Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos nusileido kroatams (video)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė toliau tęsia pasiruošimą 2017 metų Europos čempionatui. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pradėjo turnyrą Prancūzijoje ir pirmame mače ilgą laiką atsilikinėję, tačiau pademonstravę charakterį 80:82 (20:25, 18:20, 20:17, 22:20) nusileido Kroatijos rinktinei.

Paskutinį kartą Lietuvos ekipai kroatus pavyko nugalėti 2013 m. Europos čempionato pusfinalyje. Vėliau sekė trys pralaimėjimai iš eilės, o pats šviežiausias – pernai metų olimpinėse žaidynėse.

Šįkart lietuviai ir toliau vertėsi be mūsų šalyje likusių Mariaus Grigonio ir Evaldo Kairio, o rinktinės trenerių štabas mačui neregistravo Ado Juškevičiaus, Roko Giedraičio ir Deivydo Gailiaus, tačiau pirmą sykį aikštėje pasirodė Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis.

Orleano mieste, 3300 žiūrovų talpinančioje „Palais des Sports“ arenoje, lietuviai susitikimą pradėjo tokios sudėties: M.Kalnietis, Artūras Milaknis, J.Mačiulis, Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas.

Mačą dvitaškiu pradėjo kroatai, tačiau jau kitoje atakoje rezultatą išlygino J.Mačiulis. Sužaidus 3 minutes lietuviai atsilikinėjo 4:7, o 5 minutes – 8:12. Skirtumą kiek sumažino iš po krepšio pataikęs Artūras Gudaitis, tačiau Dario Šaričius atsakė keturiais taškais iš eilės (10:16). Aikštėje po keitimo pasirodęs Lukas Lekavičius smeigė tritaškį, tačiau kroatai atsakė tuo pačiu ir dar padidino savo pranašumą iki 8 taškų (13:21). Po minutės pertraukėlės Edgaras Ulanovas pelnė 4 taškus, tritaškį pridėjo Mindaugas Kuzminskas ir tik nesėkminga paskutinė mūsiškių ataka gynyboje leido varžovams pirmauti 5 taškais (20:25).

Antrą kėlinį tritaškiu pradėjo M.Kuzminskas, tačiau jau kitoje atakoje puolėjas prametė iš tos pačios pozicijos, kroatai pelnė du taškus su pražanga, pridėjo tritaškį ir lietuviams dar sykį suklydus pirmą kartą šiame mače pasiekė dviženklę persvarą (23:33). Po minutės pertraukėlės prasidėjo tikras tritaškių konkursas. Taikliai iš toli atakavo Martynas Gecevičius, tokiu pačiu metimu atsakė Krunoslavas Simonas, tačiau jau kitoje atakoje tolimą „bombą“ paleido M.Kalnietis, o po netaiklaus kroatų tritaškio dar vieną pataikė M.Gecevičius (32:36). Likus 3 minutėms iki ketvirčio pabaigos kroatai atstato savo pranašumą (32:40). Sėkmingą atkarpą sužaidė J.Mačiulis (37:43), tačiau likus 30 sekundžių 3 pražangą gavo D.Motiejūnas, o kėlinys baigėsi lietuviams atsiliekant 7 taškais (38:45).

Trečiasis kėlinys lietuviams prasidėjo itin nesėkmingai: sužaidus 10 sekundžių čiurnos traumą patyrė J.Valančiūnas, o jau po kelių akimirkų smūgį į veidą gavo A.Gudaitis. Kroatai pelnė 5 taškus be atsako ir sužaidus 2 minutes pasiekė rekordinę savo persvarą (38:50). Tačiau jau netrukus į aikštę grįžo J.Valančiūnas ir lietuviai mažino savo atsilikimą. Dvitaškį pridėjo pats vidurio puolėjas, o po M.Kuzminsko dėjimo į krepšį mūsiškių atsilikimas sumažėjo iki 9 taškų (46:55). Nors tada keturis taškus iš eilės pelnė kroatai (46:59), tačiau tada puikų individualų pasirodymą surengė M.Kuzminskas. Puolėjas pelnė 6 taškus, 4 pridėjo E.Ulanovas, o paskutinę sekundę dvitaškį įmetė ir L.Lekavičius. Po trijų kėlinių Lietuvos rinktinės deficitas buvo jau tik 4 taškai (58:62).

Ketvirtą kėlinį trimis taškais pradėjo lietuvių varžovai (58:65), tačiau tada puikią ataką surengė musiškiai: L.Lekavičius spurtavo per visą aikštę ir atliko perdavimą E.Ulanovui, kuris užbaigė ją dėjimu. Sužaidus 3 minutes J.Mačiulis smeigė tritaškį ir apkarpė atsiliką iki 2 taškų (63:65). Atsilikimą dar per pusę sumažino D.Motiejūnas, tačiau kroatai nesiruošė atiduoti iniciatyvos: keturis taškus pelnė D.Šaričius, o tolimą metimą pataikė Bojanas Bogdanovičius (66:72). Sunkų tritaškį iš kampo smeigė J.Mačiulis, netrukus puolėjas pats perėmė kamuolį, M.Kalnietis dėjimu užbaigė ataką ir likus 3 minutėms komandas skyrė 1 taškas – 73:74. Taikliais baudų metimais apsikeitė B.Bogdanovičius ir J.Valančiūnas (75:76), o tada iniciatyvos ėmėsi kroatas D.Šaričius – jo sąskaitoje prasiveržimas ir tolimas metimas (75:81). Likus 30 sek. M.Kuzminskas pelnė du taškus iš po krepšio, lietuviai netrukus perėmė kamuolį ir dar vieną tritaškį smeigė „Knicks“ puolėjas. Likus 10 sekundžių komandas skyrė 1 taškas – 80:81. Lietuviai dar sykį perėmė kamuolį, tačiau M.Kalniečio metimas buvo netikslus, o buvęs „žalgirietis“ Marko Popovičius likus 5 sekundėms pataikė vieną baudą iš dviejų (80:82). J.Mačiulio tritaškis likus kelioms sekundėms tikslo nepasiekė, tačiau J.Valančiūnas atkovojo kamuolį ir kroatai jį baudavo, kai laikas jau buvo pasibaigęs. Vistik vidurio puolėjas nepataikė baudos metimų ir Lietuvos rinktinė turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 80:82.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Mindaugas Kuzminskas, kuris pelnė 21 tašką (4/8 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 4/4 baudos) ir atkovojo 2 kamuolius.

Jonas Mačiulis (2/8 tritaškiai, 4 rez. per.) ir Jonas Valančiūnas (3/10 dvitaškiai, 11 atk. kam.) pelnė po 12 taškų, Edgaras Ulanovas – 10 (9 atk. kam.), Lukas Lekavičius – 7 (1/5 tritaškiai), Martynas Gecevičius – 6, Mantas Kalnietis (7 rez. per.) ir Donatas Motiejūnas (6 atk. kam.) po 5, Artūras Gudaitis – 2, Artūras Milaknis taškų nepelnė, o Mindaugas Girdžiūnas ir Eimantas Bendžius aikštėje nepasirodė.

Kroatijos rinktinės gretose Dario Šaričius pelnė 28 taškus (3/4 tritaškiai) ir atkovojo 9 kamuolius, Bojanas Bogdanovičius įmetė 21 tašką (5/8 tritaškiai), o Krunoslavas Simonas surinko 9 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais jau rytoj (ketvirtadienį), kai 21:30 val. susikaus su šeimininke Prancūzijos rinktine. Pirmame turnyro mače prancūzai antradienį 87:92 nusileido kroatams. Su prancūzais lietuviai sužais ir dar vieną mačą, rugpjūčio 15-tą dieną, Kaune.

"Juventus" gretas sustiprino patyręs amerikietis
Sudėties komplektavimo darbus bebaigiantis Utenos „Juventus“ klubas sulaukė dar vieno pastiprinimo. Gedimino Petrausko treniruojamas klubas sudarė vienerių metų sutartį su 32 metų 196
D.Adomaitis "atkabino" dar vieną žaidėją, D.Gailius negali žaisti dėl ligos
"Eurobasket 2017" besiruošiančioje Lietuvos nacionalinėje komandoje liko penkiolika kandidatų.Ketvirtadienį vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis pasakė "ačiū" buvusiam
Didysis krepšinis grįžta į 10 metų jubiliejų švenčiančią Šiaulių areną
Po metų pertraukos ant Šiaulių arenos parketo ir vėl įžengs Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, kuri rupgjūčio 23 –ą dieną 19:30 val. kontrolinėse rungtynėse
Buvęs žalgirietis M.Delašas lieka Italijoje ir bus paskirtas kapitonu
Kapo d'Orlando "Betaland" klubas oficialiai paskelbė apie kontrakto pratęsimą su buvusiu Kauno "Žalgirio" aukštaūgiu Mario Delašu.Taip pat skelbiama, kad kroatas
Gimtadienį švenčiantis R.Giedraitis: malonu, kad "Lietuvos ryto" aistruoliai mumis pasitiki
Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkas Rokas Giedraitis šią vasarą ilsėjosi nedaug – pasibaigus sezonui jis sportavo individualiai, liepą atšventė savo vestuves,
J.Grangeris oficialiai tapo "Baskonia" žaidėju
Stambulo "Anadolu Efes" ekipą palikęs Jaysonas Grangeris trečiadienį oficialiai tapo Tado Sedekerskio bendraklubiu Vitorijos "Baskonia" komandoje.Nors Urugvajuje gimusį amerikietį
Rinktinė nutraukė nesėkmių seriją revanšu prancūzams (Mačiulio video interviu)
Rinktinė nutraukė nesėkmių seriją revanšu prancūzams (Mačiulio video interviu) (2)
Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė šiandien Kaune sužaidė dar vienas kontrolines rungtynes, kuriose nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų
V.Baumila: "Be krepšinio nebūčiau tuo, kas esu" (projekto pristatymas)
Jau rugpjūčio mėnesio pabaigoje didelė dalis Lietuvos krepšinio mokyklų pakvies jaunuosius krepšininkus ir krepšininkes bei jų tėvelius į atvirų durų dienas, kuriose pristatys
"Nevėžį" sustiprino gynėjas iš Latvijos
„Nevėžio“ komanda toliau rikiuoja sudėtį artėjančiam sezonui. Komandos naujoku tapo 24 metų latvis Robertas Stumbris.Pastarąjį sezoną Robertas rungtyniavo Latvijoje ir vilkėjo „Jekabpils“
Pasirengimą sezonui pradėjęs "Neptūnas" įvardino tikslus (K. Maksvyčio komentaras)
Klaipėdos „Neptūnas“ pradėjo pasiruošimą 2017–2018 m. sezonui. Pirmoje treniruotėje centriniame Klaipėdos stadione prakaitą liejo ir ekipos senbuviai, ir naujokai.Renaldas
Lietuvos rinktinė mače su prancūzais sieks nutraukti pralaimėjimų seriją
Į nesėkmių liūną draugiškų rungtynių maratone įkritusi Lietuvos krepšinio rinktinė reabilituotis bandys prie savų žiūrovų.  Kelias dienas pailsėję mūsų šalies
Vienas Krasnodaro klubo lyderių K.Jonesas paliks "Lietuvos ryto" varžovų gretas
Vilniaus "Lietuvos ryto" varžovas Europos taurės turnyre Krasnodaro "Lokomotiv Kuban" klubas atsisveikins su vienu lyderių Kevinu Jonesu.Apie tai, kad amerikietis paliks Rusijos
Oficialu: NBA čempionas N.Cole'as tapo "Maccabi" žaidėju
Tel Avivo "Maccabi" klubas oficialiai pranešė, kad Izraelio komandos atakoms kitą sezoną diriguos Norrisas Cole'as.Amerikietis profesionalo karjerą pradėjo 2011 metais Majamio
A.Toupane'as: Š.Jasikevičius pabrėžė, jog padės man tobulėti bei tapti geresniu
Naujasis Kauno „Žalgirio“ komandos puolėjas Axelis Toupane praėjusią savaitę pasitiko intensyvia dienotvarke. Pirmadienį Kaune sėkmingai praėjęs medicininę apžiūrą prancūzas spėjo
Prancūzijos rinktinė atvyko į Kauną (video)
Pirmadienio popietę užsakomuoju reisu į Kauną atskrido nacionalinė Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinė. 15 krepšininkų, treneriai ir personalas VIP klasės autobusu atvyko į
"Vytauto" komandoje pirmą kartą klubo istorijoje rungtyniaus amerikietis
Prienų - Birštono "Vytauto" klubo metraščiuose pagaliau atsiras įrašas bylojantis, kad šioje ekipoje rungtyniavo žaidėjas iš Jungtinių Amerikos Valstijų
"Nevėžio" atakoms diriguos įžaidėjas iš JAV
Kėdainių „Nevėžis“ toliau rikiuoja gretas artėjančiam sezonui. Šiandien klubas pasirašė kontraktą su 185 cm ūgio įžaidėju iš Amerikos Malkolmu Grantu.Praėjusį
Modestas Paulauskas sudarė ilgalaikę sutartį su "Palanga"
„Palangos“ krepšinio komanda toliau rikiuoja savo gretas artėjančiam sezonui. Kitą sezoną komandoje žais 21-erių metų 209 cm ūgio puolėjas Modestas Paulauskas.Su šiuo
Serbijos rinktinei negalės padėti ir buvęs "Lietuvos ryto" gynėjas N.Nedovičius
Serbijos rinktinei nesiseka surinkti pajėgiausios sudėties "Eurobasket 2017" turnyrui.Olimpinių čempionų gretose nematysime tokių garsių žaidėjų kaip Nemanja Bjelica ir Nikola jokičius,
Kovai "Eurobasket 2017" rengiasi ypatingi debiutantai (straipsnis)
Rinktinės debiutantai dažniausiai būna nedrąsūs, kelioms minutėms nuo atsarginių suolelio pakylantys jaunuoliai. Rugpjūčio 31 d. prasidėsiančiame Europos čempionate bus ir kitokių debiutantų.
Oficialu: "Lietuvos rytą" papildė Italijoje sėkmingai rungtyniavęs amerikietis
Oficialu: "Lietuvos rytą" papildė Italijoje sėkmingai rungtyniavęs amerikietis (3)
Nenumaldomai artėjant naujajam krepšinio sezonui „Lietuvos ryto“ komanda toliau rikiuoja savo gretas. Vilniaus klubą sustiprino atletiškas aukštaūgis iš JAV Robertas
Kaune liejosi aistros: paaiškėjo visi "Sprite" talentų kovos finalo dalyviai
Kaune penktadienį liejosi aistros. Čia vyko „Sprite“ talentų kovos vienas prieš vieną II etapo kovos, kur jaunieji krepšininkai ir krepšininkės dalinosi paskutinius
Rinktinė atsisakė R.Giedraičio paslaugų
"Eurobasket 2017" besiruošiančioje Lietuvos nacionalinėje rinktinėje liko 16 žaidėjų. Vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis padėkojo 24 metų 198 cm ūgio Rokui Giedraičiui.Vilniaus
Įspūdingas "Juventus" žingsnis: atakas rengs vienas geriausių Lenkijos lygos žaidėjų
Utenos „Juventus“ klubas rado ko gero svarbiausią artėjančio sezono komandos dėlionės sraigtą. Gedimino Petrausko taktiniam sumanymams aikštelėje artimiausius dvejus metus vadovaus
"Juventus" prisiviliojo LKL puikiai pasirodžiusį puolėją K.Guščiką (video)
Utenos „Juventus“ klubas laimėjo principinę kovą iškart su keliomis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ekipomis ir prisiviliojo 25 metų 205 cm ūgio Karolį Guščiką.
B.Wanamakeris sukirto rankomis su "Vyčiu" (video)
Šakių „Vyčio“ komandą papildė puikiai praėjusį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniavęs 28-erių metų 185 cm ūgio amerikietis Brianas Wanamakeris.Su šiuo
Turnyre Prancūzijoje Lietuvos rinktinę sutriuškino šeimininkai (Adomaičio komentaras) (5)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tęsdama pasiruošimą 2017 metų Europos čempionatui, baigė draugišką trijų komandų turnyrą Prancūzijoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai