LMKL pergales šventė vilnietės, kaunietės ir marijampolietės

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) čempionų vardą ginanti „Sūduva“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Marijampolietės išvykoje rezultatu 67:47 (17:15, 19:6, 21:9, 17:10) įveikė Klaipėdos „Fortūną“ ir iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų.

„Sūduva“ rungtynes pradėjo 6:0, tačiau iki kėlinuko pabaigos likus žaisti 3 minutes rezultatas jau buvo lygus 11:11, o ketvirtį pirmaudama dviem taškais baigė „Sūduva“ (17:15).

Antrojo kėlinuko pradžioje Andros Gabalytės tritaškis pirmą kartą išvedė „Fortūną“ į priekį (19:17). Į tai reaguodama „Sūduva“ suaktyvino gynybą ir tai davė vaisių. Marijampolietės surengė spurtą 17:0 ir pasiuntė šeimininkes į gilią duobę. Antrąjį kėlinį „Sūduva“ laimėjo net trylikos taškų skirtumu (19:6), o prieš didžiąją pertrauką LMKL čempionių pranašumas vis dar buvo solidus – 36:21.

Po ilgosios pertraukos „Sūduva“ iš karto surengė dar vieną galingą spurtą 12:2 ir jau pirmavo daugiau nei užtikrintai (48:23). „Sūduva“ savo persvarą sugebėjo išlaikyti iki pat rungtynių pabaigos, o laiko pasireikšti gavo ir jaunosios komandos žaidėjos.

„Fortūna“: Andra Gabalytė 25, Roberta Mizgerytė 8, Agnė Černeckytė 6.

„Sūduva“: Lina Mikelevičienė 18, Neringa Skadaitė 14, Stephanie Gardner 12, Justina Matuzonytė 9, Danielle McCray 8, Rita Milieškienė 6.

„Aistės-LSU“ pasiekė pirmąją pergalę sezone

Dvi galingai sužaistos kėlinių pabaigos lėmė tai, kad iš dviejų komandų, ieškojusių pirmosios pergalės naujajame sezone, akistatos nugalėtojomis išėjo Kauno „Aistės-LSU“. Nepaisant visų Ukmergės „Vilkmergės“ krepšininkių bandymų sugrįžti į rungtynes, galutinę persvarą savo rankose išlaikė kaunietės, nugalėjusios varžoves 76:64 (19:11, 21:12, 13:10, 23:31).

Mačo pradžioje anaiptol neatrodė, kad rungtynių baigtis paaiškės labai greitai. Kaip lygios su lygiomis kovojusios ukmergiškės jau pirmąją minutę išsiveržė į priekį ir likusią kėlinio dalį niekur nesirengė toli paleisti kauniečių – 2:0, 7:7, 11:12. Tačiau likusias 100 sekundžių ketvirtyje situaciją jau kontroliavo „Aistės-LSU“ – jos laimėjo atkarpą 7:0 ir susikūrė tvirtesnį pagrindą po savo kojomis tolimesnei mačo daliai. Antrasis kėlinys buvo pirmojo kopija – „Vilkmergės“ krepšininkės ilgą laiką žaidė lygiai ir, nors nesugebėjo priartėti, bent jau nebeleido viešnioms tolti tolyn. Visgi Ukmergės atstovės nepasinaudojo keliomis suteiktomis progomis, pramesdamos laisvus metimus netgi iš po krepšio, kuo „Aistės-LSU“ pasinaudojo iškart. Per pusę kėlinio aikštelėms šeimininkėms kaunietės leido įmesti tik tris taškus, kai pačios surinko 14 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo jau 17 taškų persvara – 40:23.

Nepaisant lyg ir saugaus atstumo, mačo įtampa niekur nedingo. Per pusę trečiojo kėlinio abi komandos sugebėjo pramesti tiek metimų, net nelietusių lanko, kiek jų užtektų kelioms rungtynėms. Kiek silpniau ketvirtį pradėjus „Aistėms-LSU“ ukmergiškės bandė grįžti į rungtynes, tačiau šios viltys truko neilgai. Po minutės pertraukėlės į aikštelę grįžusios kaunietės jau nedavė daugiau šansų varžovėms patikėti savo jėgomis, sumažino skubotų metimų skaičių ir išlaikė status quo mačo eigoje – 53:33. Netgi tokioje situacijoje „Vilkmergė“ dar nesirengė pasiduoti. Likus žaisti keturias minutes aikštelės šeimininkės sugebėjo priartėti 14 taškų atstumu (52:66), o dar po pusantros minutės skirtumas sumenko iki 12 taškų (57:69), o dar po minutės ukmergiškių deficitas jau buvo vienženklis (60:69). Vis dėlto Ukmergės komanda pralaimėjo dvikovą ir su laiku, ir su „Aistėmis-LSU“ – 64:76.

