Naujienos kraunasi...

P.Gershonas nepamiršta žiauraus vakaro, pasibaigusio restorane su Sabu

Autorius: Jaunius Sarapas, Krepšinis.lt.


Tai, kas 2004-ųjų pavasarį nutiko Tel Avive, iki šiol prisimena daugelis Lietuvos krepšinio sirgalių. Pamiršti žydų stebuklo negali ir patys istorinių rungtynių dalyviai.

Atvykęs į Lietuvą buvęs „Maccabi“ treneris Pini Gershonas priminė Arvydui Saboniui pačią skaudžiausią „Žalgirio“ nesėkmę Eurolygoje. „Tąkart smarkiai prisigėrėme. Šis momentas jam buvo labai skausmingas, o man – vienas įspūdingiausių“, – kalbėdamas su Krepšinis.lt pasakojo P. Gershonas.

Skaudus Derricko Sharpo šūvis iš toli tuomet tapo „Maccabi“ klubo čempioniško sezono finišo pamatu, o „Žalgiris“ nuo to vakaro daugiau nė karto taip arti trofėjaus nebuvo priartėjęs.

„Jeigu Gustas būtų pataikęs bent vieną baudos metimą, aš iki šiol gyvenčiau palapinėje“, – juokėsi 64-erių Izraelio krepšinio guru, pabrėžęs, kad būtent šis epizodas nulėmė jo sėkmingą trenerio karjerą.

Kitų metų rudenį A. Sabonis vėl sugrįš į Tel Avivo „Menora Mivtachim“ areną, kurioje žlugo jo svajonė karjerą užbaigti su gimtuoju „Žalgirio“ klubu užkopus ant Eurolygos čempionų pakylos. Kaip ir prieš tuos 12 metų kitoje barikadų pusėje stovės P. Gershonas. Izraelio krepšinio rinktinės vadovas svariai prisidėjo prie to, kad žydai ir lietuviai „Eurobasket 2017“ kovas pradėtų vienoje grupėje.

„Aš jums esu tiek daug skolingas, kad net nesipriešindamas atiduosiu pirmą vietą grupėje. Jeigu mes būsime antri – būsiu laimingas“, – šypsojosi vyras, pripažinęs Izraelio nacionalinės komandos talento stoką.

P. Gershonas vylėsi, kad į uostamiestį Viduržemio jūros pakrantėje rugsėjį atvyks bent 2 tūkst. krepšinio sirgalių iš Lietuvos. Bet kas dar be žydų ir lietuvių sirgalių užpildys Tel Avivo areną ir miesto gatves, paaiškės burtų traukimo ceremonijoje lapkričio 22 dieną.

– Izraelis turi gilią klubinio krepšinio istoriją, „Maccabi“ klubas yra vienas geriausių Europoje, bet tik pirmą kartą rengsite „Eurobasket“ turnyrą. Kodėl taip ilgai laukėte?Krepšinis.lt paklausė P. Gershono.

– Iki šiol mūsų niekas net neįvardindavo tarp galimų kandidatų rengti čempionatą: mes jau daug kartų prašėme, bet dėl politinių ar kitų priežasčių vis pasirinkdavo kitas šalis. Tačiau dabar – pats tinkamiausias laikas, nes jau daugiau nei 20 metų prasibrauname į finalinį etapą.

– Minėjote, kad Lietuvą pasirinkote dėl istorinių sąsajų, šalių panašumų ir meilės krepšiniui. Bet pažvelgus iš kitos pusės, juk prieš burtų traukimo ceremoniją pirmajame krepšelyje be Lietuvos dar bus Ispanija, Prancūzija ir Serbija. Galbūt tokį pasirinkimą priėmėte paskaičiavę, kad lietuviai – lengviausias grobis?

– Oi ne. Visos šios komandos yra labai geros, o mes neturime pakankamai talento įveikti bent vieną iš jų. Bet santykiai tarp Lietuvos ir Izraelio yra labai geri, todėl tikiu, kad atvyks daug sirgalių ir trenerių (čempionato metu vyks specialus trenerių seminaras – Krepšinis.lt). Būtent tai ir buvo viena iš priežasčių pasirinkti jūsų komandą.

– 2015-ųjų Europos čempionatą baigėte aštuntfinalyje itin skaudžiai pralaimėję Italijos rinktinei (52:82). Kokių rezultatų tikitės ateinantį rudenį?

– Mūsų tikslas – patekti į lemiamą varžybų etapą Stambule kartu su Lietuva. Aš jums esu tiek daug skolingas, kad net nesipriešindamas atiduosiu pirmą vietą grupėje (juokiasi). Jeigu mes būsime antri – būsiu laimingas.

– Pastaruoju metu žiniasklaidoje sklinda kalbos, kad Jonas Kazlauskas – vienas pagrindinių kandidatų perimti „Maccabi“ vairą. Kiek jose yra tiesos?

– Aš nežinau. Tai žurnalistų darbas. Taip, kažkas paminėjo jo vardą, o jis tikrai yra labai geras treneris, turintis daugybę patirties. Jūs turite du labai gerus trenerius: Jonas turi daug daugiau patirties, o Šaras žinias ir talentą pasisėmė pats žaisdamas krepšinį („Maccabi“ jau anksčiau domėjosi dabartiniu „Žalgirio“ treneriu – Krepšinis.lt). Žinote, galbūt laikinasis treneris dirbs gerai ir jam bus suteiktas šansas. Bet galbūt vasarą...

– Bet šiuo metu du pagrindiniai minimi Svetislavas Pešičius ir J. Kazlauskas. Kuris iš jų labiausiai tiktų šiai „Maccabi“ komandai?

– Nemėgstu lyginti trenerių, bet ne visuomet vien žiniomis gali pasiekti gerų rezultatų. „Maccabi“ klube yra labai didelis spaudimas – kad ir kas ketina atvykti į komandą, turi žinoti, kad be krepšinio žinių reikės atlaikyti ir spaudimą. O jis Tel Avive – milžiniškas: labai dideli lūkesčiai, investicijos trigubai didesnės nei „Žalgiryje“. Būtent dėl to jie labai atidžiai renkasi trenerius.

– Kai 2014 metais „Maccabi“ netikėtai laimėjo Eurolygą ir Davidas Blattas persikėlė į NBA, klubas pamažu ėmė ristis žemyn ir netgi iškrito iš Europos elitinių komandų sąrašo. Kas pasikeitė?

– Žinote, tai verslas: kartais klubo atstovai nėra patenkinti, kartais pats klubas nėra patenkintas, kartais treneriai sulaukia geresnių pasiūlymų – kad ir D. Blattas išvyko į NBA. Nieko ypatingo, tai tiesiog verslas.

– Dauguma garsių trenerių, kurie treniravo Šarūną Jasikevičių yra ne kartą pareiškę, kad jis dar žaisdamas buvo labai geras treneris. Ar tais metais, kai treniravote Šarą, taip jau įžvelgėte šią savybę?

– Dabar lengva tai pasakyti, tačiau aš tai esu pasakęs dar prieš jam tampant treneriu. Kai jis dar buvo profesionalus krepšininkas, aš ne kartą viešai sakiau, kad jis bus puikus treneris. Jis turi visas tinkamas savybes.

– Kokios tos savybės?

– Be jau įgimtų žinių jis per savo karjerą dar galėjo dirbti su daugybe gerų Europos trenerių, iš kurių daug ko išmoko. Jau būdamas žaidėju jis sugebėdavo atlaikyti įtampą. Tą patį gali padaryti ir apsivilkęs trenerio kostiumą. Net jeigu treneris ir yra atsakingas už visą komandą – jis protingas vyrukas, todėl tikrai gali turėti sėkmingą karjerą.

– O ar Šaras pajėgus tapti vienu geriausiu Europoje?

– Jis iš daug gerų trenerių galėjo pasisemti nemažai patirties, todėl jei tas žinias sugebės sulipdyti kartu su savo žaidimo filosofija, tai manau, kad gali. Aišku, viskas priklauso ir nuo to, kokioje komandoje dirbs. Be to, be psichologinio tvirtumo ir žinių dar labai svarbi yra sėkmė. Tiek aš, tiek jūs tai žinote geriau nei kiti. Aš jums priminsiu 2004-uosius: jeigu tuomet manęs nebūtų lydėjusi sėkmė, mano karjera galėjo pakrypti visai kita kryptimi. Todėl jeigu Šarūną lydės sėkmė, jis pasirinks tinkamą klubą ir tinkamus žaidėjus – gali tapti puikiu treneriu.

– Dauguma lietuvių vis dar prisimena tą skaudų „Žalgirio“ pralaimėjimą 2004 metais Tel Avive...

– Aš jus nuoširdžiai užjaučiu. Tik duokite man savo adresą, aš mielai kiekvieną dieną jums atsiųsiu gėlių. Ypatingai Giedriui Gustui. Kiekvieną savaitę. Žinote, aš iki šiol užjaučiu visus, kurie tą vakarą pralaimėjo ir nepateko į finalo ketvertą. Arvydui Saboniui baigti karjerą viršūnėje būtų buvę nuostabu – jis buvo geriausias Europos žaidėjas, galbūt net vienas geriausių pasaulyje. Bet tuomet sėkmė lydėjo mane. Jeigu Gustas būtų pataikęs bent vieną baudos metimą, aš iki šiol gyvenčiau palapinėje (juokėsi).

– Ar atvykęs į Lietuvą su A. Saboniu prisiminėte tas „Žalgiriui“ nelaimingas rungtynes?

– Kalbėjomės, parodžiau jam nuotrauką, kurioje po rungtynių buvome girti. Pamatęs nuotrauką jis prisiminė tą vakarą restorane, kai laiką leidome kartu. Tąkart smarkiai prisigėrėme (juokiasi). Tas momentas jam buvo labai skausmingas, o man – vienas įspūdingiausių. Bet juk tai sportas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Amerikietė Sh.Landry sugrįžta į "Kibirkšties" komandą
Amerikietė Sh.Landry sugrįžta į "Kibirkšties" komandą
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos aprangą 2015-2016 metais vilkėjusi amerikietė Shenita Lasha Landry grįžta į Lietuvą. 188 cm ūgio puolėjos ir vidurio puolėjos pozicijose galinti
J.C.Navarro su "Barcelona" sudarė 10-ies metų sutartį (video)
J.C.Navarro su "Barcelona" sudarė 10-ies metų sutartį (video)
Europos čempionato bronzą savaitgalį Stambule su Ispanijos rinktine atsisveikino ilgametis jos žaidėjas Juanas Carlosas Navarro.Tačiau katalonas ilgam susiejo savo ateitį su "gimtuoju"
E.Mockevičius sukirto rankomis su "Lietuvos rytu" (video)
E.Mockevičius sukirto rankomis su "Lietuvos rytu" (video)
Į Milano "AX Armani" gretas išvykus Artūrui Gudaičiui Vilniaus "Lietuvos ryto" komandai iki artėjančio sezono pradžios likus vos kelioms dienoms tenka dairytis pamainos.24sek
Žygimantas Skučas. Visuomenės priešas #1
Žygimantas Skučas. Visuomenės priešas #1
Pasibaigus LKL sezonui žiniasklaida dažnai dalina įvairias nominacijas žaidėjams. Po praėjusio sezono neabejojau, kad būsiu išrinktas nešvariausiu žaidėju. Ta tema žiniasklaidos
"Žalgirio" talentas M.Varnas patirties semsis Pasvalio klube (video)
"Žalgirio" talentas M.Varnas patirties semsis Pasvalio klube (video)
Prieš pat sezono pradžią Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda įvykdė paskutines sudėties korekcijas. Dvidešimtmetis gynėjas Martynas Varnas skolinamas kitai Lietuvos
"Lietuvos rytas" A.Gudaičio pamainai mato E.Mockevičių
"Lietuvos rytas" A.Gudaičio pamainai mato E.Mockevičių
Į Milano "AX Armani" gretas išvykus Artūrui Gudaičiui Vilniaus "Lietuvos ryto" komandai iki artėjančio sezono pradžios likus vos kelioms dienoms tenka dairytis pamainos.TV3
A.Djordjevičius dar ilgam vadovaus Serbijos rinktinei (video)
A.Djordjevičius dar ilgam vadovaus Serbijos rinktinei (video)
Praeityje garsus Jugoslavijos krepšininkas Aleksandras Djordjevičius skina apdovanojimus ir trenerio kėdėje.Nors specialisto vadovaujami serbai "Eurobasket 2017" finale 85:93 nusileido
"Eurobasket 2017" epizodų dešimtukas - be lietuvių (video)
"Eurobasket 2017" epizodų dešimtukas - be lietuvių (video)
Nors daugelis Lietuvos krepšinio gerbėjų tikėjosi, kad į "Eurobasket 2017" turnyro gražiausių momentų dešimtuką pateks bent vienas iš dviejų fantastiškų
Žalgiriečiai šalčio kambariuose Turkijoje išbandė -110 laipsnių temperatūrą (VIDEO)
Žalgiriečiai šalčio kambariuose Turkijoje išbandė -110 laipsnių temperatūrą (VIDEO)
Žalgiriečiai naująją savaitę pasitinka sugrįždami į Kauną su nugalėtoju taure iš Antalijoje vykusio draugiško šešių komandų „Gloria Cup“ turnyro. Turkijoje
LKL žaidėjai Europos čempionate - vicečempionas ir daugybė iškritusių aštuntfinalyje
LKL žaidėjai Europos čempionate - vicečempionas ir daugybė iškritusių aštuntfinalyje
Ką tik praūžusiame Europos krepšinio čempionate savo rinktinėms atstovavo net aštuoni žaidėjai, kurie artėjančiame sezone žais Lietuvos krepšinio lygoje. Vieniems
Europos krepšinis turi naują karalių - Slovėniją!
Europos krepšinis turi naują karalių - Slovėniją!
Šiandien Europos krepšinis turi naują karalių. "Eurobasket 2017" finale Stambule susitiko dvi Balkanų valstybes atstovaujančios komandos - Slovėnija ir Serbija. Po atkaklios
Ispanija įveikė rusus ir iškovojo bronzą (J.C.Navarro baigė karjerą rinktinėje)
Ispanija įveikė rusus ir iškovojo bronzą (J.C.Navarro baigė karjerą rinktinėje)
2017 metų Europos krepšinio čempionato bronzos medaliais pasidabino Ispanijos rinktinė, kuri po atkaklios kovos 93:85 (21:13, 24:15, 21:27, 27:30) nugalėjo Rusijos krepšininkus.Šios
"Žalgiris" laimėjo tarptautinį turnyrą Turkijoje (rungtynių video)
"Žalgiris" laimėjo tarptautinį turnyrą Turkijoje (rungtynių video)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiruošimą sezonui įtvirtino laimėdami Antalijoje vykusį „Gloria Cup“ turnyrą. Sekmadienį finale Šarūno Jasikevičiaus
Žalgiriečiai Turkijoje išbandė jėgas šuoliuose į baseiną (VIDEO)
Žalgiriečiai Turkijoje išbandė jėgas šuoliuose į baseiną (VIDEO)
Kauno „Žalgirio“ komandos krepšininkai tęsia savo pasiruošimą sezonui ir dalyvauja „Gloria Cup“ turnyre Turkijoje. Po dviejų pergalių prieš „Nizhny
Serbai žengė į "Eurobasket 2017" finalą
Serbai žengė į "Eurobasket 2017" finalą
Paaiškėjo ir antrasis "Eurobasket 2017" finalo dalyvis, kuris sekmadienį dėl aukso kovos su Slovėnijos krepšininkais.Juo tapo Serbijos rinktinė, kuri Stambule 87:79 (25:20,
Su "Lietuvos rytu" atsisveikinęs A.Lapeta ilgai be darbo nebuvo
Su "Lietuvos rytu" atsisveikinęs A.Lapeta ilgai be darbo nebuvo
Kaip jau rašėme, Vilniaus "Lietuvos rytas" abipusiu susitarimu nutraukė dar metus turėjusią galioti sutartį su Adamu Lapeta. 29-erių vidurio puolėjas sostinės ekipoje atsidūrė
NBA prisatatė visų komandų alternatyvias aprangas 2017-218 metų sezonui
NBA prisatatė visų komandų alternatyvias aprangas 2017-218 metų sezonui
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) pristatė visų klubų alternatyvius aprangos komplektus 2017-2018 metų sezonui.Stipriausios pasaulio krepšinio lygos žaidėjus rengia kompanija
L.Kleiza. Juodasis čempionatas
L.Kleiza. Juodasis čempionatas
Aš puikiai suprantu, ką dabar išgyvena Lietuvos rinktinės vyrai ir trenerių štabas. Suprantu todėl, kad pats esu tai patyręs.2009-ieji metai buvo juodžiausi metai rinktinėje
Vokietijos rinktinės kapitonas tapo V.Lipkevičiaus ir O.Olisevičiaus bendraklubiu
Vokietijos rinktinės kapitonas tapo V.Lipkevičiaus ir O.Olisevičiaus bendraklubiu
Pasirodymą "Eurobasket 2017" ketvirtfinalyje baigusios Vokietijos rinktinės kapitonas Robinas Benzingas grįžta į tėvynę.Pranešama, kad aukštaūgis sudarė trejų metų sutartį
Buvęs žalgirietis B.Marjanovičius laukia dvikovos su T.Mozgovu (video)
Buvęs žalgirietis B.Marjanovičius laukia dvikovos su T.Mozgovu (video)
Serbijos ir Rusijos nacionalinės komandų susidūrimas "Eurobasket 2017" pusfinalyje bus jau trečias šiemet. Pirmąkart buvo kovojama draugiškose rungtynėse, o grupės etape
"Žalgiris" Antalijoje nepaliko vilčių Rusijos klubui
"Žalgiris" Antalijoje nepaliko vilčių Rusijos klubui
Lemiamą rungtynių ketvirtį net septyniolikos taškų persvara laimėjęs Kauno "Žalgiris" pergalingai pradėjo Turkijoje vykstantį "Gloria Cup" turnyrą.Šarūno Jasikevičiaus
14 sezonų NBA praleidęs B.Diaw grįžta rungtyniauti į gimtinę (video)
14 sezonų NBA praleidęs B.Diaw grįžta rungtyniauti į gimtinę (video)
Net 14 sezonų Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) praleidęs ir su San Antonijaus "Spurs" ekipa 214 metais čempionu tapęs Borisas Diaw arti sugrįžimo į gimtinę.Pranešama,
"Pieno žvaigždžių" atakoms diriguos Lenkijoje pasižymėjęs atletiškas amerikietis
"Pieno žvaigždžių" atakoms diriguos Lenkijoje pasižymėjęs atletiškas amerikietis
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandos vadovai sudėties komplektavimo darbuose padėjo tašką. Paskutiniuoju klubo pirkiniu tapo atletiškas atakų organizatorius Ryanas
Š.Jasikevičius: atėjo pats laikas įvesti tokį "daugiau varžybinį" ritmą (video)
Š.Jasikevičius: atėjo pats laikas įvesti tokį "daugiau varžybinį" ritmą (video)
Trečiadienio popietę į draugišką turnyrą Turkijoje išvykusi Kauno „Žalgirio“ komanda tiesioginiu reisu pasiekė Antalijos miestą ir vakare čia jau spėjo surengti treniruotę.
P.Gasolis: L.Dončičius bus didis NBA žaidėjas (video)
P.Gasolis: L.Dončičius bus didis NBA žaidėjas (video)
Ispanijos krepšinio superžvaigždė ir vienas rinktinės lyderių Pau Gasolis pasidalijo mintimis prieš "Eurobasket 2017" pusfinalio dvikovą su Slovėnijos rinktine bei pagyrė
"Vytis“ į peržiūrą pasikvietė mokslus JAV baigusį įžaidėją
"Vytis“ į peržiūrą pasikvietė mokslus JAV baigusį įžaidėją
Šakių „Vyčio“ komanda į peržiūrą pasikvietė studijas JAV baigusį 22-ejų metų 180 cm ūgio atakų organizatorių iš Jungtinių Amerikos Valstijų Elliottą Cole’ą.Krepšininkas
Po krepšiais karaliavusi Serbija nepaliko šansų italams
Po krepšiais karaliavusi Serbija nepaliko šansų italams
Trečiadienio vakarą paaiškėjo ir paskutinė 2017 metų Europos krepšinio čempionato pusfinalio dalyvė, kuria tapo Serbijos rinktinė.Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai ketvirtfinalio
Permainingose rungtynėse Rusija pranoko Lietuvos skriaudikus ir žengė į pusfinalį
Permainingose rungtynėse Rusija pranoko Lietuvos skriaudikus ir žengė į pusfinalį
Lietuvos rinktinę aštuntfinalyje įveikusi Graikijos komanda toli nenužygiavo. Graikus ketvirtfinalyje sustabdė puikią sportinę formą demonstruojantys Rusijos krepšininkai, kurie po

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (983) 09.12 21:31
Krepšinio torentai (127) 09.07 15:25
Ką šiuo metu klausotės? (413) 09.04 12:39
EuroBasket 2015 (42) 03.07 22:47
Apie
Draugaukime