Naujienos kraunasi...

Jauniausios "Aisčių-LSU‘" žaidėjos: apie žaidimą prieš berniukus ir mėgstamiausius krepšininkus

Jauniausios "Aisčių-LSU‘" žaidėjos: apie žaidimą prieš berniukus ir mėgstamiausius krepšininkus
Šį sezoną į „Aisčių-LSU‘‘ gretas įsiliejo dvi jaunos ir ambicingos merginos – Klaudija Serkevičiūtė ir Deimantė Žukaitė. Lietuvos jaunimo rinktinių žaidėjos dar tik skaičiuoja pirmuosius profesionalaus krepšinio žingsnius ir galvoja apie savo ateitį krepšinio pasaulyje.

Šį sezoną abi merginos jau turėjo įsimintinų rungtynių „Aisčių‘‘ gretose ir 2017 – taisiais nežada sustoti bei toliau gerinti savo žaidimą ir statistikos rodiklius.

Interviu merginos pasakojo apie savo tikslus, krepšinį kartu su vaikinais, įsimintiniausius dar tik beprasidedančios karjeros momentus.

Ar dažnai žaidžiate krepšinį su vaikinais?

Deimantė: Kartais vasarą tenka pažaisti, bet dažniausiai žaidžiam ratuką ar minusą.

Klaudija: Šiuo metu iš vis nežaidžiu krepšinio su vaikinais, tačiau praeityje yra tekę žaisti ir tarpklasines rungtynes ir šiaip kieme išbandyti savo jėgas su kitos lyties atstovais. Kiekvienais metais dalyvauju moksleivių žvaigždžių dienoje, kur atstovauju Vakarų komandą ir mes žaidžiame kartu su vaikinais.

Ar draugai nesinervina, kai juos apžaidžiate?

Deimantė: Iš pradžių būną nustebę, kad ir merginos turi krepšinio sugebėjimų, dažniausiai viskas baigiasi, kad jie perka mums ledų (šypsosi).

Klaudija: Su draugais krepšinio aikštelėje nesivaržome. Bandome surasti kompromisą, kur abi puses būtų lygios jėgos atžvilgiu.

Klaudija, praeitą sezoną, buvai lyg auksinė mergaitė. Trys čempionės titulai per metus. Ar stengiesi „įskiepyti‘‘ tokį nugalėtojų mentalitetą ir „Aistėse‘‘?

Praeiti metai buvo išties įspūdingi, įsimintini visam likusiam gyvenimui. Aplinkiniai žmonės pamato tik tą gražiąją pusę, kai tau yra kabinami medaliai ir visi tau ploja. Tai, beabejo labai smagu, bet daugelis nesupranta to medalio kainos. Kiek buvo prakaito išlieta per treniruotes, kiek daug siekiant pergalės lemia atmosfera komandoje. Ypač didelę dalį užima psichologija ir dar daug kitų niuansų, kurie susideda i vieną visumą ir dėl jos yra pasiekiamos pergalės. Ir tai nėra taip lengva, kaip visiems gali atrodyti (šypsosi). Per šiuos auksinius metus jaučiuosi įgavusi daug patirties. Suvokiu, jog ne visada pavyksta laimėti prieš kitą komandą, bet kartais pralaimėjimai daug labiau sustiprina komandos branduolį, atsiranda didesnis entuziazmas ir atsidavimas kitoms rungtynėms. Tad manau, jog svarbiausias varžybų tikslas, nežiūrint į rezultatą, yra niekada nenuleisti rankų, nes tik taip gali tobulėti.

Deimante, Žaidei U-16 ir U-18 jaunimo rinktinėse. Kokie įspūdžiai? Koks jausmas atstovauti savo šalį? Galbūt pagrindinis karjeros tikslas nacionalinė rinktinė ar visgi WNBA ar kokia kita stipri Europos lyga?

Įspūdžiai labai geri, įgavau daug patirties ir reikiamų patarimų iš trenerių. Fantastiškas jausmas, kai stovi aikštelėje ir giedi „Tautišką giesmę‘‘, net šiurpuliukai eina per kūną… Žinoma, jaučiama atsakomybė, kai šalia užrašo „Lietuva“ puikuojasi tavo pavardė. Tikslai visada aukščiausi, svajonės kol kas mažos. Jaunimo rinktinės, tuomet moterų rinktinė. Kalbant apie klubinį krepšinį, WNBA ne mano skoniui, man labiau patinka taktinis, pozicinis krepšinis, todėl rinkčiausi Eurolygos turnyrą.

Kokį sportą rinktumėtes po krepšinio?

Deimantė: Stalo tenisą arba futbolą.

Klaudija: Kitas sportas po krepšinio turbūt būtų individualus. Kadangi mėgstu iššūkius, naujoves, turbūt bandyčiau kažką, kas man dar nebuvo apčiuopiama. Komandinis sportas mano gyvenime jau nuo mažens, todėl išsiugdžiau atsakomybės jausmą, nes ne tik nuo tavęs vieno viskas priklauso, privalai bendradarbiauti ir su likusia komandos dalimi, jei nori pasiekti pergalės. Todėl norėčiau išbandyti lengvąją atletiką, šakos dar nežinau, bet manau, kad tai mane vežtų taip pat, kaip ir krepšinis.

Kuri, jūsų manymu, linksmiausia komandos žaidėja? O rimčiausia?

Deimantė: Nuoširdžiai negaliu išskirti linksmiausios, nes visos turi savo „perliukų“ ir visos mėgsta pajuokauti. O rimčiausia… Galbūt jaunoji Klaudija Janionytė, bet manau, laikui bėgant irgi įskiepysim linksmumo.

Klaudija: Rimčiausią komandos žaidėją įvardinčiau Agnę Žiegytę, kadangi tai mūsų komandos patirtis ir ji žino, kur, kada ir kaip būti rimtai, ko iš tikrųjų reiktų pasimokyti. Linksmiausią žaidėją būtų sunku įvardinti, kadangi kiekvieną dieną, dirbdamos su merginomis, viena su kita dalijamės šypsenomis, per dieną nutikusiomis istorijomis ir tai duoda daug gerų emocijų ir juoko dozę.

Klaudija, Tavo brolis Ernestas Serkevičius taip pat yra krepšininkas. Ar namie jaučiama konkurencija, tritaškių turnyro nerengiate, kad galėtumėte išsiaiškinti santykius?

Su broliu, tarpusavyje, visiškai nejaučiam konkurencijos. O kaip tik, vienam ar kitam nuopoliui atsiradus, skatiname vienas kitą nenuleisti rankų, stengtis ir dirbt toliau. Turbūt abiems šiuo metu toks amžius, jog baigėsi namų muštynės, apsižodžiavimai ir visas vaikiškas pavydas. Augam, bręstam ir taip suvokiame, kad tik gerus santykius puoselėjant iš to gali išeiti kažkas gero!

Deimante, papasakok juokingiausią istoriją nutikusią komandoje?

Galbūt tai nėra labai juokinga, bet turėjome išvyką į Estiją. Išvažiuojame anksti ryte ir autobuse viena žaidėja pastebėjo, jog paliko mobilųjį telefoną savo mašinoje. Buvome netoli nuvažiavę, tad teko grįžti. Viską pasiemę, vėl išvažiavome, tačiau turėjome sustoti, nes vėl kažkas paliko telefoną. Pagaliau įvažiavome į autostradą, kelias merginas turėjome paimti Panevėžyje, skambindami, kad esame netoliese, priminėme, kad nepamirštų paso. Spėkit kas nutiko? Viena žaidėja, važiuodama iš Vilniaus, pasakė, kad paliko visus dokumentus namuose… Tuo metu visos juokėsi. Tada man paskambino kita mergina ir pasakė, jog paliko pasą Kaune ir bijojo pasakyti treneriams. Tuo metu atrodė juokinga… Dabar pagalvojus, nežinia kas galėjo nutikti. Gerai, kad galvų nepamiršome.

Abi vis dar esate moksleivės. Įtemptame sportiniame režime kartais laiko pamokoms gali nelikti. Ar dažnai tenka nešti auklėtojai šokoladą, kad pateisintų praleistas pamokas?

Deimantė: Tiesą sakant, nereikia. Dažniausiai pasiteisinu pati, per mamos prisijungimą elektroniniame dienyne. Kažkaip juk reikia suktis iš padėties (juokiasi).

Klaudija: Šokolado, kad pateisintų pamokas, nešti nereikia, kadangi tėvai būna informuoti, kai nebūnu mokykloje ir jie pateisina pamokas. Tik su mokytojais būna problemų, kadangi ne visi palaiko sportą, ne visi supranta, ką reiškia tiek sportuoti ir kad retkarčiais gali pritrūkti laiko mokslams. Tačiau visada stengiuosi rasti kompromisą ir draugauti su mokytojais, aišku, ne su visais pavyksta (juokiasi).

Mėgstamiausi jūsų krepšininkai?

Deimantė: Turbūt tai būtų Š.Jasikevičius, S.Curry ir mažylis Isaiah Thomasas.

Klaudija: Numeris vienas – mylimiausias mano krepšininkas Mindaugas Kuzminskas. Tačiau taip pat jaučiu simpatijas tokiems krepšininkams, kaip Tony Parkeris, Marcas Gasolis, Stephenas Curry ir augančiai Latvijos krepšinio žvaigždei Kristapui Porzingiui. Moterų krepšinyje mano dievaitė yra Diana Taurasi.

Įdomiausios/įsimintiniausios rungtynės karjeroje?

Deimantė: Daug tokių buvo, bet išskirčiau Akvilės moterų krepšinio lygos pusfinalio dvikovą prieš Ukmergės komandą, tada laimėjome paskutinę sekundę ir patekome į finalą.

Klaudija: Man įsimintiniausios varžybos vyko maždaug prieš ketverius metus, buvo mažasis moksleivių lygos finalas ir atėjom į varžybas iškelta galva, lyg jau laimėjusios. Tuomet vos negavom skaudžios pamokos, kaip reikia įvertinti varžovą. Gera žinia ta, jog mums pavyko pasiekti pergalę. Tačiau per paskutinę minutės pertraukėlę iš trenerės veido supratome, jog pralošinėdamos paskutinėmis sekundėmis suorganizuoti kelias atakas ir išplėšti pergalę šansų turime mažai – o gal jų ir visai nėra. Tada pasirodė komandos vienybė ir noras laimėti bet kokia kaina. Kai visu šimtu procentų dirba penkios žaidėjos aikštelėje ir dar septynios, likusios ant suolo, atsiduoda šimtu dvidešimt procentų, kartais ir neįmanomą galima padaryti įmanomu. Prisiminus, visada išspaudžiu šypseną. Išplėšėm neįtikėtiną pergalę, bet tuo pačiu gavom didelę pamoką ateičiai.

Prieš kurias žaidėjas sunkiausia žaisti?

Deimantė: Negalėčiau kažko išskirti, bet iš komandos turbūt visos sutiktų, kad sunkiausiai žaisti prieš Helmą Vyšniauskaitę, ji žaidžia su didėle jėga, būna prasileidžiu iš alkūnės kokį…

Klaudija: Sunkiausia yra žaisti prieš kibias žaidėjas, kurios arti ginasi ir neleidžia žaisti laisvai.

Ko palinkėtumėte komandai Naujųjų metų proga?

Deimantė: Palinkėsiu tokio pat noro ir kovingumo, kokį demonstravome. Dar, žinoma, norėčiau palinkėti truputį sėkmės, nes mums dažnai jos pritrūksta.

Klaudija: Naujųjų metų proga savo komandai palinkėčiau daugiau pasitikėjimo savimi. Manau, kad dažnai nuvertiname save ir dėl šios priežasties nepasiekiame maksimumo. Taip pat ryžto paskutinėmis sekundėmis atakuojant krepšį, kadangi ne vieną pergalę paleidom sau iš rankų. Ir dar daugiau šypsenų veiduose, nes tai kuria mūsų komandos atmosferą ir geresnį darbą treniruočių metu!

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Kibirkšties" krepšininkės tapo ugnesėmis gelbėtojomis (video)
"Kibirkšties" krepšininkės tapo ugnesėmis gelbėtojomis (video)
Antrus metus iš eilės Lietuvos moterų krepšinio lygos bronzos medaliais pasidabinusios Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės Laura Juškaitė ir Laurita Jurčiūtė
Lemiamos LMKL finalo serijos rungtynės - vos antrą kartą istorijoje
Lemiamos LMKL finalo serijos rungtynės - vos antrą kartą istorijoje
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje prireiks visų penkerių rungtynių tam, kad paaiškėtų čempionės.Marijampolės „Sūduvos“ ekipa seriją pradėjo pergale
Prireiks lemiamos kovos: "Sūduva" išlygino LMKL finalo serijos rezultatą
Prireiks lemiamos kovos: "Sūduva" išlygino LMKL finalo serijos rezultatą
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) serijoje prireiks lemiamų rungtynių. Marijampolės „Sūduva“ svečiuose 71:64 (20:21, 17:22, 11:9, 16:19) pralaužė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“
"Sūduvos" treneris prieš lemiamą finalo mačą: rezultatui atsiliepia baimė klysti ir pralaimėti
"Sūduvos" treneris prieš lemiamą finalo mačą: rezultatui atsiliepia baimė klysti ir pralaimėti
Marijampolės „Sūduvos“ komanda ruošiasi lemiamoms Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo rungtynėms. „Sūduva“ trečiadienį namuose nusileido „Hoptrans-Sirenoms“
L.Šalkus: išvykoje parodyti tokį charakterį yra fantastika (komentarai, video)
L.Šalkus: išvykoje parodyti tokį charakterį yra fantastika (komentarai, video)
Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ po pergalės 92:82 prieš Marijampolės „Sūduvą“ skiria vos vienas žingsnis iki antrojo iš eilės Lietuvos moterų krepšinio
"Sūduva" krito dar kartą, o "Hoptrans-Sirenos" priartėjo prie LMKL aukso
"Sūduva" krito dar kartą, o "Hoptrans-Sirenos" priartėjo prie LMKL aukso
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionės ir toliau sėkmingai žingsniuoja finalo serijoje. Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ svečiuose 92:82 (18:14, 31:19, 25:21, 18:28) nugalėjo
V.Kuktienė: tai buvo paskutinės mano rungtynės (trenerių komentarai, video)
V.Kuktienė: tai buvo paskutinės mano rungtynės (trenerių komentarai, video)
Vilniaus „Kibirkšties“ ekipa iškovojo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) bronzos medalius, kai serijoje 3:0 pranoko Klaipėdos „Fortūną“.Nuo vasario
"Kibirkštis" antrą sezoną iš eilės pasipuošė LMKL bronzos medaliais
"Kibirkštis" antrą sezoną iš eilės pasipuošė LMKL bronzos medaliais (1)
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) bronzos medalius antrą sezoną iš eilės iškovojo Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojama Vilniaus „Kibirkštis“,
Sausakimšoje arenoje būsimos krepšininkės demonstravo savo sugebėjimus
Sausakimšoje arenoje būsimos krepšininkės demonstravo savo sugebėjimus
Sekmadienį vykusios Lietuvos moterų krepšinio lygos finalo rungtynės buvo itin svarbios ne tik abiejų komandų krepšininkėms. Jaudulio per jas neslėpė ir galbūt būsimos
"Hoptrans-Sirenos" dvigubai pagerino iki tol buvusį šio sezono lankomumo rekordą
"Hoptrans-Sirenos" dvigubai pagerino iki tol buvusį šio sezono lankomumo rekordą
Titulą ginančios Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ antrajame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijos mače užtikrintai 72:62 įveikė Marijampolės „Sūduvą“
Čempionės nepasiduoda: "Hoptrans-Sirenos" išlygino finalo serijos rezultatą
Čempionės nepasiduoda: "Hoptrans-Sirenos" išlygino finalo serijos rezultatą
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje – lygybė – titulą ginančios Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ namuose 72:62 (14:15, 27:12, 17:18, 14:17) pranoko
"Kibirkštis" - per žingsnį nuo bronzos medalių
"Kibirkštis" - per žingsnį nuo bronzos medalių
Antrąjį žingsnį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) bronzos medalių link žengė Vilniaus „Kibirkšties“ klubas, kuris išvykoje 65:48 (16:4, 16:15, 19:15, 14:14)
LMKL mažasis finalas: mačo pradžioje spurtavusi "Kibirkštis" nepaliko vilčių "Fortūnai"
LMKL mažasis finalas: mačo pradžioje spurtavusi "Kibirkštis" nepaliko vilčių "Fortūnai"
Pergale Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažojo finalo seriją pradėjo Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės, kurios namuose 75:56 (23:6, 15:20, 17:16, 20:14) įveikė
Strategai įsitikinę: antrasis LMKL finalo serijos mačas bus visai kitoks (VIDEO)
Strategai įsitikinę: antrasis LMKL finalo serijos mačas bus visai kitoks (VIDEO)
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo seriją pergale pradėjo Marijampolės „Sūduva“, kuri namuose 80:66 nugalėjo titulą ginančias Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“
