Naujienos kraunasi...

P.Gershonas nepamiršta žiauraus vakaro, pasibaigusio restorane su Sabu

Autorius: Jaunius Sarapas, Krepšinis.lt.


Tai, kas 2004-ųjų pavasarį nutiko Tel Avive, iki šiol prisimena daugelis Lietuvos krepšinio sirgalių. Pamiršti žydų stebuklo negali ir patys istorinių rungtynių dalyviai.

Atvykęs į Lietuvą buvęs „Maccabi“ treneris Pini Gershonas priminė Arvydui Saboniui pačią skaudžiausią „Žalgirio“ nesėkmę Eurolygoje. „Tąkart smarkiai prisigėrėme. Šis momentas jam buvo labai skausmingas, o man – vienas įspūdingiausių“, – kalbėdamas su Krepšinis.lt pasakojo P. Gershonas.

Skaudus Derricko Sharpo šūvis iš toli tuomet tapo „Maccabi“ klubo čempioniško sezono finišo pamatu, o „Žalgiris“ nuo to vakaro daugiau nė karto taip arti trofėjaus nebuvo priartėjęs.

„Jeigu Gustas būtų pataikęs bent vieną baudos metimą, aš iki šiol gyvenčiau palapinėje“, – juokėsi 64-erių Izraelio krepšinio guru, pabrėžęs, kad būtent šis epizodas nulėmė jo sėkmingą trenerio karjerą.

Kitų metų rudenį A. Sabonis vėl sugrįš į Tel Avivo „Menora Mivtachim“ areną, kurioje žlugo jo svajonė karjerą užbaigti su gimtuoju „Žalgirio“ klubu užkopus ant Eurolygos čempionų pakylos. Kaip ir prieš tuos 12 metų kitoje barikadų pusėje stovės P. Gershonas. Izraelio krepšinio rinktinės vadovas svariai prisidėjo prie to, kad žydai ir lietuviai „Eurobasket 2017“ kovas pradėtų vienoje grupėje.

„Aš jums esu tiek daug skolingas, kad net nesipriešindamas atiduosiu pirmą vietą grupėje. Jeigu mes būsime antri – būsiu laimingas“, – šypsojosi vyras, pripažinęs Izraelio nacionalinės komandos talento stoką.

P. Gershonas vylėsi, kad į uostamiestį Viduržemio jūros pakrantėje rugsėjį atvyks bent 2 tūkst. krepšinio sirgalių iš Lietuvos. Bet kas dar be žydų ir lietuvių sirgalių užpildys Tel Avivo areną ir miesto gatves, paaiškės burtų traukimo ceremonijoje lapkričio 22 dieną.

– Izraelis turi gilią klubinio krepšinio istoriją, „Maccabi“ klubas yra vienas geriausių Europoje, bet tik pirmą kartą rengsite „Eurobasket“ turnyrą. Kodėl taip ilgai laukėte?Krepšinis.lt paklausė P. Gershono.

– Iki šiol mūsų niekas net neįvardindavo tarp galimų kandidatų rengti čempionatą: mes jau daug kartų prašėme, bet dėl politinių ar kitų priežasčių vis pasirinkdavo kitas šalis. Tačiau dabar – pats tinkamiausias laikas, nes jau daugiau nei 20 metų prasibrauname į finalinį etapą.

– Minėjote, kad Lietuvą pasirinkote dėl istorinių sąsajų, šalių panašumų ir meilės krepšiniui. Bet pažvelgus iš kitos pusės, juk prieš burtų traukimo ceremoniją pirmajame krepšelyje be Lietuvos dar bus Ispanija, Prancūzija ir Serbija. Galbūt tokį pasirinkimą priėmėte paskaičiavę, kad lietuviai – lengviausias grobis?

– Oi ne. Visos šios komandos yra labai geros, o mes neturime pakankamai talento įveikti bent vieną iš jų. Bet santykiai tarp Lietuvos ir Izraelio yra labai geri, todėl tikiu, kad atvyks daug sirgalių ir trenerių (čempionato metu vyks specialus trenerių seminaras – Krepšinis.lt). Būtent tai ir buvo viena iš priežasčių pasirinkti jūsų komandą.

– 2015-ųjų Europos čempionatą baigėte aštuntfinalyje itin skaudžiai pralaimėję Italijos rinktinei (52:82). Kokių rezultatų tikitės ateinantį rudenį?

– Mūsų tikslas – patekti į lemiamą varžybų etapą Stambule kartu su Lietuva. Aš jums esu tiek daug skolingas, kad net nesipriešindamas atiduosiu pirmą vietą grupėje (juokiasi). Jeigu mes būsime antri – būsiu laimingas.

– Pastaruoju metu žiniasklaidoje sklinda kalbos, kad Jonas Kazlauskas – vienas pagrindinių kandidatų perimti „Maccabi“ vairą. Kiek jose yra tiesos?

– Aš nežinau. Tai žurnalistų darbas. Taip, kažkas paminėjo jo vardą, o jis tikrai yra labai geras treneris, turintis daugybę patirties. Jūs turite du labai gerus trenerius: Jonas turi daug daugiau patirties, o Šaras žinias ir talentą pasisėmė pats žaisdamas krepšinį („Maccabi“ jau anksčiau domėjosi dabartiniu „Žalgirio“ treneriu – Krepšinis.lt). Žinote, galbūt laikinasis treneris dirbs gerai ir jam bus suteiktas šansas. Bet galbūt vasarą...

– Bet šiuo metu du pagrindiniai minimi Svetislavas Pešičius ir J. Kazlauskas. Kuris iš jų labiausiai tiktų šiai „Maccabi“ komandai?

– Nemėgstu lyginti trenerių, bet ne visuomet vien žiniomis gali pasiekti gerų rezultatų. „Maccabi“ klube yra labai didelis spaudimas – kad ir kas ketina atvykti į komandą, turi žinoti, kad be krepšinio žinių reikės atlaikyti ir spaudimą. O jis Tel Avive – milžiniškas: labai dideli lūkesčiai, investicijos trigubai didesnės nei „Žalgiryje“. Būtent dėl to jie labai atidžiai renkasi trenerius.

– Kai 2014 metais „Maccabi“ netikėtai laimėjo Eurolygą ir Davidas Blattas persikėlė į NBA, klubas pamažu ėmė ristis žemyn ir netgi iškrito iš Europos elitinių komandų sąrašo. Kas pasikeitė?

– Žinote, tai verslas: kartais klubo atstovai nėra patenkinti, kartais pats klubas nėra patenkintas, kartais treneriai sulaukia geresnių pasiūlymų – kad ir D. Blattas išvyko į NBA. Nieko ypatingo, tai tiesiog verslas.

– Dauguma garsių trenerių, kurie treniravo Šarūną Jasikevičių yra ne kartą pareiškę, kad jis dar žaisdamas buvo labai geras treneris. Ar tais metais, kai treniravote Šarą, taip jau įžvelgėte šią savybę?

– Dabar lengva tai pasakyti, tačiau aš tai esu pasakęs dar prieš jam tampant treneriu. Kai jis dar buvo profesionalus krepšininkas, aš ne kartą viešai sakiau, kad jis bus puikus treneris. Jis turi visas tinkamas savybes.

– Kokios tos savybės?

– Be jau įgimtų žinių jis per savo karjerą dar galėjo dirbti su daugybe gerų Europos trenerių, iš kurių daug ko išmoko. Jau būdamas žaidėju jis sugebėdavo atlaikyti įtampą. Tą patį gali padaryti ir apsivilkęs trenerio kostiumą. Net jeigu treneris ir yra atsakingas už visą komandą – jis protingas vyrukas, todėl tikrai gali turėti sėkmingą karjerą.

– O ar Šaras pajėgus tapti vienu geriausiu Europoje?

– Jis iš daug gerų trenerių galėjo pasisemti nemažai patirties, todėl jei tas žinias sugebės sulipdyti kartu su savo žaidimo filosofija, tai manau, kad gali. Aišku, viskas priklauso ir nuo to, kokioje komandoje dirbs. Be to, be psichologinio tvirtumo ir žinių dar labai svarbi yra sėkmė. Tiek aš, tiek jūs tai žinote geriau nei kiti. Aš jums priminsiu 2004-uosius: jeigu tuomet manęs nebūtų lydėjusi sėkmė, mano karjera galėjo pakrypti visai kita kryptimi. Todėl jeigu Šarūną lydės sėkmė, jis pasirinks tinkamą klubą ir tinkamus žaidėjus – gali tapti puikiu treneriu.

– Dauguma lietuvių vis dar prisimena tą skaudų „Žalgirio“ pralaimėjimą 2004 metais Tel Avive...

– Aš jus nuoširdžiai užjaučiu. Tik duokite man savo adresą, aš mielai kiekvieną dieną jums atsiųsiu gėlių. Ypatingai Giedriui Gustui. Kiekvieną savaitę. Žinote, aš iki šiol užjaučiu visus, kurie tą vakarą pralaimėjo ir nepateko į finalo ketvertą. Arvydui Saboniui baigti karjerą viršūnėje būtų buvę nuostabu – jis buvo geriausias Europos žaidėjas, galbūt net vienas geriausių pasaulyje. Bet tuomet sėkmė lydėjo mane. Jeigu Gustas būtų pataikęs bent vieną baudos metimą, aš iki šiol gyvenčiau palapinėje (juokėsi).

– Ar atvykęs į Lietuvą su A. Saboniu prisiminėte tas „Žalgiriui“ nelaimingas rungtynes?

– Kalbėjomės, parodžiau jam nuotrauką, kurioje po rungtynių buvome girti. Pamatęs nuotrauką jis prisiminė tą vakarą restorane, kai laiką leidome kartu. Tąkart smarkiai prisigėrėme (juokiasi). Tas momentas jam buvo labai skausmingas, o man – vienas įspūdingiausių. Bet juk tai sportas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
A.Sabonis: "Pigiausia - nedalyvauti niekur" (straipsnis)
A.Sabonis: "Pigiausia - nedalyvauti niekur" (straipsnis)
Ketverias rungtynes Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos taurės B grupėje sužaidęs Kėdainių „Nevėžis“, su dvejomis pergalėmis ir dvejomis nesėkmėmis, jau buvo
Maskvoje - neįtikėtina dvikova ir čempionų pergalė paskutinę pratęsimo sekundę
Maskvoje - neįtikėtina dvikova ir čempionų pergalė paskutinę pratęsimo sekundę
Eurolygos aštuntajame ture susitiko dvi komandos, kurios vadinamos vienomis favoričių laimėti turnyrą.Čempionų titulą ginantys Stambulo "Fenerbahce" (5/3) krepšininkai Rusijoje
"Iš pusės žodžio": latvio užduotis - suprasti latviškai kalbantį lietuvį
"Iš pusės žodžio": latvio užduotis - suprasti latviškai kalbantį lietuvį
Vargu, ar kas abejoja, jog lietuvių ir latvių kalbos panašios. Tačiau retas kuris šių kalbų panašumą išbandė praktiškai.Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkams
"Žalgiriui" nepavyko pratęsti pergalių serijos Eurolygoje (video komentarai)
"Žalgiriui" nepavyko pratęsti pergalių serijos Eurolygoje (video komentarai) (1)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neatsilaikė prieš pastaruoju metu įspūdingai rungtyniaujančios Vitorijos „Baskonia“ komandos puolimą. Trečiajame kėlinyje turėtą
"Real" su J.Mačiuliu reabilitavosi - iškovojo triuškinančią pergalę
"Real" su J.Mačiuliu reabilitavosi - iškovojo triuškinančią pergalę
Madrido "Real" (5/3) klubas, kuriam atstovauja Jonas Mačiulis, atsigauna po siaubingo vakaro antradienį Vitorijoje, kai vietos "Baskonia" (3/5) ekipai pralaimėjo net 75:65.Ipanijos
Arti trigubo dublio buvęs N.Calathesas atvėsino "užsivedusią" "Anadolu Efes"
Arti trigubo dublio buvęs N.Calathesas atvėsino "užsivedusią" "Anadolu Efes"
Dvi pergales iš eilės Eurolygoje po penkių nesėkmių paeiliui iškovojusiai Stambulo "Anadolu Efes" (2/6) komandai laimėjimų serijos pratęsti nepavyko.Buvusio žalgiriečio
Į Kauną atvykęs T.Shengelia: tikiuosi su "Žalgiriu" susitikti atkrintamosiose
Į Kauną atvykęs T.Shengelia: tikiuosi su "Žalgiriu" susitikti atkrintamosiose
Trečiadienio vakarą Kauno oro uoste nusileidusi Vitorijos „Baskonia“ ekipa tik trumpam užsuko į viešbutį, iš kurio pajudėjo į „Žalgirio“ areną. Čia baskai
Nuotaikingame derinyje - puikiai vienas kitą pažįstantis "Dzūkijos" duetas
Nuotaikingame derinyje - puikiai vienas kitą pažįstantis "Dzūkijos" duetas
Gediminas Navickas jau spėjo susibičiuliauti su ispanu Alejandro Hernandezu.Abu krepšininkai antrą sezoną atstovauja Alytaus „Dzūkijos“ klubui ir kartu leidžia nemažai laiko.A.
Milano klubui su A.Gudaičiu ir M.Kalniečiu pergalei prireikė dviejų pratęsimų
Milano klubui su A.Gudaičiu ir M.Kalniečiu pergalei prireikė dviejų pratęsimų
Praėjusią savaitę skaudžiai nuo Kauno "Žalgirio (4/3) namie nukentėjusi Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujama Milano "Ax Armani" (2/5) komanda reabilitavosi Eurolygoje.Trečiadienį
"Barcelona" iššvaistė milžinišką pranašumą ir pralaimėjo Bamberge
"Barcelona" iššvaistė milžinišką pranašumą ir pralaimėjo Bamberge
Praėjusiame sezone daug kritikos sulaukusi ir šiame žadėjusi padėtį pagerinti Barselonos "Barcelona" (2/5) neišlipa iš nesėkmių liūno.Katalonai Eurolygos mače išvykoje
Eurolygos finalo dalyvių dvikovoje - "Olympiakos" pergalė po pratęsimo
Eurolygos finalo dalyvių dvikovoje - "Olympiakos" pergalė po pratęsimo
Eurolygoje trečiadienį susitiko du praėjusio sezono finalo dalyviai, o jų dvikovoje prireikė papildomo laiko.Graikijos vicečempionai Pirėjo "Olympiakos" (5/2) krepšininkai Turkijoje
LKL’25 legendos. Vladas Garastas
LKL’25 legendos. Vladas Garastas
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
"Žalgiris" paskutinę pratęsimo sekundę laimėjo trilerį Malagoje
"Žalgiris" paskutinę pratęsimo sekundę laimėjo trilerį Malagoje
Antradienio vakarą Kauno „Žalgiris“ iškovojo kol kas dramatiškiausią šio sezono pergalę. Praradę 20 taškų persvarą žalgiriečiai buvo priversti žaisti pranešimą,
"Baskoinia" prieš dvikovą su "Žalgiriu" sutriuškino "Real" su J.Mačiuliu
"Baskoinia" prieš dvikovą su "Žalgiriu" sutriuškino "Real" su J.Mačiuliu
Prieš ketvirtadienį Kaune vyksiančią Eurolygos dvikovą su "Žalgiriu" (4/7) netikėtai lengvą pergalę iškovojo Vitorijos "Baskonia" (2/5) klubas.Baskai savo žiūrovų
L.Lekavičius pasirodė labai prastai, bet "Panathinaikos" sutriuškino "Chimki"
L.Lekavičius pasirodė labai prastai, bet "Panathinaikos" sutriuškino "Chimki"
Lukas Lekavičius pasirodė labai blankiai, tačiau jo atstovaujama Atėnų "Panathinaikos" (4/3) komanda šventė lengvą pergalę Eurolygoje.Graikijos čempionai namie 93:65 (26:16, 20:11,
Rezultatyvaus M.Gecevičiaus žaidimo Čempionų lygos mače nepakako
Rezultatyvaus M.Gecevičiaus žaidimo Čempionų lygos mače nepakako
Rezultatyvaus Martyno Gecevičiaus žaidimo nepakako jo atstovaujamai Zielonos Goros "Stelmet" (2/4) komandai iškovoti pergalės FIBA Čempionų lygoje.Lenkijos klubas Prancūzijoje 82:95
G.Oreliko tritaškis paskutinėmis sekundėmis padovanojo pergalę komandai
G.Oreliko tritaškis paskutinėmis sekundėmis padovanojo pergalę komandai
Gediminas Orelikas dar kartą tapo rugntynių herojumi išplėšusiu pergalę savo komandai.Lietuvio atstovaujama Venecijos "Umana Reyer" (5/1) FIBA Čempionių lygos C grupės
E.McCollumo vedina "Anadolu Efes" išsivežė pergalę iš Tel Avivo
E.McCollumo vedina "Anadolu Efes" išsivežė pergalę iš Tel Avivo
Antrą pergalę iš eilės po nesėkmingo starto Eurolygoje iškovojo Stambulo "Anadolu Efes" (2/5) komanda.Nesustabdomai žaidusio Erricko McCollumo vedinas Turkijos klubas svečiuose
Tėvas ir sūnus Leonavičiai: ašaros, išgyvenimai ir motyvacija tapęs komentaras
Tėvas ir sūnus Leonavičiai: ašaros, išgyvenimai ir motyvacija tapęs komentaras
Panevėžio „Lietkabeliui“ atstovaujantis Gintaras Leonavičius iki šiol pamena legendinio trenerio žodžius, kad gerų krepšininkų vaikai gerais krepšininkais netampa.Tuomet
A.Sabonio stiliaus perdavimas - gražiausias LKL savaitės epizodas
A.Sabonio stiliaus perdavimas - gražiausias LKL savaitės epizodas
Labiausiai epizodais žavinčios rungtynės praėjusią savaitę vyko Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje. Net du šių rungtynių epizodai pateko į gražiausiųjų penketuką ir abu jie
LKL savaitės apžvalga: solidus "Žalgirio" jaunimas bei Lavrinovičiams įgėlęs P.Cvirka
LKL savaitės apžvalga: solidus "Žalgirio" jaunimas bei Lavrinovičiams įgėlęs P.Cvirka
Pirmąja Prienų–Birštono „Vytauto“ pergale pirmenybėse paženklinta aštuntoji „Betsafe–LKL“ čempionato savaitė, kurioje taip pat išsiskyrė
 M.Kuzminsko atsisveikinimas: tai buvo vienas gražiausių etapų mano gyvenime
M.Kuzminsko atsisveikinimas: tai buvo vienas gražiausių etapų mano gyvenime
Mindaugas Kuzminskas baigė kiek daugiau nei metus trukusią karjerą Niujorko „Knicks“ ekipoje. Praėjusių metų vasarą dvejų metų sutartį sudaręs lietuvis sekmadienį buvo atleistas. 28-erių
Puikus D.Sabonio žaidimo pergalei nepakako
Puikus D.Sabonio žaidimo pergalei nepakako
Domantas Sabonis puikiai išnaudojo savo laiką aikštelėje, tačiau jo atstovaujama Indianos "Pacers" (6/8) komanda nepasipriešino vieniems NBA lygos lyderių.Indianapolio
"Raptors" su J.Valančiūnu dramatiškai nusileido NBA lyderiams
"Raptors" su J.Valančiūnu dramatiškai nusileido NBA lyderiams
Jono Valančiūno atstovaujamam Toronto "Raptors" (7/5) klubui nepavyko palaužti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos lyderių.Kanados klubas paskutinėmis sekundėmis išvykoje
Lentvario vaikams - "Lietuvos ryto" krepšininkų siurprizas
Lentvario vaikams - "Lietuvos ryto" krepšininkų siurprizas
Pamatyti LKL krepšininkus iš arti – daugelio vaikų svajonė. O pažaisti su jais krepšinį – galbūt kartą gyvenime pasitaikanti proga.Vilniaus „Lietuvos ryto“
Ką vietiniai Milane žino apie Lietuvos krepšininkus ir "Žalgirį"?
Ką vietiniai Milane žino apie Lietuvos krepšininkus ir "Žalgirį"?
Į Milaną kartu su Kauno „Žalgirio“ klubu išvykusi „Žalgiris TV“ kūrybinė grupė nusprendė išsiaiškinti, ar vietiniai gyventojai mėgsta krepšinį.Prie
L.Lekavičius Graikijos milžinų derbyje skandino Eurolygos vicečempionus
L.Lekavičius Graikijos milžinų derbyje skandino Eurolygos vicečempionus
Penktadienio vakarą Eurolygoje didžiausią sirgalių susidomėjimą kėlė Graikijos milžinų derbis. Jame kaip reikiant sužibėjo Lukas Lekavičius, o jo atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“
"Unicaja" namie įveikė "Crvena Zvezda" ekipą
"Unicaja" namie įveikė "Crvena Zvezda" ekipą
Eurolygoje užtikrintą pergalę iškovojo Europos taurės laimėtojai Malgos "Unicaja" (3/3) krepšininkai.Joano Plazzos auklėtiniai namie 79:65 (22:13, 21:19, 18:19, 16:15) įveikė

Vartotojo meniu
Diskusijos
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime