NKL: "Vytis" nutraukė "Tauragės" pergalių seriją, susitiko finalo dalyviai (rezultatai)

D.Lukštos nuotr.
Tauragės krepšinio klubas (3-1) Mezon NKL pradėjo trimis pergalėmis iš eilės, tačiau tuomet namuose priėmė Šakių „Vytį“ (3-1) su Marijumi Užupiu priešakyje. Puolėjas buvo itin rezultatyvus, o jo vedamas „Vytis“ triumfavo Tauragėje 92:77 (26:17, 21:19, 26:23, 19:18) ir nutraukė lygos naujokų pergalių seriją.

Aurimo Jasilionio treniruojamas „Vytis“ pirmojo kėlinio pradžioje pabėgo 9 taškais (26:17), o panaši persvara laikėsi iki trečiojo kėlinio pradžios (47:37). Tuomet Marijus Užupis surinko 12 taškų (3 tritaškius ir dvitaškį su pražanga), o „Vytis“ susikrovė 24 taškų persvarą (71:47).

Netrukus Šarūnas Vingelis patyrė kelio traumą ir aikštę paliko tik padedant komandos draugams. Po šio epizodo šakiečiai pralaimėjo atkarpą 2:13 ir leido varžovams priartėti iki 13 taškų (60:73).

Ketvirtojo kėlinio viduryje šakiečiai jau buvo priekyje 18 taškų atstumu, tačiau šeimininkai likus 2 minutėms dar sugebėjo priartėti iki 11 taškų. Visgi „Vytis“ sėkmingai sužaidė paskutines atakas ir triumfavo 15 taškų persvara.

„Vyčio“ komandoje puikiu taiklumu pasižymėjo Marijus Užupis. Jis per 28 minutes pelnė 27 taškus (2/2 dvit., 6/9 trit., 5/5 baudos), sugriebė 5 kamuolius ir išprovokavo 4 pražangas.

Tuo metu Gytis Radzevičius surinko 20 taškų (5/7 dvit., 2/6 trit., 4/4 baudos) ir geriausiai kovojo dėl kamuolių (8), o 10 taškų pelnęs Karolis Babkauskas atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Kitą savaitę „Vytis“ penktadienį namuose kovos su „Palangos“ krepšininkais, o šeštadienį svečiuose susitiks su Mažeikių „Ereliais“.

„Tauragė“: Rytis Pipiras 19 (9 atk. kam.), Tadas Sebežiovas 15, Aivaras Kvedaravičius 13, Rokas Čepanonis 11.

„Vytis“: Marijus Užupis 27 (2/2 dvit., 6/9 trit., 5/5 baudos), Gytis Radzevičius 20 (8 atk. kam.), Brianas Wanamakeris 13 (4 rez. perd.), Karolis Babkauskas 10 (9 rez. perd.), Aurelijus Pukelis 9, Lukas Brazdauskis 7.

Udro ir Labučio vedama „Sūduva-Mantinga“ neturėjo vargo su klaipėdiečiais

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandos aukštaūgis Antanas Udras ir vėl buvo sunkiai sulaikomas, jam puikiai talkino Ignas Labutis, o šio tandemo vedama Suvalkijos sostinės ekipa iškovojo trečiąją sezono pergalę.

Marijampoliečiai namie 88:66 susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“ krepšininkais.

Marijampolėje susitiko komandos, kurios praėjusį sezoną kovėsi Mezon NKL pirmenybių finale, kur serijoje tąkart triumfavo „Sūduva-Mantinga“. Praėjusį sezoną uostamiesčio komandą treniravęs Rytis Vaišvila dabar stovi už Suvalkijos komandos vairo.

Savo ritmą marijampoliečiai pradėjo diktuoti jau nuo pat pirmųjų susitikimo minučių, kai rungtynes pradėjo pelnydami dvylika taškų iš eilės (12:0).

Anksti susikrauto pranašumo aikštelės šeimininkai vėliau nebepaleido. Po dviejų kėlinių skirtumas tarp komandų buvo 14 (44:30), o po trijų – 21 taškas (65:44).

Ketvirtasis kėlinys šiame susitikime tapo tik formalumu, kuriuo sūduviečiai užsitikrino trečiąją pergalę čempionate.

Klaipėdos ekipai sunkiai įmenamu uždaviniu tapo Udro žaidimas. Praėjusios savaitės naudingiausias lygos žaidėjas šįkart per 29 minutes pelnė 24 taškus (7/11 dvit., 3/4 trit., 1/5 baud. met.) bei atkovojo 7 kamuolius.

Aukštaūgiui puikiai talkino ir Labutis, kuris pridėjo 22 taškus (9/9 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud. met.).

Kitą savaitę marijampoliečiai namie susikaus su Joniškio „Delikateso“ ir Kauno KTU komandomis.

„Sūduva-Mantinga“: Antanas Udras 24, Ignas Labutis 22, Rokas Stankevičius 10, Mantas Kadzevičius 8, Žygimantas Šimonis 7.

„Neptūnas-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 15, Mantas Šerkšnas 13, Deividas Anužis 12.

„Ereliai“ neturėjo didesnių problemų su „Žalgiris-2“

Pergalingai pradėję Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) kovas praėjusią savaitę, šį savaitgalį Kauno „Žalgirio-2“ (2-2) krepšininkai pralaimėjo abu mačus. Mažeikių „Ereliai“ (2-2) – priešingai. Pralaimėję pirmus du mačus, šį savaitgalį Aloyzo Rudžio auklėtiniai iškovojo dvi pergales.

Dviejų skirtingais rimtais sezoną pradėjusių komandų akistatą šeštadienį Mažeikiuose laimėjo „Ereliai“ – 79:65 (16:21, 27:10, 17:11, 19:23).

Pralaimėję pirmą kėlinį 16:21, antrąjį mažeikiškiai pradėjo spurtu 20:4 ir įgijo dviženklę persvarą – 36:25. Iki ilgosios pertraukos „Erelių“ persvara dar kiek padidėjo – 43:31.

Trečiajame kėlinyje „Erelių“ persvara perkopė 20 taškų ribą (54:33) ir mačo baigtis tapo aiški.

„Ereliai“: Deividas Pogužinskas 20, Tomas Zdanavičius 12, Aurimas Urbonas 11 (10 atk. kam., 7 rez. perd.)

„Žalgiris-2“: Ignas Sargiūnas ir Rokas Jokubaitis po 15, Lukas Uleckas ir Grantas Vasiliauskas po 7.

„Šilutė“ svečiuose nušlavė „Delikatesą“

Triuškinančią pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate iškovojo „Šilutės“ (4-0) komanda. Ji svečiuose net 97:74 (30:16, 27:17, 19:24, 21:17) sutriuškino Joniškio „Delikateso“ (2-2) atstovus.

Esminę persvarą šilutiškiai susikrovė jau pirmajame kėlinyje, kurį Laimono Eglinsko auklėtiniai laimėjo 30:16. Įgytą solidų pranašumą svečiai nuolat didino ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

„Šilutės“ krepšininkai fantastiškai metė tritaškius, kurių pataikė net 15 iš 29 (51 proc.). Šeimininkai iš toli pataikė vos 3 metimus iš 26 bandymų (11 proc.). Baudų metimus „Delikatesas“ taip pat metė tik 50 proc. taiklumu (11 iš 22). Vien Rytis Biliartas prametė 7 baudos metimus.

Kitą savaitgalį šilutiškiai žais su „Telšių“ ir „Jonavos“ krepšininkais, o „Delikateso“ laukia Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komandų išbandymai.

„Šilutė“: Taurantas Tamošiūnas 21, Modestas Žaunieriūnas 19, Evaldas Džiaugys 15 (10 atk. kam.), Andrius Globys 11, Justas Nausėdas 10.

„Delikatesas“: Rytis Biliartas 21 (14 atk. kam.), Žilvinas Petraitis 12, Domininkas Matutis ir Arminas Kelmelis po 11.

„Telšiai“ pranoko 39 tritaškius išmetusią KTU ekipą

Solidžiai sužaistas lemiamas kėlinys atnešė „Telšių“ (3-1) komandai trečiąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate. Augenijaus Vaškio auklėtiniai išvykoje 78:63 (17:15, 14:19, 17:16, 30:13) nugalėjo Kauno KTU (0-4) krepšininkus.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Karolio Kokoškos tritaškio kauniečiai savo pranašumą padidino iki 53:49, tačiau tuomet sustojo. Į tai svečiai atsakė spurtu 15:2 ir įgijo pranašumą (64:55), kurio užteko iki mačo pabaigos. Ketvirtąjį kėlinį telšiškiai laimėjo 30:13.

Abi komandos šįvakar daug klydo – KTU prarado 20, o „Telšiai“ 19 kamuolių. Kauniečiai metė net 39 tritaškius (28 proc.), o dvitaškių išmetė viso labo 21 (62 proc.). Telšiškiai iš toli atakavo 13 kartų (46 proc.), o dvitaškius metė 35 kartus (49 proc.).

Kitą savaitę „Telšiai“ susitiks su „Šilutės“ ir Kauno „Žalgirio“ dubleriais. KTU žais su Tauragės ir Marijampolės atstovais.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 16, Mindaugas Norkus 15, Mantvydas Stašelis 14, Osvaldas Mačernis 13, Kajus Okmanas 11.

KTU: Mindaugas Motuzas 12, Martynas Zigmantavičius 9, Julius Kigas ir Karolis Kokoška po 8.

„Jonava“ permainingose rungtynėse iškovojo pergalę prieš „Palangą“

Pirmąją pergalę šiame Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) sezone įsirašė „Jonavos“ (1-3) klubas, kuris toliau be pergalių paliko „Palangos“ (0-4) ekipą. Jonaviškiai namuose įrodė savo pranašumą prieš svečius 79:73 (21:14, 23:13, 13:30, 22:16).

Šeimininkai užtikrintai laikė vadeles savo rankose po to, kai antrąjį kėlinį jiems pavyko užbaigti galingu spurtu 16:3, o tai leido susikrauti 17 taškų persvarą (44:27). Vis dėlto trečiajame kėlinyje savo žodį tarė „Palanga“. Svečiai laimėjo atkarpą 11:0 ir sumažino deficitą iki 5 taškų (44:49), o prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui rezultatas jau buvo lygus (57:57).

Lemiamas ketvirtis vyko taškas į tašką, nė vienai ekipai neįgyjant apčiuopiamos persvaros. Iki mačo pabaigos likus 41 sekundei, rezultatas dar buvo lygus (72:72), tačiau Mykolas Dieninis šeimininkus išvedė į priekį, o po netaiklaus Augusto Šuliausko baudos metimo dar du taškus pridėjo Ebuka Anyaorah. „Palanga“ dar bandė gelbėtis, tačiau tritaškis, galėjęs išlyginti rezultatą, tikslo nepasiekė ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Svečiams koją pakišo prastas tritaškių pataikymas (5/21 metimai, 23 proc.), atsarginių žaidėjų indėlio trūkumas (5 taškai) bei padarytos klaidos – „Palanga“ šiame susitikime prarado 18 kamuolių.

„Jonava“: Martynas Pacevičius 13, Mintautas Bulanovas ir Ebuka Anyaorah po 12.

„Palanga“: Nerijus Barakauskas 17, Bobas van Zijverdenas 16 (6/7 metimai), Tadas Pažėra 15.

Jaunojo J.Zako vedamas „Ežerūnas“ palaužė „Perlo“ pasipriešinimą

20-ąjį gimtadienį šventęs Jonas Zakas surinko dvigubą dublį ir jo vedamas Molėtų „Ežerūnas“ (2-2) iškovojo antrą iš eilės pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon NKL). Gintauto Vileitos auklėtiniai namie 84:79 (18:17, 19:11, 24:27, 23:24) įveikė trečią iš eilės nesėkmę patyrusius Vilniaus „Perlo“ (1-3) krepšininkus.

Jaunasis J.Zakas per 28 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą, taip sužaisdamas geriausias asmenines rungtynes Mezon NKL pirmenybėse.

Šeimininkai persvarą perėmė jau nuo pirmojo kėlinio vidurio, tačiau „Perlo“ krepšininkai per kovinį atstumą laikėsi viso mačo metu. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Ežerūnas“ buvo susikrovęs 10 taškų persvarą (65:55), tačiau rungtynėms artėjant į pabaigą, „Perlo“ deficitas tesiekė 2 taškus (74:76). Vis dėlto paskutines minutes užtikrinčiau sužaidė Molėtų ekipa, o svečių bandymas gelbėtis pražangomis buvo nesėkmingas.

„Ežerūnas“ sugebėjo iškovoti pergalę nepaisant to, jog krepšį iš toli atakavo 23 proc. taiklumu (6/26 metimai), kai vilniečių tolimi metimai skrodė tinklelį 13 kartų iš 28 bandymų (46 proc.). Verta išskirti ir tai, jog abi komandos itin brangino kamuolį – šeimininkai suklydo 4, o „Perlo“ ekipa – 7 kartus.

„Ežerūnas“: Jonas Zakas 21 (11 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 15, Raimundas Ambrulaitis 13.

„Perlas“: Lukas Kvedaravičius 15, Arnas Beručka 14, Domantas Pipiras ir Aistis Pilauskas po 12.

Vainauskas ketinimus parduoti Palangos klubą vadina "veiklos tęstinumu"
„Situacija pasikeitė ir tai yra reakcija į ją“, – taip Jonas Vainauskas aiškino pasiūlymą Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai perimti „Olimpo“ klubo
Kretingoje šeimininkavę ir šturmą atlaikę jurbarkiečiai išlygino finalo seriją
Iš sausakimšo Kretingos sporto centro pergalę išsivežė „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio kariai išvykoje 84:76 (23:18, 31:21, 18:21, 12:16) atlaikė „Kretingos“
Marijampoliečiai dramatiškai palaužė "Olimpą" ir išlygino bronzinės serijos rezultatą
Netekčių pažymėtose „7bet-NKL“ mažojo finalo rungtynėse triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie namų tvirtovėje 83:81 (23:20, 20:15, 22:25,
Jurbarke vos neprisižaidusi "Kretinga" finalą pradėjo pergale
Prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė