Naujienos kraunasi...

R.Butautas apie legionierių netekusį "Lietuvos rytą": klubas parodė stuburą (interviu)

R.Butautas apie legionierių netekusį "Lietuvos rytą": klubas parodė stuburą (interviu)
„Tete-A-Tete Casino – LKL“ įsibėgėjo mažasis ir didysis finalai, kuriuose namų aikštės pranašumą apgynusios Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ ekipos vėl išsiveržė serijose į priekį.

Išvykose savojo žaidimo neatrandantis Klaipėdos „Neptūnas“, serijoje dėl bronzos apdovanojimų per dvejas rungtynes Vilniuje vidutiniškai renka tik po 57 taškus. Tai yra net 18 taškų mažiau už komandos šio sezono taškų vidurkį.

Toks prastas klaipėdiečių žaidimas puolime, pirmiausia, yra didelis „Lietuvos ryto“ darbo gynyboje nuopelnas. Vilniečiai teigiamai sureagavo į keturių legionierių netektį, susitelkė ir demonstruoja kovingą žaidimą.

LKL.lt apie verdančias kovas dėl apdovanojimų, puikų sezoną žaidžiančias „Lietkabelio“ bei „Žalgirio“ ekipas bei permainų sukrėstus Vilniaus ir Klaipėdos klubus kalbėjosi su buvusiu Lietuvos rinktinės treneriu Ramūnu Butautu.

– Kokį įspūdį palieka šio sezono LKL čempionatas?
– Pirmiausia, tai pasakysiu, kad žiūrėjau turbūt apie 75 proc. visų rungtynių. Niekada tiek daug nebuvau žiūrėjęs. Mano nuomone, lygos lygis bei meistriškumas tikrai yra pakilęs. Labai yra įdomu žiūrėti demonstruojamą šiuolaikinį krepšinį.

– Ar „Lietkabelis“ yra didžiausias šių metų netikėtumas?
– Manau, kad be abejonės taip. Visų pirma, tai labai didelis trenerio Kazio Maksvyčio nuopelnas ir, be abejo, klubo vadybos.

Sezono viduryje galvojau, kad patyrę krepšininkai tokio krūvio neištemps. Matydamas kaip jie atiduoda visas jėgas rungtynes, kovoja, tikrai galvojau, kad jiems bus sunku išlaikyti sveiką kūną ir azartą. Pasikartosiu, tai yra didelis trenerio nuopelnas.

– Ar panevėžiečiai dar gali pasispardyti finalo serijoje?
– Aš manau, kad jie padarė labai daug. Daugiau, nei kas iš jų tikėjosi. Tikriausiai ir patys komandos šeimininkai tiek nesitikėjo. „Lietkabelis“ finale jau įveikė „Žalgirį“, kuris yra Eurolygos „Top 10“ komanda. Manau, kad panevėžiečiai žaidžia labai garbingai ir savo darbą jau atliko.

– Kokį įspūdį palieka šio sezono „Žalgiris“?
– „Žalgiris“ turbūt per pastaruosius 10 metų žaidžia geriausią savo sezoną. Atėjus Šarūnui Jasikevičiui komanda įgavo savitą braižą. Ekipoje matoma didelė motyvacija, kovingumas, taktiniai sprendimai. Tai nuteikia maloniai. Jie turėjo tikrai gerą sezoną.

– Šį sezoną ryškiomis spalvomis sublizgėjo Lukas Lekavičius, ką manote apie šį krepšininką?
– Lyginant su praėjusiu sezonu, Lukas žaidžia tikrai geriau, įgavo daugiau pasitikėjimo. Mano įsitikinimu, tai yra didelis Jasikevičiaus nuopelnas, kadangi jo patarimai yra aukso vertės. Jeigu Šarūnas liks komandoje, tai manau, kad Lekavičius turėtų dar labiau tobulėti.

– Kokių permainų reikia „Lietuvos rytui“, kad ekipa sugrįžtų į lygos viršūnę?
– Man sunku spręsti, kadangi aš nesu šios komandos dalis, nežinau virtuvės. Plika akimi matosi, kad komanda turi didelių problemų, nes tokie patyrę treneriai kaip Tomas Pačėsas ir Rimas Kurtinaitis, kurie turi sukaupę didelę patirtį, susidūrė su rimtomis problemomis. Tačiau tikiu, kad „Lietuvos rytas“ gali išlikti stiprus klubas ir padaręs tinkamas išvadas žengs į priekį.

– Kaip vertinate vilniečių sprendimą atsisveikinti su keturiais legionieriais?
– Manau, kad komanda atsisakydama keturių legionierių pasiryžo dideliam ir stipriam žingsniui. Tai parodė, kad klubas turi stuburą ir neleis niekam užlipti ant galvos. Šis sukrėtimas, atrodo, ekipą paveikė teigiamai, tiek vidinę atmosferą, tiek žaidėjų nusiteikimą, kovingumą. Žaidimas tikrai pagerėjo. Aš manau, kad tai buvo teisingas sprendimas.

– Ką manote apie klaipėdiečių demonstruojamą žaidimą kovoje dėl bronzos?
– Klaipėdos komandoje buvo dideli sukrėtimai. Treneris Adomaitis sugebėjo suvaldyti tą situaciją, nors jam praktiškai reikėjo kurti naują komandą. Ekipoje atsirado du nauji lyderiai, prie kurių reikėjo taikytis ir kurie turėjo patys prisitaikyti prie žaidimo. Manau, kad Adomaitis puikiai su tuo susitvarkė, nes komanda demonstruoja gerą žaidimą.

Žinoma, žaidimo kalneliai serijoje su „Lietuvos rytu“ yra sunkiai paaiškinami, tačiau abu treneriai geriau žino kas vyksta.

– Mažajame finale dominuoja Artūras Gudaitis, kokį įspūdį palieka šis vidurio puolėjas?
– Manau, kad šiai dienai Gudaičiui reikia dar daug ką išmokti, tačiau žaidėjas turi didelį potencialą ir labai stengiasi. Jeigu jį aplenks traumos ir jis toliau taip tobulės, Lietuva gali turėti gerą vidurio puolėją.

– Kurie jaunieji lygos krepšininkai labiausiai išsiskiria?
– Pirmiausia, tai esu įsitikinęs, kad Lietuva turėjo, turi ir turės gerų žaidėjų, kadangi tai yra populiariausia sporto šaka. Kiekvienas vaikas svajoja tapti krepšininku, o nepavykus, pereina į kitas sporto šakas. Iš tokios didelės masės mes tikrai turėsime krepšininkų ne vienerius metus. Patyrę treneriai, kurie dirba sunkiomis sąlygomis, tačiau labai atsidavę, turi puikią kvalifikaciją ir, aš manau, kad parengs tiek mūsų nacionalinei rinktinei, tiek klubams ne vieną ir ne du krepšininkus.

Tarp jaunų lygos krepšininkų reikėtų paminėti Lauryną Beliauską iš „Neptūno“, Martyną Echodą iš „Šiaulių“, galbūt Margirį Normantą.

– Kaip vertinate sezono pabaigoje sublizgėjusį Martyną Echodą?
– Kadangi yra jaunas ir nepatyręs, tai buvo ir gerų, ir blogų rungtynių. Visgi galime įžvelgti potencialias galimybes. Yra daug tobulintinų dalykų, tačiau rungtynėse komandiniame žaidime iš konteksto neiškrisdavo. Jeigu pateks į gerą komandą, į geras rankas, tai padės jam tobulėti dar sparčiau.

– Kokios jūsų prognozės kovoje dėl aukso ir bronzos?
– Neįžeidžiant „Lietkabelio“, prie visos jiems pagarbos, galiu pasakyti, kad „Žalgiris“ yra nusipelnęs pirmos vietos. Tikiu, kad ją ir iškovos. Kovoje dėl trečios vietos yra sunku kažką prognozuoti, galiu tik abejoms komandoms palinkėti gražaus žaidimo ir sėkmės, kad žiūrovai galėtų grožėtis geru krepšiniu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Oficialu: "Žalgirio" gretas papildė šoklusis puolėjas R.O'Neale'as
Oficialu: "Žalgirio" gretas papildė šoklusis puolėjas R.O'Neale'as (1)
Kauno „Žalgiris“ tęsia komplektacijos darbus. Šįkart Lietuvos čempionų komandą pagal sutartį „1+1“ stiprina 24-erių metų 198 cm ūgio puolėjas Royce’as O’Neale’as.Praėjusiame
Žiniasklaida: "Žalgiris" jau pasiekė susitarimą su puolėju R.O'Neale'u
Žiniasklaida: "Žalgiris" jau pasiekė susitarimą su puolėju R.O'Neale'u (2)
Panašu, kad Kauno "Žalgiris" aktyviai žaidėjų turguje dirbęs. Anksčiau rašėme, garsus krepšinio analitikas Davidas Pickas pranešė, jog Lietuvos čempionai
K.Pangosas: "Galimybė mokytis iš Š.Jasikevičiaus – vienas malonumas"
K.Pangosas: "Galimybė mokytis iš Š.Jasikevičiaus – vienas malonumas"
Žalgirietis Kevinas Pangosas sezono metu Kaune išgyveno tikrą pirmųjų kartų virtinę. Kanadietis pirmąjį kartą lankėsi mūsų šalyje, debiutavo Eurolygoje bei pirmąjį kartą profesionalo
 A.Guoga: "Man patinka turėti ambicingų tikslų" (interviu iš susitikimo dėl klubo ateities)
A.Guoga: "Man patinka turėti ambicingų tikslų" (interviu iš susitikimo dėl klubo ateities) (1)
Naujasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ bendrasavininkas Antanas Guoga ir miesto meras Remigijus Šimašius nusprendė tesėti pirmuosius pažadus ir į sostinės klubo sprendimus įtraukė
"Žalgirio" marškinėlius netrukus turėtų apsivilkti amerikietis puolėjas
"Žalgirio" marškinėlius netrukus turėtų apsivilkti amerikietis puolėjas (11)
Kauno "Žalgiris" toliau aktyviai dirba žaidėjų turguje. Kaip praneša garsus krepšinio analitikas Davidas Pickas, Lietuvos čempionai aktyviai veda derybas su lengvuoju krašto
Socialinis projektas "Svajonių diena - Saugi diena" pirmąjį sezoną baigė Vilniuje
Socialinis projektas "Svajonių diena - Saugi diena" pirmąjį sezoną baigė Vilniuje
Lietuvos krepšinio lyga kartu su ne gyvybės draudimo bendrove „Compensa Vienna Insurance Group“ pirmąjį projekto „Svajonių diena – Saugi diena“ sezoną baigė
Šiandien - atvira diskusija: "Kokia bus "Lietuvos ryto" ateitis?"
Šiandien - atvira diskusija: "Kokia bus "Lietuvos ryto" ateitis?"
Krepšinio klubo "Lietuvos rytas" laukia pokyčiai! Jis tampa atviru klubu visiems fanams, vilniečiams ir krepšinio sirgaliams iš visos Lietuvos.Vilniaus meras Remigijus
"Lietuvos rytas" keičia pavadinimą, direktorių, savivaldybės finansavimas lieka
"Lietuvos rytas" keičia pavadinimą, direktorių, savivaldybės finansavimas lieka
Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybėje įvyko naujųjų „Lietuvos ryto“ klubo dalininkų susirinkimas, kuriame ne tik išformuota buvusi valdyba, bet ir išrinktas ekipos
"Lietuvos ryto" ištikimiausi sirgaliai nuogąstauja dėl komandos ateities (pareiškimas)
"Lietuvos ryto" ištikimiausi sirgaliai nuogąstauja dėl komandos ateities (pareiškimas)
Vilniaus Lietuvos rytą" sukrėtė permainos, klubą į savo rankas perėmė verslininkas ir politikas Antanas Guoga, jį paliko 20 metų vadovavęs įkūrėjęs Alfredas Vainauskas.Tai negalėjo
A.Guoga tikisi "Lietuvos ryte" dirbti su J.Valančiūnu, A.Macijausku, L.Kleiza
A.Guoga tikisi "Lietuvos ryte" dirbti su J.Valančiūnu, A.Macijausku, L.Kleiza
Naujuoju Vilniaus "Lietuvos ryto" savininku tapęs verslininkas bei politikas Antanas Guoga neneigia, jog klubas gali pakeisti 20 metų gyvavusį pavadinimą, tačiau tikina, kad į komandos
G.Vainauskas atsistatydino iš "Lietuvos ryto" prezidento posto
G.Vainauskas atsistatydino iš "Lietuvos ryto" prezidento posto (1)
Net 20 metų Vilniaus "Lietuvos rytui" vadovavęs Gedvydas Vainauskas antradienį atsistatydino iš komandos prezidento pareigų.Neseniai dienraščio "Lietuvos rytas" redaktorius
Kaune išdygo didžiulis stendas su padėka Š.Jasikevičiui
Kaune išdygo didžiulis stendas su padėka Š.Jasikevičiui
Išvažiuojant iš Kauno, prie kelio, vedančio link miesto ir Vilniaus oro uostų išdygo naujas Šarūnui Jasikevičiui skirtas didžiulis stendas "Ačiū, Šarai!".Kauno
A. Guoga tapo pagrindiniu "Lietuvos ryto" savininku
A. Guoga tapo pagrindiniu "Lietuvos ryto" savininku
Žinomas Lietuvos politikas ir verslininkas Antanas Guoga tapo viešosios įstaigos „Krepšinio rytas“, kuri valdo komandą „Lietuvos rytas“, didžiausiu dalininku.Nuo
„Lietuvos rytas“ sukirto rankomis su B.Madgenu
„Lietuvos rytas“ sukirto rankomis su B.Madgenu
„Lietuvos ryto“ ekipoje - pirmasis naujokas. Tarpsezonio darbus sostinės komanda pradėjo sukirsdama rankomis su australu Benu Madgenu.Su 193 cm ūgio snaiperiu pasirašyta sutartis
Parašai sudėti: Š.Jasikevičius lieka Kauno "Žalgiryje"! (VIDEO INTERVIU)
Parašai sudėti: Š.Jasikevičius lieka Kauno "Žalgiryje"! (VIDEO INTERVIU) (1)
Kauno „Žalgiris“ pasiekė didžiausią vasaros laimėjimą – komandos vairą ir toliau savo rankose laikys Šarūnas Jasikevičius!Turtingiausių Europos klubų vilionėms nepasidavęs
Rezultatyviausias visų laikų rinktinės futbolininkas T.Danilevičius: reikia išlaikyti Adomaitį
Rezultatyviausias visų laikų rinktinės futbolininkas T.Danilevičius: reikia išlaikyti Adomaitį
Tomas Danilevičius – rezultatyviausias visų laikų Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjas. 71 rungtynes nacionalinėje komandoje sužaidęs klaipėdietis kamuolį į vartų tinklą siuntė net
A. Sireika po penkių metų pertraukos vėl perims "Šiaulių" vairą
A. Sireika po penkių metų pertraukos vėl perims "Šiaulių" vairą
Du sezonus Utenos "Juventus" ekipai sėkmingai vadovavęs Europos čempionas Antanas Sireika turėjo galimybę ir tretiems metams likti Utenoje, tačiau treneris apsisprendė kitaip.61 -erių
Paskelbti Europos taurės dalyviai - patvirtinti "Lietuvos rytas" ir "Lietkabelis"
Paskelbti Europos taurės dalyviai - patvirtinti "Lietuvos rytas" ir "Lietkabelis" (1)
Europos taurės valdybos posėdyje Barselonoje trečiadienį patvirtinti visi kitą sezoną pirmenybėse dalyvausiantys klubai. Tarp jų – trijų sezonų sutartį su Europos taure turintis Vilniaus
Iškilmingai uždarytas LKL 24-asis sezonas, paskelbti geriausieji (ceremonijos video)
Iškilmingai uždarytas LKL 24-asis sezonas, paskelbti geriausieji (ceremonijos video)
Trakų pilyje uždarytas 24-asis „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato sezonas. Jame buvo apdovanoti geriausi lygos žaidėjai, organizacijos bei medalininkai.Renginio pradžioje už karjeros
Žalgirietis L.Westermannas - CSKA akiratyje (video)
Žalgirietis L.Westermannas - CSKA akiratyje (video)
Su Kauno "Žalgiriu" Lietuvos čempionu tapęs atakų organizatorius Leo Westermannas po sėkmingo sezono pateko ne į vieno žinomo klubo akiratį, o pirmadienio vakare buvo pranešta,
"Lietuvos rytas" atidavė duoklę gerbėjams - sužaidė draugišką mačą
"Lietuvos rytas" atidavė duoklę gerbėjams - sužaidė draugišką mačą
Prieš išsiskirstydami atostogauti Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjai nepamiršo ekipos sirgalių, su kuriais sužaidė draugiškas rungtynes.Šventės metu
„Žalgirio“ vyrai apie R.Javtoką: kovingumo pavyzdys ir rūbinės generolas
„Žalgirio“ vyrai apie R.Javtoką: kovingumo pavyzdys ir rūbinės generolas
Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ komandos vidurio puolėjas Robertas Javtokas paskelbė baigiantis įspūdingą profesionalo karjerą. Nuo 2011 metų Kauno klube rungtyniavęs krepšininkas
"Lietuvos rytas" iškovojo LKL bronzą
"Lietuvos rytas" iškovojo LKL bronzą (3)
„Tete-A-Tete Casino – LKL“ čempionato bronzos medaliais pasidabins Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 75:66 (24:14, 15:24, 17:9, 19:19)
"Žalgiris" septintą kartą iš eilės tapo čempionu (emocinga Jasikevičiaus kalba)
"Žalgiris" septintą kartą iš eilės tapo čempionu (emocinga Jasikevičiaus kalba) (1)
24-ajame „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato sezone triumfavo Kauno „Žalgirio“ klubas. Kauniečiai namuose 73:68 (15:15, 27:18, 16:19, 15:16) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“
R.Javtokas: užverčiau šį karjeros etapą, pradėsiu kitą (video)
R.Javtokas: užverčiau šį karjeros etapą, pradėsiu kitą (video)
Kauno "Žalgirio" veteranas Robertas Javtokas po dar vieno pergalingo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono dar kartą patvirtino, kad baigia žaidėjo karjerą.Žiniasklaida praneša,
Ch. Loftonas: esu tikras, šeštadienį laukia atkaklus mūšis
Ch. Loftonas: esu tikras, šeštadienį laukia atkaklus mūšis
Klaipėdos „Neptūno“ snaiperis Chrisas Loftonas žino, kaip tinkamai pasiruošti svarbiausioms sezono rungtynėms: „Turime laikytis žaidimo plano, būti agresyvūs ir nepamesti
"Audi" klubas renginių sezoną "Žalgirio" arenoje pasitiks atsinaujinęs
"Audi" klubas renginių sezoną "Žalgirio" arenoje pasitiks atsinaujinęs
Praėjusią savaitę startavo vietų pratęsimas ir naujų abonementų prekyba „Žalgirio“ arenoje įsikūrusiame „Audi“ klube. „Audi“ klubo nariai ir toliau mėgausis
Į "Maccabi" trenerio postą po 10 metų pertraukos pretenduoja sugrįžti N.Spahija
Į "Maccabi" trenerio postą po 10 metų pertraukos pretenduoja sugrįžti N.Spahija
Tel Avivo "Maccabi" komandos valdyba aktyviai dairosi, kas galėtų perimti pastaruosius du sezonus itin prastus rezultatus demonstruojančio legendinio Izraelio klubo vairą.Pranešama,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (372) 06.22 09:28
Krepšinio torentai (125) 04.20 19:55
NBA 2014-2015 (967) 03.13 02:29
EuroBasket 2015 (42) 03.07 22:47
Apie
Draugaukime