Pirmajame LMKL finalo serijos mače marijampolietės užtikrintai įveikė čempiones
Pirmajame LMKL finalo serijos mače marijampolietės užtikrintai įveikė čempiones
Pergale Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo seriją pradėjo Marijampolės „Sūduva“, kuri namuose 80:66 (19:11, 21:16, 21:21, 19:18) pranoko titulą ginančias Kauno rajono
LMKL finale - pusfinalio trilerį prieš vilnietes laimėjusios "Hoptrans-Sirenos"
LMKL finale - pusfinalio trilerį prieš vilnietes laimėjusios "Hoptrans-Sirenos"
Titulą ginančios Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ antrus metus iš eilės žengė į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą. Lino Šalkaus auklėtinės 59:56 (20:19,
Įspūdingas trečiasis kėlinys "Sūduvai" lėmė bilietą į LMKL finalą
Įspūdingas trečiasis kėlinys "Sūduvai" lėmė bilietą į LMKL finalą
Pirmąja Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo dalyve tapo Marijampolės „Sūduvos“ ekipa, kuri išvykoje 82:47 (10:18, 23:15, 29:5, 20:9) nugalėjo Klaipėdos „Fortūną“
Po fantastiškos kovos "Kibirkštis" išplėšė lemiamą pusfinalio serijos mačą
Po fantastiškos kovos "Kibirkštis" išplėšė lemiamą pusfinalio serijos mačą
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio serijoje prireiks lemiamų, trečiųjų rungtynių. Vilniaus „Kibirkštis“ svečiuose 73:67 (22:16, 18:16, 26:12, 7:23) pranoko
L.Pikčiutės sezono mačas pažymėtas pergale LMKL pusfinalio starte
L.Pikčiutės sezono mačas pažymėtas pergale LMKL pusfinalio starte
Pergalingai Lietuvos moterų krepšini lygos (LMKL) pusfinalį pradėjo Marijampolės „Sūduvos“ klubas, kuris namuose 78:59 (19:15, 21:18, 25:14, 13:12) nepaliko vilčių Klaipėdos
LMKL čempionės tiesiausiu keliu pateko į pufinalį
LMKL čempionės tiesiausiu keliu pateko į pufinalį
Titulą ginančios Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionės Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ žengė į pusfinalį. Lino Šalkaus auklėtinės 91:56 (19:17, 16:15, 25:15,
LMKL reguliarusis sezonas: trigubas dublis, L.Svarytės dominavimas ir asmeniniai rekordai
LMKL reguliarusis sezonas: trigubas dublis, L.Svarytės dominavimas ir asmeniniai rekordai
Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) baigėsi kiek daugiau nei penkis mėnesius trukęs reguliarusis sezonas, kuris padovanojo nepamirštamų įspūdžių ir emocijų.Marijampolės „Sūduva“
LMKL pergales šventė "Fortūna", "Sūduva" ir "Sirenos"
LMKL pergales šventė "Fortūna", "Sūduva" ir "Sirenos"
Pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Klaipėdos „Fortūnos“ (13/10) krepšininkės, kurios svečiuose 71:61 (19:17, 16:14, 19:10, 17:20) pranoko Vilniaus
LMKL tritaškių konkurse - ir tituluota snaiperė
LMKL tritaškių konkurse - ir tituluota snaiperė
Intriguojančiame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) tritaškių konkurse dėl geriausios snaiperės vardo varžysis septynios dalyvės.Ryškiausia konkurso žvaigždė –
"Hoptrans-Sirenų" sąskaitoje - pergalė pusšimčio taškų skirtumu
"Hoptrans-Sirenų" sąskaitoje - pergalė pusšimčio taškų skirtumu
Lengvą pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (13/9), kurios svečiuose 95:46 (25:13, 19:14, 21:13, 30:6) nugalėjo Ukmergės
"Sūduva" - reguliaraus sezono laimėtoja, "Kibirkštis" turėjo vargo Šiauliuose
"Sūduva" - reguliaraus sezono laimėtoja, "Kibirkštis" turėjo vargo Šiauliuose
Pergalingai išvyka į Kauną baigėsi Marijampolės „Sūduvos“ (19/2) krepšininkėms, kurios Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse 77:65 (23:16, 22:12, 19:18,
Olimpinei svajonei įgyvendinti - bendra moterų krepšinio lyga su Latvija
Olimpinei svajonei įgyvendinti - bendra moterų krepšinio lyga su Latvija
Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijoje įvyko bendras LKF atstovų ir Lietuvos moterų krepšinio lygos bei klubų vadovų susitikimas. Jame buvo diskutuojama apie Lietuvos moterų
G.Meškonytė: apie mokslus Amerikoje, komplimentus ir vyrą plaukiką (VIDEO)
G.Meškonytė: apie mokslus Amerikoje, komplimentus ir vyrą plaukiką (VIDEO)
Vilniaus „Kibirkšties“ puolėjos Gabijos Meškonytės gyvenime krepšinis atsidaro nuo pat mažens. Jos mama buvusi legendinės „Kibirkšties“ žaidėja,
LMKL paaiškėjo dvi pusfinalio dalyvės
LMKL paaiškėjo dvi pusfinalio dalyvės
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) reguliarusis sezonas pasiekė finišo tiesiąją – komandoms liko sužaisti po 3–4 susitikimus ir prasidės atkrintamosios.Jau aišku,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (412) 07.21 14:34
Krepšinio torentai (125) 04.20 19:55
NBA 2014-2015 (967) 03.13 02:29
EuroBasket 2015 (42) 03.07 22:47
Apie
Draugaukime