Lietuvos rinktinė atlaikė brazilų šturmą ir olimpiadą pradėjo pergale

fiba.com
Olimpinį turnyrą Rio de Žaneire Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė pradėjo pergalingai. Jono Kazlausko auklėtiniai permainingose rungtynėse, kuriose po dviejų kėlinių pirmavo net 28 taškų skirtumu 82:76 (27:17, 31:12, 12:23, 12:24) palaužė šeimininkų Brazilijos krepšininkų pasipriešinimą ir B grupėje iškovojo pirmą pergalę.

Šios komandos prieš savaitę žaidė kontrolines rungtynes San Paule. Tada brazilai laimėjo 64:62.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.

Rungtynės prasidėjo agresyviomis dvikovomis ir neišprovokuotomis komandų klaidomis. Po sudėtingo J. Mačiulio dvitaškio rezultatas buvo lygus, tačiau čia pat Leandro Barbosas vėl išvedė šeimininkus į priekį 6:4. Du tolimus metimus iš eilės pataikę mūsiškiai išsiveržė į priekį - 10:8. Iki kėlinio pabaigus likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutėms po M.Kalniečio dvitaškio lietuviai įgijo 6 taškų persvarą - 18:12. Jau kitoje atakoje M.Kalnietis smeigė tritaškį, D.Sabonis pridėjo dvitaškį ir mūsiškiai turėjo rekordinį pranašumą - 23:14. Po pirmųjų dešimties minučių Lietuva pirmavo dviženkle persvara - 27:17.

Lietuviai antrojo kėlinio pradžioje apsukų nemažino - po M.Kuzminsko tolimo šūvio pranašumas išsaugo iki 14 taškų - 33:19. Antanas Kavaliauskas pelnė du taškus iš po krepšio, o Lietuva ir toliau didino atotrūkį - 37:19. Jono Kazlausko auklėtiniai ir toliau nemažino tempo, o R.Seibučio tritaškis su atakai skirto laiko pabaigos sirena brazilus pasiuntė į gilų nokdauną. Lietuvių persvara jau buvo dviguba - 48:24. Uraganinį mūsiškių puolimą pratęsė J.Mačiulis, po kurio tolimo metimo skirtumas tarp komandų tapo nepadorus - 54:26. Į rūbines rinktinės patraukė skirtumui esant dvigubam - 58:29.

Po didžiosios pertraukos per pirmą minutę brazilai surengė dvi greitas rezultatyvias atakas, po kurių skirtumas aptirpo - 58:33. Lietuviai greitai numalšino aikštės šeimininkų entuziazmą ir po P.Jankūno tritaškio vėl atstatė 30 taškų pranašumą - 65:35. L.Barbosos vedami brazilai kėliniui artėjant prie pabaigos sumažino deficitą - 70:47. L.Barbosa ir toliau siautėjo,o mūsiškių pranašumas prieš lemiamą ketvirtį ištirpo iki 18 taškų - 70:52.

Ketvirto kėlinio pradžioje brazilai ir toliau kabinosi į rungtynes ir mažino atsilikimą - 70:55. R.Seibutis pataikė labai svarbų tritaškį ir nutraukė Lietuvos rinktinės taškų badą - 73:57. Po kitą sezoną "Žalgiryje" rungtyniausiančio Augusto Limos dvitaškio šeimininkų deficitas sumenko iki 11 taškų - 75:64. Nesėkmingai gynyboje žaidę lietuviai neatkovojo atšokusių kamuolių po savo krepšiu bei leido toliau artėti varžovams - 75:69. Kai iš Lietuvos rinktinės persvaros buvo likę tik 3 taškai (74:71) itin svarbų dvitaškį su varžovo pražangą pelnė D.Sabonis, kuris iš esmės buvo esminis šiose rungtynėse - 77:71. Po šios atakos brazilams jau stigo laiko ir Lietuvos rinktinė šventė dramatišką pergalę Rio de Žaneiro olimpiados starte - 82:76.

Lietuva: M.Kalnietis (3/5 dvit., 2/6 trit., 8 rez. perd.) - 16, P.Jankūnas (7 atk. kam.) - 15, R.Seibutis (3/4 trit.) - 11, J.Mačiulis (6 atk. kam.) ir D.Sabonis po 10, M.Kuzminskas - 8, J.Valančiūnas ir A.Kavaliauskas po 6, R.Javtokas, V.Kariniauskas ir M.Grigonis taškų nepelnė, A.Juškevičius aikštėje nepasirodė.

Brazilija: L.Barbosa (8/13 dvit.) - 21, R.Neto - 14, N.Hilario (8 atk. kam.) - 11, M.Huertas - 5 taškai.

Komentuoti
Greatest2016-08-07 22:46:46 Cituoti
Nu po dviejų kėlinių turbūt ne daug kas galvojo, kad likus pusantros minutės pergalė jau ant plauko kabės. Gerai kai baigiasi gerai, bet vienu metu Kazlausko veidas priminė tą kuris buvo kai žaidėm prieš bosnius ir Kleiza patempė arba kai su CSKA nuleido grajų FINAL 4.
Armored2016-08-07 22:21:48 Cituoti
O dar sako, kad mes mėgstam teisėjais skųstis. Visas raptors forumas pasiruošę teisėjus nulinčiuoti.
MrVycka2016-08-07 22:21:45 Cituoti
kaip pirmoje pusėje nė vienam priekaištų nebuvo, taip antroje visiems...daug ką kazlas turės pasakyti...su pergale visus!!!
Armored2016-08-07 21:59:51 Cituoti
Baisu artėjam prie visų laikų kliurkos...
MrVycka2016-08-07 19:04:51 Cituoti
žiauriai svarbios pirmos, atsiminkim sidnėjų, kai pirmas prapylėm italams, jei ne tas pralaimėjimas, finale mes būtumėm žaidę, o ne prancūzai, kuriuos grupėje sutriuškinom...

O.Matulionio karjera pakrypo į Pietų Ameriką
Osvaldas Matulionis tęsia savo turiningą krepšininko karjerą.Skelbiama, kad 26 -erių metų 200 cm ūgio puolėjas sukirto rankomis su Bauru „Paschoalotto“ komanda rungtyniaujančia
A.Štalbergas: džiaugiuosi dėl į rinktinę kviečiamų žaidėjų  (interviu)
A.Štalbergas: džiaugiuosi dėl į rinktinę kviečiamų žaidėjų (interviu)
Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris svečiuose 88:81 nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“
Ar A.Gudaitis ir M.Kalnietis nepakiš kiaulės "Žalgiriui"?
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiandien sieks diktuoti madas Italijoje. Madų sostinėje Milane kauniečiai Eurolygos rungtynėse išmėgins jėgas su „Armani Olimpia“
M.Kalnietis: "Žalgiris" subūrė naują sudėtį, bet jau dabar yra stiprus ir pavojingas
Milano „Mediolanum Forum“ treniruočių salėje treniruotę užbaigę „AX Armani“ krepšininkai atliko paskutinius metimus, o būrys žurnalistų iš Lietuvos jau buvo
D.Adomaitis paskelbė sutrumpintą rinktinės sąrašą, jame nėra D.Motiejūno
Antradienio popietę Vilniuje, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Dainius Adomaitis pristatė reprezentacinės šalies komandos kandidatų sąrašą Pasaulio čempionato
Kas laukia M.Kalniečio? "AX Armani" gynėjų grandį papildė C.Jerrellsas
Milano "AX Armani" ekipa, kurios garbę gina du lietuviai Artūras Gudaitis ir Mantas Kalnietis nusprendė papildyti gynėjų grandį dar vienu krepšininku."Dizaineriai" į savo
D.Dulkys ilgam iškrito iš rikiuotės (rinktinei tikrai neatstovaus)
Stambulo „Buyuksehir Belediyesi“ klubo garbę šį sezoną ginantis Deividas Dulkys bus priverstas kurį laiką praleisti be krepšinio.Į Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio
D.Adomaitis paskelbė išplėstinį Lietuvos rinktinės sąrašą
Likus trims savaitėms iki Pasaulio čempionato atrankos rungtynių su Kosovo ir Lenkijos komandomis, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis paskelbė 24-ių kandidatų sąrašą,
A.Gudaitis buvo naudingiausias komandoje, tačiau "AX Armani" pralaimėjo Izraelyje
Artūras Gudaitis ir vėl laiką aikštėje išnaudojo itin produktyviai, tačiau jo ir Manto Kalniečio atstovaujamai Milano "AX Armani" (1/4) komandai antrosios pergalės Eurolygos
M.Kalniečio ir J.Theodore'o tandemas nukalė pirmą "AX Armani" pergalę
Pirmą pergalę Eurolygoje šį sezoną iškovojo Manto Kalniečio ir Artūro Gudaičio atstovaujama Milano "AX Armani (1/3) komanda."Dizaineriai" savo aikštėje po dramatiškos
J.Mačiulio akivaizdoje - įspūdingas A.Gudaičio pasirodymas Madride
Įspūdingą pasirodymą trečiajame Eurolygos reguliaraus sezono ture surengė Artūras Gudaitis, tačiau jo ir Manto Kalniečio atstovaujamos Milano "AX Armani" (0/3) nuo nesėkmės tai neišgelbėjo."Dizaineriai"
A.Gudaičio indėlis į "dizainerių" pergalę svarus, M.Kalnietis - vėl neregistruotas
Milano "AX Armani" (4/0) ekipa, kuriai atstovauja Mantas Kalnietis ir Artūras Gudaitis Italijos krepšinio lygos čempionate toliau žygiuoja be suklupimų."Dizaineriai" savo
A.Gudaitis taškus rinko baudų metimais, o "AX Armani" išplėšė pratęsimą, bet ne pergalę
Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujama Milano "AX Armani" (0/2) ekipa patyrė apmaudžią nesėkmę Eurlygoje."Dizaineriai" savo aikštėje po dramatiškos 45
R.Seibutis: "Nieko aukščiau nei rinktinė negali būti" (video interviu)
Renaldas Seibutis skambiai pradėjo naują „Betsafe–LKL“ čempionatą ir pateikė rimtą paraišką rinktinę formuojančiam Dainiui Adomaičiui.32 metų gynėjas po blankaus sezono
M.Grigonis. Į pergales su Lietuva
Mano šeima yra tipinė lietuviška. Tėvas ir senelis žiūri visas „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės rungtynes, brolis labai serga ir domisi krepšiniu, o močiutė negali
Galingas A.Gudaičio sugrįžimas į Eurolygą, M.Kalnietis - silpnai (video)
Galingas A.Gudaičio sugrįžimas į Eurolygą, M.Kalnietis - silpnai (video) (1)
Vilniaus "Lietuvos rytą" palikęs Artūras Gudaitis galingai grįžo į Eurolygą, kur rungtyniavo dar vilkėdamas Kauno "Žalgirio" marškinėlius.Ketvirtadienį vidurio puolėjo
"Dizaineriai" išvargo pergalę, A.Gudaitis žaidė naudingai
Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujama Milano "Olimpia" (2/0) komanda Italijos pirmenybėse žengia be pralaimėjimų, bet antrame ture turėjo daug vargo."Dizaineriai"
Kaip Lietuvos rinktinė atrodytų be Eurolygos žaidėjų?
Kol FIBA ir Eurolyga vis dar pešasi, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis braižo galimai neįprastos rinktinės kontūrus.FIBA organizacijai vakar nusprendus, kad nacionalinių
M.Špokas - apie tikslus rinktinėms, "langų" sąrašą ir kita (video konferencija)
Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas šiandien dalyvavo specialioje LKF TV vaizdo konferencijoje, kurioje atsakinėjo į sirgaliams
A.Gudaitis Italijos čempionate debiutavo galingu dvigubu dubliu
Milano "AX Armani" ekipa, kuriai atstovauja Artūras Gudaitis ir Mantas Kalnietis pergale pradėjo 2017 - 2018 metų sezono Italijos lygos čempionatą."Dizaineriai" išvykoje
Lietuvos policininkai tapo Europos vicečempionais
Europos policijos krepšinio čempionato finale Lietuva pralaimėjo Graikijai 84:95 ir iškovojo sidabro medalius.Kaip ir prieš ketverius metus, šį kartą vėl teko tenkintis
D.Adomaitis išvyko į JAV, patirties semsis "Celtics" klube
Neseniai iš "Eurobasket 2017" pirmenybių grįžęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis išvyko semtis patirties į Jungtines Amerikos Valstijas.Su Lietuvos
Milano klubas su A.Gudaičiu įveikė G.Oreliko ekipą ir iškovojo Supertaurę
Italijos Supertaurė lieka Milane. Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujamas "Ax Armani" klubas finale 82:77 (26:17, 14:22, 18:16, 24:22) palaužė Venecijos "Umana Reyer"
A. Gudaitis sėkmingai kovojo po krepšiu, o "AX Armani" pateko į Italijos Supertaurės finalą
Milano "AX Armani" komanda, kurios garbę gina Mantas Kalnietis ir Artūras Gudaitis žengė į Italijos supertaurės finalą."Dizaineriai" pusfinalyje 74:65 (20:13, 19:14, 20:17,
D.Adomaitis: esame krepšinio šalis, rinktinėje turi žaisti čia išugdyti žaidėjai
Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis šiandien dalyvavo specialioje Lietuvos krepšinio federacijos konferencijoje, kur atsakinėjo į žurnalistams
"FIBA pabusk!" - įspūdingas lietuviškas video kreipimąsis
Lietuvoje jau gerai žinomas vaizdo klipų apie krepšinį kūrėjas Giedrius Šiškovas, internetinėje erdvėje pasivadinęs „Gidranity" pseudonimu, pristato naują savo
Prieš Supertaurės turnyrą - rezultatyvus A.Gudaičio žaidimas draugiškame mače
Dviejų lietuvių atstovaujamas Milano "Emporio Armani" klubas trečiadienį draugiškame mače Kremonoje 84:80 įveikė vietos "Vanoli" ekipą.Artūras Gudaitis įmetė 11 taškų
Kuklūs M.Kalniečio ir A.Gudaičio indėliai į "AX Armani" pergalę
Mantas Kalnietis ir Artūras Gudaitis rezultatyviu žaidimu nepasižymėjo, o jų atstovaujama Milano "AX Armani" ekipa priešsezoninės rungtynėse 75:67 įveikė Pezaro "Consultivest"

Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45