Kauno krepšininkės puikiai tvarkėsi su varžovėmis baudos aikštelėje – pačios mesdamos 54 % taiklumu (24/44), varžovėms jos tai leido daryti vos 29 % tikslumu (16/55).

„Vilkmergė“: Martyna Petrėnaitė 21 taškas (8 atk. kam.), Karolina Ambotaitė 12, Rita Žilinskaitė 10.

„Aistės-LSU“: Karolina Kazočiūnaitė 19 (7 atk. kam.), Gintarė Paulauskaitė 12, Klaudija Serkevičiūtė 11 (6 rez. perd.), Akvilė Baronėnaitė (14 atk. kam.) ir Gintarė Jasiunskaitė po 9.

Martyna Petrėnaitė, „Vilkmergės“ puolėja: „Labai gaila, kad turėjome tokį gerą šansą padaryti didelę šventę tiek Ukmergei, tiek pačioms sau, visam mūsų klubui, kuris pamažu virsta šeimyna, tačiau jo neišnaudojome. Tikiu, kad galime daug nuveikti, ir tai tik pirmos rungtynės, bus tik geriau, visos kovėsi, labai norėjo, treneris ir vadyba stipriai pergyveno ir palaikė, tačiau nesumesti metimai iš po krepšio leido varžovėms atitrūkti į priekį. Sveikinu „Aisčių-LSU“ komandą su pergale, o aš pažadu, kad mes dar parodysime, ką galime. Noriu padėkoti sirgaliams, kurie sukūrė nepaprastą atmosferą, ir buvo tikrai šeštas žaidėjas aikštelėje“.

Rokas Kondratavičius, „Aisčių-LSU“ vyr. treneris: „Sveikinu savo komandą su pergale, mums jos labai reikėjo pirmiausia psichologiškai, merginos šaunuolės. Kontroliavome rungtynes, žaidimas tikrai pagerėjęs, bet bangavimų neišvengta. Taip žaisti, kaip sužaidėme paskutines penkias minutes, negalima prieš jokį varžovą, nes iš karto varžovas gali nubausti. Pagrindinis dalykas, kurį vis dar reikėtų pataisyti ir tobulinti, yra gynyba“.

„Kibirkštis“ žygiuoja be pralaimėjimų

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda toliau šį sezoną neklumpa Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės savo arenoje 75:67 nugalėjo LMKL vicečempiones Kauno rajono „Sirenas“ ir iškovojo jau trečią pergalę.

Šiuo metu „Kibirkšties“ krepšininkės yra vienvaldės šalies pirmenybių lyderės.

Prieš rungtynes Lietuvos moterų krepšinio lyga apdovanojo abiejų komandų trenerius-asistentus. „Kibirkšties“ antrasis treneris Valdas Gecevičius buvo apdovanotas „Lelijos“ dovanų čekiu.

Mačą sėkmingiau pradėjo Kauno rajono klubas, kuris taikydamas spaudimą po visą aikštę privertė vilnietes klysti, o „Kibirkšties“ trenerę sužaidus pusę kėlinio prašyti minutės petraukėlės (5:10). Sostinės krepšininkės, daugiausiai amerikietės Shenitos Landry pastangomis, kuri per pirmas 10 minučių pelnė 12 taškų, buvo persvėrusios rezultatą (14:13), tačiau didelis kiekis klaidų (7 kld.) neleido laimėti pirmo ketvirčio (14:19).

Atrojo kėlinio pirmoje pusėje žaidimas tapo lygus, tačiau „Kibirkšties“ komanda ir toliau turėjo 4 taškų deficitą (22:26). Likus minutei, po penkių iš eilės Lauritos Jurčiūtės taškų, skirtumas sumažėjo iki 1 taško (31:32),  o paskutinę sekundę ataką per visą aikštę surengusi Laura Juškaitė išvedė vilnietes į priekį (33:32).

Trečią kėlinį septyniais taškais be atsako pradėjo „Kibirkšties“ ekipa (40:32). Netrukus žaidimas išsilygino, tačiau vilnietės ir toliau buvo priekyje (47:42). Vis tik paskutinę atkarpą sėkmingiau sužaidė Kauno rajono klubas, kuris likus minutei buvo sumažinęs savo atsilikimą iki 2 taškų (53:51), tačiau dvitaškį su pražanga pataikiusi Justina Kraujūnaitė leido vėl kiek nutolti vilnietėms (56:51).

Ketvirtą kėlinį rezultatyviomis atakomis pradėjo „Sirenų“ komanda, tačiau vilnietės nesutriko ir ne tik atstatė pranašumą, tačiau ir jį padidino (63:55). Likus 4 minutėms po Sh.Landry dvitaškio skirtumas tapo dviženklis (67:56). „Kibirkštis“ likusias minutes ir toliau sėkmingai žaidė puolime bei į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę.

Šiame mače „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti serganti Gabija Meškonytė.

„Kibirkštis“: Shenita Landry 22 (13 atk. kam., 4 per. kam.), Laura Juškaitė 17 (4 per. kam.), Laurita Jurčiūtė 15.

„Sirenos“: Arina Bilotserkivska 12, Lilija Sakevičiūtė ir Rasa Knyzaitė po 11, Gabija Šegždaitė 10 (12 atk. kam.).

Aukštesnę pavarą įjungusios kaunietės nugalėjo laimėjo Klaipėdoje
Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (2/1), kurios Klaipėdoje rezultatu 80:70 (19:21, 21:22, 23:12, 17:15) antroje
Projektas "Tapk krepšinio žvaigžde" plečia geografiją
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) projektas „Tapk krepšinio žvaigžde“ praėjusiame sezone aplankė devynis Lietuvos miestus, 400 mergaičių surengė įdomias krepšinio
Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) čempionų vardą ginanti „Sūduva“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Marijampolietės išvykoje rezultatu 67:47 (17:15,
LMKL čempionės žiauriai pamokė jaunąsias šiaulietes
Marijampolės „Sūduva“ pergalingai pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) kovas. Čempionių titulą ginančios marijampolietės savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 116:60 (34:23,
Startavo LMKL čempionatas
Bronzos medalio laimėtoja Vilniaus „Kibirkštis“ pergalingai pradėjo naująjį Lietuvos moterų krepšinio lygo sezoną. Sostinės krepšininkės svečiuose be didesnių
"Kibirkšties" kapitonė L.Juškaitė: stengsimės išnaudoti savo energiją ir greitį
Jau antradienį Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pradeda šio sezono kovas Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Pirmenybių atidarymo dieną sostinės krepšininkės
Lietuvos čempionės BWBL atidarymo mače įveikė "Olimpiją" (turnyro struktūra)
24-tojo atvirojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato starte pergalę iškovojo „Sūduva“. Marijampolietės rezultatu 78:71 (25:18, 20:18, 9:17, 24:18) įveikė
Visuomenei pristatytoms LMKL ir NKL čempionų komandoms vėl keliami aukščiausi tikslai
Marijampolės reprezentacinės krepšinio komandos buvo oficialiai pristatytos visuomenei. Tradiciniame komandų pristatyme dalyvavo Marijampolės moterų krepšinio komanda „Sūduva“,
R.Karbauskio tritaškiu pažymėta įspūdinga LMKL diena Šakiuose
Oficialus Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezonas startuoja spalio 10- ąją dieną. Tačiau jau vakar visos geriausios LMKL žaidėjos, vadovaujamos M. Šerniaus, turėjo galimybę
24 faktai apie "Aistės-LSU"
Kauno „Aistės-LSU“ spalio 10-ąją rungtynėmis su Klaipėdos „Fortūna“ pradės jau 24-ąjį sezoną klubo istorijoje. Pirmą kartą į aikštelę išbėgusios
LMKL vicečempionių gretose - patyrusi puolėja iš Ukrainos
Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ papildė patyrusi puolėja iš Ukrainos. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionės pasirašė sutartį su 36 metų Olena Ogorodnikova.„Olena
LMKL sezonas bus pristatytas netradicinėmis rungtynėmis naujojoje Šakių salėje
Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) pradeda naująjį sezoną. Spalio 2-ą dieną netradicinėmis rungtynėmis jį pristatys Šakiuose, kur nuostabią krepšinio infrastruktūrą
J.Štreimikytė-Virbickienė: kasdien tobulėjame ir judame į priekį (tvarkaraštis)
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda penktadienį oficialiai pradeda 2017-2018 metų sezoną. Sostinės krepšininkės ketvirtadienį išvyko į Latvijos miestą Liepoją, kur
Ukrainietė K.Dobrikova grįžta į Lietuvos čempionių gretas
Marijampolės „Sūduva“ susigrąžino dar vieną čempioniškos dėlionės dalį. Ukrainietė Kateryna Dobrikova grįžta į „Sūduvos“ komandą ir prie komandos prisijungs
Amerikietė Sh.Landry sugrįžta į "Kibirkšties" komandą
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos aprangą 2015-2016 metais vilkėjusi amerikietė Shenita Lasha Landry grįžta į Lietuvą. 188 cm ūgio puolėjos ir vidurio puolėjos pozicijose galinti
"Fortūna" specialiu projektu populiarina krepšinį uostamiesčio mokyklose
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) Klaipėdos klubas „Fortūna“ toliau tęsia gražią tradiciją ir populiarina mergaičių krepšinį uostamiesčio mokyklose. Klaipėdiečių
LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė
Artėja Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) 2017-2018 metų sezono pradžia. Septynios šalies čempionate dalyvausiančios komandos iki rugsėjo 11-os dienos lygos vadovams turėjo pateikti
Lietuvos čempionės iškovojo pirmą pergalę pasiruošimo etape
Marijampolės „Sūduva“ draugiškų rungtynių maratoną Druskininkuose užbaigė iškovodama pirmąją sezono pergalę. Lietuvos čempionės J. Daktaraitės  ir A. Rupšienės
Lietuvos čempionės nusileido Lenkijos klubui
Marijampolės „Sūduva“ tęsia draugiškų rungtynių ciklą. Šalies čempionės J. Daktaraitės  ir A. Rupšienės tarptautiniame moterų krepšinio turnyre susitiko
"Sūduva" draugiškame mače Druskininkuose nusileido Baltarusijos čempionėms
Marijampolės „Sūduva“ pradėjo draugiškų rungtynių ciklą. Lietuvos čempionės pirmosiose tarptautinio J. Daktaraitės ir A. Rupšienės krepšinio turnyro rungtynėse
Obuolys nuo obels netoli rieda:  L.Kinkevičienės dukra žais čempionių gretose
Obuolys nuo obels netoli rieda: L.Kinkevičienės dukra žais čempionių gretose
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionių Marijampolės „Sūduvos“ komandą papildė 173 cm ūgio 15-metė Rebeka Kinkevičiūtė. Gynėja praėjusią vasarą atstovavo Lietuvos
LMKL krepšininkės rudenį ir sezoną pasitinka su sužadėtuvių žiedais
Vasara buvo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) atstovių vestuvių metas, o neseniai kelios garsios mūsų šalies krepšininkės socialinių tinklų savo paskyrose paskelbė apie
Lietuvos krepšinio žvaigždė L.Svarytė karjerą tęs Sibire
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionato ir Marijampolės „Sūduvos“ lyderė 190 cm ūgio 24-erių metų Laura Svarytė kitą sezoną rungtyniaus Krasnojarsko „Jenisej“
Iš Kinijos grįžęs M.Šernius vėl vadovaus Lietuvos komandai
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionės Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ turi naująjį vyriausiąjį trenerį. Kauno rajono klubo vairą perima Lietuvos moterų krepšinio
"Kibirkšties" sudėtyje liko ir Kėdainių duetas (žaidėjų komentarai)
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda toliau rikiuoja gretas naujas sezonui, kuriame varžysis Lietuvos moterų krepšinio lygoje, Rytų Europos krepšinio lygoje ir taurės varžybose.
Marijampolė švenčia: "Sūduva" pirmą kartą istorijoje tapo LMKL čempione
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis tapo Rimvydo Samulėno treniruojama „Sūduva“. Marijampolietės penktosiose finalo serijos rungtynėse 70:54 (19:13, 16:16, 20:11,
"Kibirkšties" krepšininkės tapo ugnesėmis gelbėtojomis (video)
Antrus metus iš eilės Lietuvos moterų krepšinio lygos bronzos medaliais pasidabinusios Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės Laura Juškaitė ir Laurita Jurčiūtė
Lemiamos LMKL finalo serijos rungtynės - vos antrą kartą istorijoje
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje prireiks visų penkerių rungtynių tam, kad paaiškėtų čempionės.Marijampolės „Sūduvos“ ekipa seriją pradėjo pergale

Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45