į elitą
Iškart po Velykų Kauno „Žalgiris“ minės svarbaus įvykio metines. 1998 m. balandžio 14 d. „Žalgiris“ Saportos taurės finale 82:67 nugalėjo Milano „Stefanel“
S.Štombergas, K.Kambala ir kitos praeities žvaigždės išbėgo ant parketo pagerbti Estijos krepšinio legendą
Taline vykusiose parodomosiose rungtynėse, skirtose pagerbti 45-ąjį gimtadienį mininčiai Estijos krepšinio legendai Martinui Muurseppui, ant parketo išbėgo ir Europos čempionas Saulius
Jauniai Europos čempionatą baigė triuškinančia pergale
Graikijoje vykstantį Europos jaunių vaikinų krepšinio čempionatą baigė užtikrinta pergale.Sekmadienį Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 88:70 (26:16, 17:16, 21:17, 24:) įveikė Didžiosios
Europos jaunių čempionate lietuviai vėl nusileido per pratęsimą, šįkart - rusams
Graikijoje vykstančiame Europos jaunių (U 18) čempionate Lietuvos rinktinė vėl krito per pratęsimą ir kovos tik dėl septintos vietos.Šeštadienį Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai