Naujienos kraunasi...

Aukle tapęs R.Kurtinaitis jau pasiilgo krepšinio

Autorius: Jaunius Sarapas, Krepšinis.lt.
Aukle tapęs R.Kurtinaitis jau pasiilgo krepšinio
Nepavykusį rusų oligarcho Dmitrijaus Gerasimenkos projektą su Kantu krepšinio klubu palikęs Rimas Kurtinaitis jau du mėnesius praleido be darbo.

„Anūką prižiūriu“, – nusijuokė 56-erių specialistas, netrukus kiek surimtėjęs ir Krepšinis.lt prisipažinęs, kad jau pasiilgo krepšinio.

Visus finansinius reikalus su jį atleidusiu Maskvos srities „Chimki“ klubu suderinęs R. Kurtinaitis vasaros pabaigoje pasileido į avantiūrą – sukirto rankomis su iš pelenų pakilti troškusiu Kantu klubu, kuris sezono eigoje pasivadino „Red October“.

Vieną geriausių Lietuvos trenerių suviliojo milijardieriaus pažadai ir galimybė rungtyniauti Europos taurės turnyre. Visgi neprabėgus nė mėnesiui lietuvis griebėsi už galvos – Italijos krepšinio federacija uždraudė klubams kovoti dėl Europos taurės, o D. Gerasimenkos įnoriai surinkti ambicingą sudėtį pavirto dulkėmis.

„Tiesiog klubas negalėjo man sudaryti tokių sąlygų, kokias žadėjo – paskutinį mėnesį apskritai vos aštuoniese treniravomės. Nebemačiau potencialo, todėl kovoti dėl 9-11 vietų nenorėjau. Turėjau galimybę išeiti, todėl ja ir pasinaudojau. Bet išsiskyrėme draugiškai, ryšį palaikome iki dabar“, – prisiminė R. Kurtinaitis, kurio sutartis su italų ekipa turėjo galioti dvejus metus.

Per devynis turus lietuvis Kantu komandą atvedė tik į dvi pergales, o nesėkmių liūnas ją nubloškė į Italijos čempionato turnyro lentelės dugną.

„Vasarą klubą perėmė kiti šeimininkai, vyko jo pertvarkymas, vadų kaita. Turėjo vienu metu lipdytis ir pati struktūra, ir komanda. Tačiau viskas vyko pavėluotai, nes pasiruošimą pradėjome mėnesiu vėliau nei kiti klubai ir dar neturėjome žaidėjų. Viskas buvo kitaip nei aš suprantu krepšinį: skubotai, bet kaip. Ir manęs tai netenkino. Taip, Italijoje puiku gyventi: gražu, saulė šviečia, kalnai pro langą matosi, skanus maistas. Bet tai ne tas, ko man reikia“, – apie savo ambicijas prakalbo treneris.

Kartu su savimi R. Kurtinaitis į Italiją atsivežė ir įžaidėją Vaidą Kariniauską. Bet treneriui palikus komandą, joje neužsibuvo ir 23-ejų metų kaunietis.

„Matyt, dar kažkokios netvarkos yra, jeigu žaidėjai palieka komandą“, – svarstė Rimas.

O problemų iš tiesų būta rimtų. Užsienio žiniasklaidos duomenimis, algos gynėjas iš Lietuvos nesulaukė daugiau nei 45 dienas. Visgi pats Kantu klubas oficialiame pareiškime tai paneigė. Negana to, dar apkaltino lietuvį savavališkai praleidus treniruotę.

Bet akivaizdu, kad bendradarbiavimu buvo nepatenkintos abi pusės, nes Lietuvos rinktinės narys nedemonstravo tokio žaidimo, kokio iš jo norėjo „Red October“ vadovai. Tiesa, kol prie komandos vairo stovėjo Rimas, pastarieji didelių pretenzijų nereiškė.

„Galvojau, kad jis progresuos truputėlį greičiau, – kalbėdamas apie 1,7 taško ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo atlikusį lietuvį prisipažino R. Kurtinaitis. – Taip, jis turi gamtos dovaną suvaldyti komandą, ko man labai reikėjo. Jis taip pat supranta krepšinį, turi neblogus fizinius duomenis, be to, turi didelį privalumą įžaidėjo pozicijoje – ūgį (198 cm – Krepšinis.lt).

Buvo tik vienintelė problema. Šiuolaikiniame krepšinyje, kad ir kaip bežaistum, į krepšį privalai įmesti. Praleisdamas ant parketo 20 minučių, net ir būdamas įžaidėju, negali išeiti pelnęs 2 ar 4 taškus, nes norint laimėti tai tiesiog yra per mažai. Bet aišku, vaikas stengiasi – ateina 30-60 min. prieš treniruotę ir dar po jos lieka pamėtyti.“ 

Jau du mėnesius gimtajame Kaune laiką leidžiantis R. Kurtinaitis nuo krepšinio neatitolsta. Naudodamasis laisvu laiku, jis įdomiausias LKL, Europos taurės ir Eurolygos kovas kaip žiūrovas stebi tiek per televizoriaus ekraną, tiek arenose. Visgi matant po aikštę zujančius žaidėjus, specialistui jau kirba noras pačiam tuos krepšininkus pavaikyti.

„Jeigu atvirai, tai jau norėtųsi dirbti. Kaip tik šiandien dukra klausė, ar nepasiilgau krepšinio. Ir iš tikrųjų pasiilgau, bet ką padarysi“, – atviravo kaunietis.

Bet daugiau avantiūrų R. Kurtinaitis imtis nebenori – nusprendė kantriai laukti rimtų Eurolygos klubų pasiūlymų. Tiesa, bent kol kas laisvų kėdžių rinkoje nėra.

„Pats neieškau, čia gi ne grybai, – juokėsi treneris. – Kai bus pasiūlymai, tada bus galima spręsti, o šiuo metu nieko nėra. Kvietė „Maccabi“, bet man netiko, nes sutartis buvo siūloma tik pusmečiui, o tolimesnė ateitis priklausytų nuo rezultatų. Man norėjosi kažkokių garantijų, todėl susitarti ir nepavyko. Taip tas paieškų procesas ir vyksta.“

Dabar be darbo esantis Rimas dar spalio mėnesį galėjo jų turėti net du. Tiesa, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) Jono Kazlausko įpėdiniu pasirinko ne jį, o Dainių Adomaitį.

Su rinktinės žaidėjais pasitaręs Arvydas Sabonis sudarė penkių kandidatų sąrašą – atsisakius J. Kazlauskui ir Šarūnui Jasikevičiui, vykdomajame komitete buvo iškelta Klaipėdos „Neptūno“ trenerio kandidatūra. Bet savojo šanso sulaukė ir R. Kurtinaitis, kurio kandidatūrą pasiūlė Lietuvos trenerių asociacija. Visgi balsavimo metu Dainius sulaukė 10 balsų, Rimas – 3, o Lietuvos teisėjų asociacija susilaikė.

„Man paskambino Vydas Gedvilas ir paklausė, ar norėčiau būti treneriu. Atsakiau, kad ne. Tada jis dar paklausė, ar galima mane pasiūlyti. Sutikau. Jeigu būtų išrinkę, būčiau sprendęs, ar eiti“, – spalio pabaigoje daug dėmesio Lietuvoje susilaukusį įvykį prisiminė R. Kurtinaitis. – Bet Arvydas pasielgė labai profesionaliai. Jis yra federacijos prezidentas, priima sprendimus ir už juos atsako. Mes su Arvydu buvome susitikę, bet aš nenoriu, kad mane kviestų dirbti dėl to, kad esu jo draugas. Yra ir profesionalumas: išrinko taip, reiškia taip reikia. Aš visada už Lietuvą sirgsiu su dideliu entuziazmu, ką dariau visą savo gyvenimą, nes krepšinis ir yra mano gyvenimas.“ 

Daugelyje apklausų šalies krepšinio sirgaliai būtent 56-erių specialistą įvardijo kaip geriausią kandidatą užimti nacionalinės komandos trenerio postą. O neišsipildžius jų prognozėms, daugelis giliai atsiduso – čia tikriausiai buvo paskutinė Rimo galimybė. Bet jeigu tokia dar kartą atsirastų, galbūt jis galiausiai sutiktų?

„Man malonu, kad apie mane kalba, bet iki šiol dar niekas neatėjo ir nepasakė – būk treneriu. Tik kartą, kai dar dirbo Jonas Kazlauskas, Sabonis man paskambino į Maskvą ir paprašė, kad paimčiau jaunimo rinktinę ir paruoščiau jos žaidėjus vyrų komandai. Bet atsisakiau, nes turėjau darbų. O jeigu pasiūlys už metų, penkių ar dešimt, tai tik tada ir galėsiu atsakyti. Juk aš turiu pagalvoti – nesu 20-metis vaikas ir nepuolu sutikti vos tik gavęs pasiūlymą. Man greitai bus 57-eri, todėl aš į gyvenimą jau žiūriu kitaip: ko nesugebu – to aš ir nesiimu, nes galbūt kitas gali už mane geriau tai padaryti. Būtent todėl ir reikia svarstyti“, – mintimis dalijosi jis.

Artėjančią vasarą buvęs krepšininkas palaikys Lietuvos rinktinę Europos čempionate. Ir R. Kurtinaitis viliasi, kad televizoriaus ekrane jis išvys aukščiausią žaidimo lygį, kurį demonstruos visi geriausi šalies žaidėjai.

„Man nepatiko, kad garsus treneris, mano mokytojas, Vladas Garastas šią situaciją bandė apvilkti sakydamas, kad Europos čempionatas nesvarbus, todėl ir treneriu gali būti bet kas. Nesvarbu, kad jis neturi tęstinumo, bet jis yra svarbus. Galiu netgi pasakyti, kokiu aspektu. Aišku, nenoriu maišyti sporto su pinigais, bet dabar ateina jaunoji karta, o kiekvienas titulas prisideda prie galimybės baigus karjerą iš KKSD gauti sportininko rentą.

Tai krepšininko renta, kuri bus mokama visą likusį gyvenimą. Todėl bent jau šiuo aspektu čempionatas yra svarbus. Bet apskritai gyvenime viskas yra svarbu. Tokiai šaliai kaip Lietuvą į Europos čempionatą žiūrėti pro pirštus yra netinkamas požiūris, todėl su juo aš kategoriškai nesutinku“, – savo poziciją išsakė R. Kurtinaitis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
R.Kurtinaitis: apie klubo vadovų nesutarimus ir žaidėjų traumas
R.Kurtinaitis: apie klubo vadovų nesutarimus ir žaidėjų traumas
Po pirmosios sezono pergalės „Siemens“ arenoje, Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis pasidžiaugė sėkmingu auklėtinių žaidimu, tačiau nerimavo dėl komandą
R.Kurtinaitis - apie techninius nesklandumus arenoje, prastą gynybą ir psichologiją
R.Kurtinaitis - apie techninius nesklandumus arenoje, prastą gynybą ir psichologiją
Vilniaus „Lietuvos rytas“ naująjį Europos taurės sezoną pradėjo nesėkme. Beveik visas rungtynes Bilbao „RETAbet“ besiviję sostinės krepšininkai žaisdami „Siemens“
LKL nubaudė "Lietuvos rytą"
LKL nubaudė "Lietuvos rytą" (1)
Lietuvos krepšinio lyga atliko tyrimą dėl incidentų, įvykusių po „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių Vilniuje tarp „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“,
R.Kurtinaitis dėl pralaimėjimo "Žalgiriui" kaltino teisėjų šališkumą
R.Kurtinaitis dėl pralaimėjimo "Žalgiriui" kaltino teisėjų šališkumą
Po skaudaus pralaimėjimo 67:70 principiniams varžovams Kauno „Žalgiriui“ Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis negailėjo kritikos teisėjams.„Nenorėčiau
Desertas sirgaliams: 11 faktų apie "Lietuvos ryto" ir "Žalgirio" akistatą
Desertas sirgaliams: 11 faktų apie "Lietuvos ryto" ir "Žalgirio" akistatą
Jau šiandien Lietuvos krepšinio mėgėjų laukia tikras desertas. Vilniaus „Siemens“ arenoje susikaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ klubai.Alfa.lt
Kurtinaitis viliasi sugrąžinti principinės dvikovos žavesį
Kurtinaitis viliasi sugrąžinti principinės dvikovos žavesį
Vilniaus „Lietuvos rytas“ sekmadienį „Siemens“ arenoje susikaus su principiniu varžovu Kauno „Žalgiriu“. Vilniečių vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis viliasi,
Kaip Lietuvos rinktinė atrodytų be Eurolygos žaidėjų?
Kaip Lietuvos rinktinė atrodytų be Eurolygos žaidėjų?
Kol FIBA ir Eurolyga vis dar pešasi, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis braižo galimai neįprastos rinktinės kontūrus.FIBA organizacijai vakar nusprendus, kad nacionalinių
M.Špokas - apie tikslus rinktinėms, "langų" sąrašą ir kita (video konferencija)
M.Špokas - apie tikslus rinktinėms, "langų" sąrašą ir kita (video konferencija)
Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas šiandien dalyvavo specialioje LKF TV vaizdo konferencijoje, kurioje atsakinėjo į sirgaliams
"Lietuvos rytas" po nesėkmės reabilitavosi sutriuškindamas dzūkus
"Lietuvos rytas" po nesėkmės reabilitavosi sutriuškindamas dzūkus
ilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa į savo sąskaitą įsirašė trečiąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Trečiajame kėlinyje 17 taškų persvarą susikrovę Rimo
Lietuvos policininkai tapo Europos vicečempionais
Lietuvos policininkai tapo Europos vicečempionais
Europos policijos krepšinio čempionato finale Lietuva pralaimėjo Graikijai 84:95 ir iškovojo sidabro medalius.Kaip ir prieš ketverius metus, šį kartą vėl teko tenkintis
D.Adomaitis išvyko į JAV, patirties semsis "Celtics" klube
D.Adomaitis išvyko į JAV, patirties semsis "Celtics" klube
Neseniai iš "Eurobasket 2017" pirmenybių grįžęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis išvyko semtis patirties į Jungtines Amerikos Valstijas.Su Lietuvos
R.Kurtinaitis apie naujoką: mums tai yra labai reikalingas pastiprinimas
R.Kurtinaitis apie naujoką: mums tai yra labai reikalingas pastiprinimas
Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas pirmadienį paskelbė apie sutartį su universaliuoju vidurio puolėju Louku Mavrokefalidžiu. Šiuo pirkiniu itin džiaugėsi vyriausiasis treneris Rimas
D.Adomaitis: esame krepšinio šalis, rinktinėje turi žaisti čia išugdyti žaidėjai
D.Adomaitis: esame krepšinio šalis, rinktinėje turi žaisti čia išugdyti žaidėjai
Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis šiandien dalyvavo specialioje Lietuvos krepšinio federacijos konferencijoje, kur atsakinėjo į žurnalistams
"FIBA pabusk!" - įspūdingas lietuviškas video kreipimąsis
"FIBA pabusk!" - įspūdingas lietuviškas video kreipimąsis
Lietuvoje jau gerai žinomas vaizdo klipų apie krepšinį kūrėjas Giedrius Šiškovas, internetinėje erdvėje pasivadinęs „Gidranity" pseudonimu, pristato naują savo
"Lietuvos rytas" pristatė pagrindinį rėmėją, biudžetą ir komandos tikslus
"Lietuvos rytas" pristatė pagrindinį rėmėją, biudžetą ir komandos tikslus
Pirmadienį po pietų Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas surengė spaudos konferenciją, kurioje buvo pristatytas pagrindinis rėmėjas, atskleistas klubo biudžetas bei komandos tikslai 2017-2018
R.Skaisgirys: turime dėkoti D.Adomaičiui
R.Skaisgirys: turime dėkoti D.Adomaičiui
Penktadienį, prieš antrojo Europos krepšinio čempionato pusfinalio mačą tarp Serbijos ir Rusijos rinktinių, laidoje „Sporto namai“ apsilankė TV laidų prodiuseris, buvęs
L.Kleiza. Juodasis čempionatas
L.Kleiza. Juodasis čempionatas
Aš puikiai suprantu, ką dabar išgyvena Lietuvos rinktinės vyrai ir trenerių štabas. Suprantu todėl, kad pats esu tai patyręs.2009-ieji metai buvo juodžiausi metai rinktinėje
A.Sabonis - apie rinktinės pasirodymą, Domanto neatvykimą ir nuvylusį D.Motiejūną
A.Sabonis - apie rinktinės pasirodymą, Domanto neatvykimą ir nuvylusį D.Motiejūną
Po nesėkmingo Lietuvos rinktinės pasirodymo Stambule, aštuntfinalio rungtynėse su Graikija, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis sutiko duoti išskirtinį
Galutinė Lietuvos rinktinės vieta "Eurobasket 2017" - devinta
Galutinė Lietuvos rinktinės vieta "Eurobasket 2017" - devinta
Sekmadienį Stambule pasibaigus "Eurobasket 2017" turnyro aštuntfinalio kovoms, paaiškėjo Lietuvos nacionalinės komandos galutinė vieta.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai liko
Lietuvos rinktinė sugrįžo į Vilnių
Lietuvos rinktinė sugrįžo į Vilnių
Nors Vilniaus miesto savivaldybė buvo suplanavusi iškilmingą Lietuvos krepšinio rinktinės sutikimą, mūsiškiams sugrįžti teko savaite vėliau, nei buvo tikimasi.Dainiaus Adomaičio
Lietuvos rinktinė baigė pasirodymą "Eurobasket 2017" (konferencijos video)
Lietuvos rinktinė baigė pasirodymą "Eurobasket 2017" (konferencijos video)
Lietuvos vyrų rinktinė baigė savo kelionę Europos krepšinio čempionate. Turnyro aštuntfinalyje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 64:77 (17:25, 13:12, 18:24, 16:16) nusileido Graikijos
R.Vyšniauskas: Graikija - rimtas iššūkis jau aštuntfinalyje
R.Vyšniauskas: Graikija - rimtas iššūkis jau aštuntfinalyje (1)
Naujienų portale "Sporto namai" sporto komentatorius Rytis Vyšniauskas pasidalijo mintimis apie būsimą Lietuvos rinktinės varžovę "Eurobasket 2017" aštuntfinalyje
Pradedama bilietų prekyba į Pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Lenkija
Pradedama bilietų prekyba į Pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Lenkija
Praūžūs Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvos rinktinės gerbėjai savo mėgstamiausios komandos pasirodymo nebeturės laukti iki kitos vasaros. Pasikeitus FIBA tvarkai, nuo šiol
Paaiškėjo visos Europos čempionato aštuntfinalio poros
Paaiškėjo visos Europos čempionato aštuntfinalio poros
Rugsėjo 7 -ąją baigėsi Europos krepšinio čempionato pirmasis, grupių etapas, po kurio paaiškėjo, kurios komandos tęs kovas dėl pagrindinio turnyro trofėjaus, o kurioms jau tenka
Lietuva lengvai įveikė vokiečius ir užėmė pirmą vietą (spaudos konferencija)
Lietuva lengvai įveikė vokiečius ir užėmė pirmą vietą (spaudos konferencija)
Lietuvos vyrų rinktinė pirmąjį Europos čempionato etapą baigė pergalingai. Paskutinėse grupės rungtynėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai rezultatu 89:72 (23:19, 24:24, 25:17, 17:12) įveikė
Lietuva nepaliko vilčių ukrainiečiams (spaudos konferencijos video)
Lietuva nepaliko vilčių ukrainiečiams (spaudos konferencijos video)
Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo trečiąją pergalę Europos krepšinio čempionate. Mūsiškiai rezultatu 94:62 (27:10, 17:20, 28:17, 22:15) susitvarkė su Ukrainos nacionaline komanda.Abi
Dėl J.Mačiulio geros žinios - galės žaisti
Dėl J.Mačiulio geros žinios - galės žaisti
Kaip jau skelbėme, Lietuvos rinktinė iškovojo trečiąją pergalę Europos krepšinio čempionate. Mūsiškiai rezultatu 94:62 (27:10, 17:20, 28:17, 22:15) susitvarkė su Ukrainos
Per "Eurobasket 2017" Lietuvos vaistinėse išaugo raminamųjų vaistų paklausa
Per "Eurobasket 2017" Lietuvos vaistinėse išaugo raminamųjų vaistų paklausa
Vykstant Europos vyrų krepšinio čempionatui, vaistininkai pastebi išaugusią raminamųjų bei migdomųjų paklausą. Tačiau specialistai įspėja nepamiršti derinti vaistų ir kartu

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
Krepšinio torentai (128) 09.27 13:59
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime