Naujienos kraunasi...

Aukle tapęs R.Kurtinaitis jau pasiilgo krepšinio

Autorius: Jaunius Sarapas, Krepšinis.lt.
Aukle tapęs R.Kurtinaitis jau pasiilgo krepšinio
Nepavykusį rusų oligarcho Dmitrijaus Gerasimenkos projektą su Kantu krepšinio klubu palikęs Rimas Kurtinaitis jau du mėnesius praleido be darbo.

„Anūką prižiūriu“, – nusijuokė 56-erių specialistas, netrukus kiek surimtėjęs ir Krepšinis.lt prisipažinęs, kad jau pasiilgo krepšinio.

Visus finansinius reikalus su jį atleidusiu Maskvos srities „Chimki“ klubu suderinęs R. Kurtinaitis vasaros pabaigoje pasileido į avantiūrą – sukirto rankomis su iš pelenų pakilti troškusiu Kantu klubu, kuris sezono eigoje pasivadino „Red October“.

Vieną geriausių Lietuvos trenerių suviliojo milijardieriaus pažadai ir galimybė rungtyniauti Europos taurės turnyre. Visgi neprabėgus nė mėnesiui lietuvis griebėsi už galvos – Italijos krepšinio federacija uždraudė klubams kovoti dėl Europos taurės, o D. Gerasimenkos įnoriai surinkti ambicingą sudėtį pavirto dulkėmis.

„Tiesiog klubas negalėjo man sudaryti tokių sąlygų, kokias žadėjo – paskutinį mėnesį apskritai vos aštuoniese treniravomės. Nebemačiau potencialo, todėl kovoti dėl 9-11 vietų nenorėjau. Turėjau galimybę išeiti, todėl ja ir pasinaudojau. Bet išsiskyrėme draugiškai, ryšį palaikome iki dabar“, – prisiminė R. Kurtinaitis, kurio sutartis su italų ekipa turėjo galioti dvejus metus.

Per devynis turus lietuvis Kantu komandą atvedė tik į dvi pergales, o nesėkmių liūnas ją nubloškė į Italijos čempionato turnyro lentelės dugną.

„Vasarą klubą perėmė kiti šeimininkai, vyko jo pertvarkymas, vadų kaita. Turėjo vienu metu lipdytis ir pati struktūra, ir komanda. Tačiau viskas vyko pavėluotai, nes pasiruošimą pradėjome mėnesiu vėliau nei kiti klubai ir dar neturėjome žaidėjų. Viskas buvo kitaip nei aš suprantu krepšinį: skubotai, bet kaip. Ir manęs tai netenkino. Taip, Italijoje puiku gyventi: gražu, saulė šviečia, kalnai pro langą matosi, skanus maistas. Bet tai ne tas, ko man reikia“, – apie savo ambicijas prakalbo treneris.

Kartu su savimi R. Kurtinaitis į Italiją atsivežė ir įžaidėją Vaidą Kariniauską. Bet treneriui palikus komandą, joje neužsibuvo ir 23-ejų metų kaunietis.

„Matyt, dar kažkokios netvarkos yra, jeigu žaidėjai palieka komandą“, – svarstė Rimas.

O problemų iš tiesų būta rimtų. Užsienio žiniasklaidos duomenimis, algos gynėjas iš Lietuvos nesulaukė daugiau nei 45 dienas. Visgi pats Kantu klubas oficialiame pareiškime tai paneigė. Negana to, dar apkaltino lietuvį savavališkai praleidus treniruotę.

Bet akivaizdu, kad bendradarbiavimu buvo nepatenkintos abi pusės, nes Lietuvos rinktinės narys nedemonstravo tokio žaidimo, kokio iš jo norėjo „Red October“ vadovai. Tiesa, kol prie komandos vairo stovėjo Rimas, pastarieji didelių pretenzijų nereiškė.

„Galvojau, kad jis progresuos truputėlį greičiau, – kalbėdamas apie 1,7 taško ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo atlikusį lietuvį prisipažino R. Kurtinaitis. – Taip, jis turi gamtos dovaną suvaldyti komandą, ko man labai reikėjo. Jis taip pat supranta krepšinį, turi neblogus fizinius duomenis, be to, turi didelį privalumą įžaidėjo pozicijoje – ūgį (198 cm – Krepšinis.lt).

Buvo tik vienintelė problema. Šiuolaikiniame krepšinyje, kad ir kaip bežaistum, į krepšį privalai įmesti. Praleisdamas ant parketo 20 minučių, net ir būdamas įžaidėju, negali išeiti pelnęs 2 ar 4 taškus, nes norint laimėti tai tiesiog yra per mažai. Bet aišku, vaikas stengiasi – ateina 30-60 min. prieš treniruotę ir dar po jos lieka pamėtyti.“ 

Jau du mėnesius gimtajame Kaune laiką leidžiantis R. Kurtinaitis nuo krepšinio neatitolsta. Naudodamasis laisvu laiku, jis įdomiausias LKL, Europos taurės ir Eurolygos kovas kaip žiūrovas stebi tiek per televizoriaus ekraną, tiek arenose. Visgi matant po aikštę zujančius žaidėjus, specialistui jau kirba noras pačiam tuos krepšininkus pavaikyti.

„Jeigu atvirai, tai jau norėtųsi dirbti. Kaip tik šiandien dukra klausė, ar nepasiilgau krepšinio. Ir iš tikrųjų pasiilgau, bet ką padarysi“, – atviravo kaunietis.

Bet daugiau avantiūrų R. Kurtinaitis imtis nebenori – nusprendė kantriai laukti rimtų Eurolygos klubų pasiūlymų. Tiesa, bent kol kas laisvų kėdžių rinkoje nėra.

„Pats neieškau, čia gi ne grybai, – juokėsi treneris. – Kai bus pasiūlymai, tada bus galima spręsti, o šiuo metu nieko nėra. Kvietė „Maccabi“, bet man netiko, nes sutartis buvo siūloma tik pusmečiui, o tolimesnė ateitis priklausytų nuo rezultatų. Man norėjosi kažkokių garantijų, todėl susitarti ir nepavyko. Taip tas paieškų procesas ir vyksta.“

Dabar be darbo esantis Rimas dar spalio mėnesį galėjo jų turėti net du. Tiesa, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) Jono Kazlausko įpėdiniu pasirinko ne jį, o Dainių Adomaitį.

Su rinktinės žaidėjais pasitaręs Arvydas Sabonis sudarė penkių kandidatų sąrašą – atsisakius J. Kazlauskui ir Šarūnui Jasikevičiui, vykdomajame komitete buvo iškelta Klaipėdos „Neptūno“ trenerio kandidatūra. Bet savojo šanso sulaukė ir R. Kurtinaitis, kurio kandidatūrą pasiūlė Lietuvos trenerių asociacija. Visgi balsavimo metu Dainius sulaukė 10 balsų, Rimas – 3, o Lietuvos teisėjų asociacija susilaikė.

„Man paskambino Vydas Gedvilas ir paklausė, ar norėčiau būti treneriu. Atsakiau, kad ne. Tada jis dar paklausė, ar galima mane pasiūlyti. Sutikau. Jeigu būtų išrinkę, būčiau sprendęs, ar eiti“, – spalio pabaigoje daug dėmesio Lietuvoje susilaukusį įvykį prisiminė R. Kurtinaitis. – Bet Arvydas pasielgė labai profesionaliai. Jis yra federacijos prezidentas, priima sprendimus ir už juos atsako. Mes su Arvydu buvome susitikę, bet aš nenoriu, kad mane kviestų dirbti dėl to, kad esu jo draugas. Yra ir profesionalumas: išrinko taip, reiškia taip reikia. Aš visada už Lietuvą sirgsiu su dideliu entuziazmu, ką dariau visą savo gyvenimą, nes krepšinis ir yra mano gyvenimas.“ 

Daugelyje apklausų šalies krepšinio sirgaliai būtent 56-erių specialistą įvardijo kaip geriausią kandidatą užimti nacionalinės komandos trenerio postą. O neišsipildžius jų prognozėms, daugelis giliai atsiduso – čia tikriausiai buvo paskutinė Rimo galimybė. Bet jeigu tokia dar kartą atsirastų, galbūt jis galiausiai sutiktų?

„Man malonu, kad apie mane kalba, bet iki šiol dar niekas neatėjo ir nepasakė – būk treneriu. Tik kartą, kai dar dirbo Jonas Kazlauskas, Sabonis man paskambino į Maskvą ir paprašė, kad paimčiau jaunimo rinktinę ir paruoščiau jos žaidėjus vyrų komandai. Bet atsisakiau, nes turėjau darbų. O jeigu pasiūlys už metų, penkių ar dešimt, tai tik tada ir galėsiu atsakyti. Juk aš turiu pagalvoti – nesu 20-metis vaikas ir nepuolu sutikti vos tik gavęs pasiūlymą. Man greitai bus 57-eri, todėl aš į gyvenimą jau žiūriu kitaip: ko nesugebu – to aš ir nesiimu, nes galbūt kitas gali už mane geriau tai padaryti. Būtent todėl ir reikia svarstyti“, – mintimis dalijosi jis.

Artėjančią vasarą buvęs krepšininkas palaikys Lietuvos rinktinę Europos čempionate. Ir R. Kurtinaitis viliasi, kad televizoriaus ekrane jis išvys aukščiausią žaidimo lygį, kurį demonstruos visi geriausi šalies žaidėjai.

„Man nepatiko, kad garsus treneris, mano mokytojas, Vladas Garastas šią situaciją bandė apvilkti sakydamas, kad Europos čempionatas nesvarbus, todėl ir treneriu gali būti bet kas. Nesvarbu, kad jis neturi tęstinumo, bet jis yra svarbus. Galiu netgi pasakyti, kokiu aspektu. Aišku, nenoriu maišyti sporto su pinigais, bet dabar ateina jaunoji karta, o kiekvienas titulas prisideda prie galimybės baigus karjerą iš KKSD gauti sportininko rentą.

Tai krepšininko renta, kuri bus mokama visą likusį gyvenimą. Todėl bent jau šiuo aspektu čempionatas yra svarbus. Bet apskritai gyvenime viskas yra svarbu. Tokiai šaliai kaip Lietuvą į Europos čempionatą žiūrėti pro pirštus yra netinkamas požiūris, todėl su juo aš kategoriškai nesutinku“, – savo poziciją išsakė R. Kurtinaitis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
D.Adomaitis "atkabino" dar vieną žaidėją, D.Gailius negali žaisti dėl ligos
D.Adomaitis "atkabino" dar vieną žaidėją, D.Gailius negali žaisti dėl ligos
"Eurobasket 2017" besiruošiančioje Lietuvos nacionalinėje komandoje liko penkiolika kandidatų.Ketvirtadienį vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis pasakė "ačiū" buvusiam
Didysis krepšinis grįžta į 10 metų jubiliejų švenčiančią Šiaulių areną
Didysis krepšinis grįžta į 10 metų jubiliejų švenčiančią Šiaulių areną
Po metų pertraukos ant Šiaulių arenos parketo ir vėl įžengs Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, kuri rupgjūčio 23 –ą dieną 19:30 val. kontrolinėse rungtynėse
Rinktinė nutraukė nesėkmių seriją revanšu prancūzams (Mačiulio video interviu)
Rinktinė nutraukė nesėkmių seriją revanšu prancūzams (Mačiulio video interviu) (2)
Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė šiandien Kaune sužaidė dar vienas kontrolines rungtynes, kuriose nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų
Lietuvos rinktinė mače su prancūzais sieks nutraukti pralaimėjimų seriją
Lietuvos rinktinė mače su prancūzais sieks nutraukti pralaimėjimų seriją
Į nesėkmių liūną draugiškų rungtynių maratone įkritusi Lietuvos krepšinio rinktinė reabilituotis bandys prie savų žiūrovų.  Kelias dienas pailsėję mūsų šalies
Prancūzijos rinktinė atvyko į Kauną (video)
Prancūzijos rinktinė atvyko į Kauną (video)
Pirmadienio popietę užsakomuoju reisu į Kauną atskrido nacionalinė Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinė. 15 krepšininkų, treneriai ir personalas VIP klasės autobusu atvyko į
R.Kurtinaitis apie naujoką: tai universalus žaidėjas, galintis žaisti keliose pozicijose
R.Kurtinaitis apie naujoką: tai universalus žaidėjas, galintis žaisti keliose pozicijose (1)
Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas pasirašė sutartį su sunkiojo krašto puolėjo bei vidurio puolėjo pozicijoje žaisti galinčiu Robertu Carteriu, o naujuoju pirkiniu itin džiaugėsi
Rinktinė atsisakė R.Giedraičio paslaugų
Rinktinė atsisakė R.Giedraičio paslaugų
"Eurobasket 2017" besiruošiančioje Lietuvos nacionalinėje rinktinėje liko 16 žaidėjų. Vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis padėkojo 24 metų 198 cm ūgio Rokui Giedraičiui.Vilniaus
Turnyre Prancūzijoje Lietuvos rinktinę sutriuškino šeimininkai (Adomaičio komentaras)
Turnyre Prancūzijoje Lietuvos rinktinę sutriuškino šeimininkai (Adomaičio komentaras) (5)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tęsdama pasiruošimą 2017 metų Europos čempionatui, baigė draugišką trijų komandų turnyrą Prancūzijoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai
Padėka už rinktinės palaikymą – kelionė į pasirinktą šalį (komentarai, tvarkaraštis)
Padėka už rinktinės palaikymą – kelionė į pasirinktą šalį (komentarai, tvarkaraštis)
Lietuvos krepšinio federacija ir turizmo agentūrų tinklas „West Express“ ne tik skatina palaikyti mūsų šalies rinktinę didžiausiose Lietuvos arenose, tačiau ir nori patiems
Lietuvos kelyje - vieni "Eurobasket 2017" favoritų (paskelbti nežaisiantys, video)
Lietuvos kelyje - vieni "Eurobasket 2017" favoritų (paskelbti nežaisiantys, video)
Lietuvos rinktinė šiandien Prancūzijoje turės dar vieną šansą sustyguoti savo žaidimą. Lietuvių laukia turnyro Orleane šeimininkai prancūzai.Draugiškų rungtynių maratonas
Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos nusileido kroatams (video)
Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos nusileido kroatams (video)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė toliau tęsia pasiruošimą 2017 metų Europos čempionatui. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pradėjo turnyrą Prancūzijoje ir pirmame mače ilgą laiką
Lietuvos rinktinė atvyko į Prancūziją
Lietuvos rinktinė atvyko į Prancūziją
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antradienio pavakarę sėkmingai pasiekė Prancūziją ir įsikūrė prie Luaro upės esančiame Orleano mieste. Daugiau nei dviejų valandų skrydis neprailgo,
Lietuvos rinktinės krepšininkai varžėsi pokerio turnyre
Lietuvos rinktinės krepšininkai varžėsi pokerio turnyre
Europos krepšinio čempionatui besiruošiantys Lietuvos rinktinės krepšininkai išbandė jėgas prie pokerio stalo. Antrus metus iš eilės Lietuvos krepšinio federacijos
M. Kalnietis prieš rungtynes Prancūzijoje: žinome savo didžiausią problemą
M. Kalnietis prieš rungtynes Prancūzijoje: žinome savo didžiausią problemą
Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės kandidatai išvyko į Prancūziją, kur sužais dvejas kontrolines rungtynes su šios šalies ir Kroatijos ekipomis. Rinktinės kapitonas
Lietuvos rinktinė Klaipėdoje nusileido gruzinams (video)
Lietuvos rinktinė Klaipėdoje nusileido gruzinams (video)
Klaipėdos „Švyturio“ šiandien baigėsi tarptautinis „Kidy Tour Cup“ turnyras, kurio finalo rungtynėse susitiko Lietuvos ir Gruzijos komandos. Lietuviai varžovams
Šįvakar mače prieš Gruziją nežais ir antrojo sūnaus gimimu besidžiaugiantis J.Valančiūnas
Šįvakar mače prieš Gruziją nežais ir antrojo sūnaus gimimu besidžiaugiantis J.Valančiūnas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šeštadienio ryte surengė treniruotę „Švyturio“ arenoje, kur ruošėsi vakare vyksiančiam „Kidy Tour Cup“
Pirmoji rinktinės repeticija: labai sunki pergalė (trenerio video komentaras)
Pirmoji rinktinės repeticija: labai sunki pergalė (trenerio video komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo draugiškų rungtynių maratoną prieš Europos čempionatą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmose tarptautinio turnyro „Kidy Tour
"Pieno žvaigždes" sustiprino buvęs R. Kurtinaičio auklėtinis "Chimki" klube
"Pieno žvaigždes" sustiprino buvęs R. Kurtinaičio auklėtinis "Chimki" klube
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ priekinę liniją papildė solidus pirkinys. Klubas penktadienį pasirašė vienerių metų kontraktą su 31 metų 210 cm ūgio vidurio puolėju Aleksejumi
Merginų šokiai - taip pergalės bus minimos rinktinės bare
Merginų šokiai - taip pergalės bus minimos rinktinės bare
Lietuvos krepšinio sirgaliai vėl turės savo bendrus namus. Vilniuje atsidaręs baras „Hooters“ tapo oficialiu Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sporto baru, kuriame bus galima
Naujuoju rinktinės kapitonu tapo M. Kalnietis
Naujuoju rinktinės kapitonu tapo M. Kalnietis
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė turi naują kapitoną. Šių rinkimų prireikė, nes ilgą laiką garbingas pareigas ėjęs ilgametis rinktinės "centras" Robertas Javtokas nacionalinėje
D.Motiejūnas: čia dvidešimt, o aš prie plius keturiasdešimt laksčiau (video interviu)
D.Motiejūnas: čia dvidešimt, o aš prie plius keturiasdešimt laksčiau (video interviu)
Šeštadienio vakare prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės prisijungęs Donatas Motiejūnas, sekmadienio ryte jau liejo prakaitą bendroje treniruotėje su komanda. Krepšininkai
Rinktinės krepšininkai stebės "Sprite" talentų kovas vienas prieš vieną
Rinktinės krepšininkai stebės "Sprite" talentų kovas vienas prieš vieną
Pradėjus sportuoti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, savo kovas pradeda ir „Sprite“ talentų kovų vienas prieš vieną dalyviai. Baigę treniruotes krepšinio salėse
Rinktinės rėmėjų komandoje naujas narys - JAV prekės ženklas "McCulloch"
Rinktinės rėmėjų komandoje naujas narys - JAV prekės ženklas "McCulloch"
„Husqvarna“ įmonių grupei priklausanti miško ir sodo priežiūros technikos gamintoja „McCulloch“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos krepšinio
M.Kalnietis jau lieja prakaitą sporto salėje (interviu, video, rinktinės tvarkaraštis)
M.Kalnietis jau lieja prakaitą sporto salėje (interviu, video, rinktinės tvarkaraštis)
Vėlų pirmadienio vakarą „Vanagupės“ viešbučio duris pravėrė dar vienas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatas. Prie jau sportuojančių krepšininkų prisijungė
Neptūnietis M.Girdžiūnas apie rinktinę: "Viskas pažįstama: ir žaidėjai, ir trenerių štabas"
Neptūnietis M.Girdžiūnas apie rinktinę: "Viskas pažįstama: ir žaidėjai, ir trenerių štabas"
Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatai, tarp kurių - ir Klaipėdos "Neptūno" žaidėjas Mindaugas Girdžiūnas, Palangoje pradėjo pasirengimą šių metų rugpjūčio pabaigoje
E.Kandratavičius rūpinsis Lietuvos rinktinės fiziniu pasiruošimu
E.Kandratavičius rūpinsis Lietuvos rinktinės fiziniu pasiruošimu
Lietuvos rinktinės trenerių štabą papildė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos atstovas Evaldas Kandratavičius. Nacionalinės komandos gretose 43-ejų fizinio parengimo specialistas
Lietuvos rinktinės kandidatas A.Juškevičius: jausmas tikrai fantastinis (video)
Lietuvos rinktinės kandidatas A.Juškevičius: jausmas tikrai fantastinis (video)
Ši savaitė krepšininkui Adui Juškevičiui nėra įprasta. Ne tik dėl to, kad Palangoje prasidės rinktinės stovykla, bet ir todėl, kad jis pirmą kartą išbandė save autobuso
Rinktinės papildymas: Į pirmąją stovyklą atvyks ir E.Bendžius (tvarkaraštis)
Rinktinės papildymas: Į pirmąją stovyklą atvyks ir E.Bendžius (tvarkaraštis)
Tiksint paskutinėms valandoms iki pirmosios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovyklos dienos, įvyko permainos rinktinės kandidatų sąraše. Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (412) 07.21 14:34
Krepšinio torentai (125) 04.20 19:55
NBA 2014-2015 (967) 03.13 02:29
EuroBasket 2015 (42) 03.07 22:47
Apie
Draugaukime