LKL apžvalga: "Žalgirio" revanšas, "Nevėžio" pakilimas, permainos ir kita

Septintoji „Betsafe–LKL“ pirmenybių savaitė atnešė vis dar pergalių badą juntantį „Vytautą“, artėjančias permainas Vilniaus komandoje, debiutavusius Pasvalio ir Klaipėdos ekipų įžaidėjus, pokyčius Šiauliuose bei atsirevanšavusį ir progresuojantį „Žalgirį“. LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės krepšininku tapo ukrainietis Vladyslavas Koreniukas. 23-ejų aukštaūgis sužaidė karjeros Lietuvoje mačą Šiauliuose bei atvedė Kėdainių „Nevėžį“ į trečiąją pergalę paeiliui.

209 cm ūgio centras per 28 minutes pelnė 23 taškus (10/13 dvit.), atkovojo 9 kamuolius bei surinko 32 naudingumo balus.

„Atvirai pasakius, esu patenkintas, bet svarbiausia – padėti komandai laimėti, – LKL.LT teigė 23 metų 209 cm ūgio „Nevėžio“ centras. – Geriausias atpildas už darbą – komandos pergalė.“

Puikiai dėl kamuolių kovojantis aukštaūgis pagal šį rodiklį pirmauja visoje lygoje. V. Koreniukas per mačą vidutiniškai nusiima po 7 kamuolius.

Spalio geriausias. Praėjusio mėnesio geriausiu lygos krepšininku išrinktas „Neptūno“ puolėjas Arnas Butkevičius.

25-erių krepšininkas demonstruoja geriausią sportinę formą karjeroje. Per šešerias spalį žaistas rungtynes atletas vidutiniškai rinko net po 25,5 naudingumo balo. Nė vienas kitas „Betsafe–LKL“ žaidėjas neturėjo 20 naudingumo balo vidurkio.

„Stebuklų ieškoti nereikia, – vertindamas savo formą LKL.LT sakė A. Butkevičius. – Gerai jaučiuosi komandoje, ir tai trenerio nuopelnas. Prisideda ir jo propaguojamas žaidimo stilius. Be to, įdėjau papildomo kryptingo darbo – tai daug smulkių dalykų, kas lemia geresnį žaidimą.“

Didžiausią naudą ekipai A. Butkevičius neša ne rinkdamas taškus, kurių vidutiniškai pelnydavo po 12,5 taško, o savo universaliu žaidimu. Puolėjas vidutiniškai per mačą atkovodavo po 6,5 ir perimdavo po 3,3 kamuolio bei atlikdavo po 4,2 rezultatyvaus perdavimo. Klaipėdietis šiuo metu pirmauja lygoje pagal naudingumą ir perimtus kamuolius

Spalio mėnesį „Neptūnas“ užbaigė iškovodamas 4 pergales bei patirdamas 2 pralaimėjimus.

Revanšas. Kauno „Žalgiris“ nugalėjo paskutinę neįveiktą „Betsafe–LKL“ komandą. Šarūno Jasikevičiaus armija savo žiūrovų akivaizdoje 86:62 sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ bei atsirevanšavo už pralaimėjimą, patirtą sezono pradžioje.

Kaip iš natų žaidę aikštelės šeimininkai kiek užstrigę buvo trečiajame kėlinyje, kuomet per beveik 5 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o 10:0 atkarpą laimėjęs „Neptūnas“ deficitą sumažino iki 11 taškų (44:55).

Visgi tuomet Edgaras Ulanovas bloku pavaišino Laimoną Kisielių, Aaronas White‘as greitą ataką užbaigė dėjimu, o atsigavę žalgiriečiai ėmė tolti, kol tapo nebepavejami.

Auklėtinių pasirodymu bei žaidimo progresu buvo patenkintas ir Š. Jasikevičius. „Sužaidėme tikrai solidžiai ir žengėme žingsnį į priekį, – po dvikovos sakė strategas. – Ta prasta atkarpa, kuomet pralaimėjome 0:10, buvome praradę ritmą, koncentraciją ir suklydome net 4 kartus. Išskyrus šią atkarpą, manau, kad dominavome.“

Kauniečių gretose vėl rungtyniavo po traumos sugrįžęs Dee Bostas. Amerikietis įžaidėjas per 18 minučių pelnė 5 taškus (2/3 dvit., 0/2 trit.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Baigta. Įžaidėjo Marco Carterio karjera Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube artėja į pabaigą. Amerikietis su komanda nebuvo rungtynėse Pasvalyje, o po dvikovos strategas Rimas Kurtinaitis pripažino, kad klubas siekia nutraukti sutartį su vilčių nepateisinusiu gynėju.

Vilniečiams prireikė laiko suprasti, kad M. Carteris yra labiau atakuojantis gynėjas bei negali tinkamai valdyti komandos.

„Jis yra grynai antros pozicijos žaidėjas, bet turi neblogų savybių kamuolio valdyme ir stengėmės, jog turėtų tų savybių ir komandos valdyme. Deja, jis yra geras antros pozicijos žaidėjas, bet mes šitą poziciją turime pilną ir mes ieškome antro realaus įžaidėjo. Tokiu atveju vyksta derybos, kad gal pavyks nutraukti kontraktą. Tuomet ieškosime kito įžaidėjo.

Mes matome, jog su M. Carteriu pirmoje pozicijoje nesugebėsime žaisti to, ką norime. Šiaip jis yra labai geras vaikinas, labai profesionalus, gerai treniruojasi ir visai neblogas jo lygis. Deja, jis ne tos pozicijos, kokios mums reikia“, – situaciją aiškino R. Kurtinaitis.

„Betsafe–LKL“ pirmenybėse M. Carteris sužaidė devynerias rungtynes, vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 12,8 minutės, pelnydavo po 5,4 taško, atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 5,8 naudingumo balo.

Praradimas ir pamaina. „Šiauliai“ neteko vieno iš pagrindinių puolamųjų ginklų – Nicko Zeislofto. Amerikietis treniruotės metu patyrė delnakaulio lūžį, dėl kurio negalės rungtyniauti net du mėnesius.

N. Zeisloftas buvo antras rezultatyviausias šiauliečių krepšininkas (vid. 11.3 tšk.), į priekį užleisdamas tik Lauryną Birutį (vid. 11,7 tšk.).

Saulės miesto ekipa pamainos amerikiečiui ilgai neieškojo. 2 mėnesiams N. Zeisloftą pavaduoti atvyksta Akeemas Wrightas. 33-ejų krepšininkas praėjusį sezoną žaidė Kipre, Nikosijos „Apoel“ komandoje.

Europos taurės varžybų J grupės rungtynėse jis kovėsi su „Šiauliais“ ir į jų krepšį įmetė 23 ir 15 taškų.

Iš viso Europos taurės turnyre amerikietis sužaidė 12 rungtynių ir vidutiniškai aikštelėje praleido po 32,1 minutės, per kurias rinko po 14,5 taško, atkovojo po 5 kamuolius bei atliko po 1,8 rezultatyvaus perdavimo.

Šiuo metu „Šiauliai“ turi antrą ilgiausią pralaimėjimų seriją visoje lygoje. Antano Sireikos auklėtiniai pergalės skonio nepatyrė jau septyneriose rungtynėse paeiliui.

Pasikandžiojo. Traumų išretinti „Šiauliai“ lengvos pergalės „Lietkabeliui“ nedavė.

Atkakliame mūšyje panevėžiečiai dviženklį pranašumą pirmą kartą pasiekė vos trečio kėlinio pabaigoje. Visgi šiauliečiai sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir, likus 3 minutėms, komandas skyrė vos vienas tolimas metimas (63:66).

Patyręs „Lietkabelis“ mačo pabaigą sužaidė užtikrinčiau, nei jaunieji varžovai. Artūro Štalbergo auklėtiniai pelnė 4 taškus paeiliui, o vėliau tritaškį įsmeigęs Simas Jasaitis uždėjo galutinį tašką.

„Mes nebeturime guostis, kad esame nusilpę ar traumuoti – mes turime kautis, – po pralaimėjimo kalbėjo „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika. – Padarėme labai daug elementarių klaidų, dar reikia mokytis.“

Šiame mače panevėžiečiams padėti galėjo ir Lorenzo Williamsas, kuris pastarąsias dvi savaites nežaidė dėl nugaros skausmų. Tiesa, įžaidėjas per 11 minučių taškų nepelnė ir surinko -1 naudingumo balą.

Badas. Prienų–Birštono „Vytauto“ pergalių badas tęsiasi. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose kovėsi su priešpaskutinėje vietoje esančiu „Juventus“, tačiau pergalės iškovoti ir vėl nepavyko 82:93.

Prieniškiams nepadėjo ir net 16 įmestų tritaškių. Visgi stipriai tolimais metimais rėmęsi šeimininkai stygo agresyvesnio žaidimo arčiau krepšio. „Vytauto“ krepšininkai prie baudų metimų linijos stojo vos šešis kartus, kai Utenos komandos krepšininkai – 34.

„Pritrūkome žmonių, didžiąją mačo dalį žaidėme be penktos pozicijos žaidėjo, – po pralaimėjimo kalbėjo prieniškių treneris Virginijus Šeškus. – Rungtynių pabaigoje pas varžovus atsirado lyderis, kuris vedė komandą. Mes kovojome tris su puse kėlinio, praleidome 98 taškus, tačiau nepasakyčiau, kad vyrai blogai gynėsi.“

Uteniškių pagrindiniu pergalės kalviu tapo Anthony Irelandas. Įžaidėjas pelnė 24 taškus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

„Vytautas“ išlieka vieninteliu klubų čempionate savo sąskaitoje dar neturinčiu pergalės.

Debiutai. Praėjusią savaitę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse debiutavo du žaidėjai. Mėlynai baltus „Neptūno“ marškinėlius pirmą kartą užsivilko Jerry Johnsonas. 35-erių veteranas per 9 minutes dvikovoje su „Žalgiriu“ pelnė 2 taškus, prasižengė ir suklydo po du kartus bei surinko -2 naudingumo balus.

„Johnsonas atvyko čia praktiškai tiesiai iš lėktuvo, tai tikrai nepademonstravo, ką gali, – po dvikovos sakė „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis. – Jam trūksta treniruočių, galbūt ir geresnio pasirengimo sezonui. Jis geras žaidėjas, mes tikimės, kad jis padės, bet dar ne dabar.“

Po ketverių metų pertraukos į „Pieno žvaigždes“ sugrįžęs Trevonas Hughesas irgi pirmą kartą šį sezoną išbėgo ant parketo. 30-metis amerikietis pralaimėjimu „Lietuvos rytui“ paženklintame mače žaidė 27 minutes, pelnė 11 taškų (2/4 dvit., 1/5 trit., 4/6 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo bei surinko 16 naudingumo balų.

Karjeros rungtynes sužaidęs M.Kupšas leido "Juventus" įveikti  "Dzūkiją" (komentarai)
Karjeros rungtynes sužaidęs M.Kupšas leido "Juventus" įveikti "Dzūkiją" (komentarai)
Įtikinamą pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ (3/9) klubas. Paskutinėse rungtynėse prieš dviejų
"Chimki" savo aikštėje nusileido "Zenit" (efektingo momento video)
VTB Vieningoje lygoje kiek netikėtą nesėkmę dviženkliu skirtumu savo žiūrovų akivaizdoje patyrė Maskvos srities "Chimki" (4/2) komanda.Eurolygoje dalyvaujantys pirmenybių vicečempionai
"Lietuvos rytas" krito Klaipėdoje (video komentarai)
Klaipėdoje puikus šeštadienio vakaras: „Neptūnas“ (9/3) „Švyturio“ arenoje, stebint maždaug 5500 krepšinio sirgalių, Lietuvos krepšinio lygos
#TimeOutŽalgiris. Nuo žinomo modelio pasirinkimo iki flirtuojančių latvių
Didžiulė krepšinio sirgalių minia ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje stebėjo Eurolygos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vitorijos „Baskonia“ komandų.
Prognozės: "Žalgiris" laimės Panevėžyje, dėl vilniečių Klaipėdoje - neaišku
Nors „Žalgirio“ traukinys paskutiniame Eurolygos ture atsimušė į Vitorijos „Baskonia“, tačiau Lietuvos čempionai „Betsafe–LKL“ pirmenybėse žygiuoja
 Per "Neptūno" ir "Lietuvos ryto" mačą - kariai, atrakcijos vaikams ir kitos pramogos
Pastaruoju metu lyg ant bangos rungtyniaujantys Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai šeštadienį nuo 17.20 val. „Švyturio“ arenoje kils į principinį
Maskvoje - neįtikėtina dvikova ir čempionų pergalė paskutinę pratęsimo sekundę
Eurolygos aštuntajame ture susitiko dvi komandos, kurios vadinamos vienomis favoričių laimėti turnyrą.Čempionų titulą ginantys Stambulo "Fenerbahce" (5/3) krepšininkai Rusijoje
"Žalgirio" partnerių gretas stiprina aiškų planą turinti įmonė "Samsonas"
Prie vis augančio Kauno „Žalgirio“ komandos rėmėjų kolektyvo prisijungia jau 26-uosius metus skaičiuojanti mėsos perdirbimo įmonė UAB „Samsonas“.„Siekdami tapti geriausiais
M.Lukauskis braunasi į LKL metraščių viršūnę
Mindaugas Lukauskis jau šį savaitgalį gali pakilti į penktą vietą visų laikų rezultatyviausių LKL žaidėjų sąraše.Tačiau ypatingas momentas M. Lukauskio turėtų laukti gruodį
"Iš pusės žodžio": latvio užduotis - suprasti latviškai kalbantį lietuvį
Vargu, ar kas abejoja, jog lietuvių ir latvių kalbos panašios. Tačiau retas kuris šių kalbų panašumą išbandė praktiškai.Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkams
V.Čepukaitis: apie svajonę, blogiausią pirkinį ir liūdniausią matytą filmą
Kaip gerai pažįstate Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus ar trenerius iš žmogiškosios pusės? Žinote jų pastarąjį klubą, fiksuotą statistiką ar tam tikrus
"Žalgiriui" nepavyko pratęsti pergalių serijos Eurolygoje (video komentarai)
"Žalgiriui" nepavyko pratęsti pergalių serijos Eurolygoje (video komentarai) (1)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neatsilaikė prieš pastaruoju metu įspūdingai rungtyniaujančios Vitorijos „Baskonia“ komandos puolimą. Trečiajame kėlinyje turėtą
"Real" su J.Mačiuliu reabilitavosi - iškovojo triuškinančią pergalę
Madrido "Real" (5/3) klubas, kuriam atstovauja Jonas Mačiulis, atsigauna po siaubingo vakaro antradienį Vitorijoje, kai vietos "Baskonia" (3/5) ekipai pralaimėjo net 75:65.Ipanijos
Arti trigubo dublio buvęs N.Calathesas atvėsino "užsivedusią" "Anadolu Efes"
Dvi pergales iš eilės Eurolygoje po penkių nesėkmių paeiliui iškovojusiai Stambulo "Anadolu Efes" (2/6) komandai laimėjimų serijos pratęsti nepavyko.Buvusio žalgiriečio
Į Kauną atvykęs T.Shengelia: tikiuosi su "Žalgiriu" susitikti atkrintamosiose
Trečiadienio vakarą Kauno oro uoste nusileidusi Vitorijos „Baskonia“ ekipa tik trumpam užsuko į viešbutį, iš kurio pajudėjo į „Žalgirio“ areną. Čia baskai
Nuotaikingame derinyje - puikiai vienas kitą pažįstantis "Dzūkijos" duetas
Gediminas Navickas jau spėjo susibičiuliauti su ispanu Alejandro Hernandezu.Abu krepšininkai antrą sezoną atstovauja Alytaus „Dzūkijos“ klubui ir kartu leidžia nemažai laiko.A.
Milano klubui su A.Gudaičiu ir M.Kalniečiu pergalei prireikė dviejų pratęsimų
Praėjusią savaitę skaudžiai nuo Kauno "Žalgirio (4/3) namie nukentėjusi Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujama Milano "Ax Armani" (2/5) komanda reabilitavosi Eurolygoje.Trečiadienį
"Barcelona" iššvaistė milžinišką pranašumą ir pralaimėjo Bamberge
Praėjusiame sezone daug kritikos sulaukusi ir šiame žadėjusi padėtį pagerinti Barselonos "Barcelona" (2/5) neišlipa iš nesėkmių liūno.Katalonai Eurolygos mače išvykoje
Eurolygos finalo dalyvių dvikovoje - "Olympiakos" pergalė po pratęsimo
Eurolygoje trečiadienį susitiko du praėjusio sezono finalo dalyviai, o jų dvikovoje prireikė papildomo laiko.Graikijos vicečempionai Pirėjo "Olympiakos" (5/2) krepšininkai Turkijoje
LKL’25 legendos. Vladas Garastas
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
LKL'25. Neįtikėtinas 1996–ųjų "Žalgirio" triumfas ir į aikštę mestas traumuotas Ž.Ilgauskas
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną prisimena svarbiausius lygos gyvenimo momentus. Kiekvieną savaitę trečiadieniais pateikiame LKL.LT skaitytojams straipsnius apie istorines
Kelią į LKL studentai pradėjo "LKL akademijoje"
Keturiolika jaunuolių priėmė iššūkį ir įstojo į Lietuvos krepšinio lygos universitetą. LKL tęsia projektą mokyti ir šviesti jaunuolius, siejančius save su sporto
"Žalgiris" paskutinę pratęsimo sekundę laimėjo trilerį Malagoje
Antradienio vakarą Kauno „Žalgiris“ iškovojo kol kas dramatiškiausią šio sezono pergalę. Praradę 20 taškų persvarą žalgiriečiai buvo priversti žaisti pranešimą,
"Baskoinia" prieš dvikovą su "Žalgiriu" sutriuškino "Real" su J.Mačiuliu
Prieš ketvirtadienį Kaune vyksiančią Eurolygos dvikovą su "Žalgiriu" (4/7) netikėtai lengvą pergalę iškovojo Vitorijos "Baskonia" (2/5) klubas.Baskai savo žiūrovų
L.Lekavičius pasirodė labai prastai, bet "Panathinaikos" sutriuškino "Chimki"
Lukas Lekavičius pasirodė labai blankiai, tačiau jo atstovaujama Atėnų "Panathinaikos" (4/3) komanda šventė lengvą pergalę Eurolygoje.Graikijos čempionai namie 93:65 (26:16, 20:11,
Rezultatyvaus M.Gecevičiaus žaidimo Čempionų lygos mače nepakako
Rezultatyvaus Martyno Gecevičiaus žaidimo nepakako jo atstovaujamai Zielonos Goros "Stelmet" (2/4) komandai iškovoti pergalės FIBA Čempionų lygoje.Lenkijos klubas Prancūzijoje 82:95
G.Oreliko tritaškis paskutinėmis sekundėmis padovanojo pergalę komandai
Gediminas Orelikas dar kartą tapo rugntynių herojumi išplėšusiu pergalę savo komandai.Lietuvio atstovaujama Venecijos "Umana Reyer" (5/1) FIBA Čempionių lygos C grupės
E.McCollumo vedina "Anadolu Efes" išsivežė pergalę iš Tel Avivo
Antrą pergalę iš eilės po nesėkmingo starto Eurolygoje iškovojo Stambulo "Anadolu Efes" (2/5) komanda.Nesustabdomai žaidusio Erricko McCollumo vedinas Turkijos klubas svečiuose

Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45